MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel






Historia klubu zużlowego

Zawodnicy startujący w Ostrowie w latach 1979-2006
Występy ligowe
Rekordy ostrowskiego toru
Triumfatorzy Łańcucha Herbowego

 
Zawodnicy startujący w Ostrowie w latach 1979-2006
nazwisko i imię kraj lata startów
Ajnbacher Grzegorz (Polska) 1979-1981
Andrzejewski Rafał (Polska) 1981
Banaszak Franciszek (Polska) 1985-1988; 1990-1991; 1993
Biznia Aleksander (Łotwa) 1993
Bjerre Kenneth (Dania) 2001
Brodala Henryk (Polska) 1981
Brucheiser Dariusz (Polska) 1981-1986
Brucheiser Jacek (Polska) 1979-1981; 1991-1994; 1996-1997
Brucheiser Przemysław (Polska) 1988-1992; 1994; 1996-1999
Brucheiser Sebastian (Polska) 2004-2006
Buśkiewicz Sławomir (Polska) 1994
Castagna Armando (Włochy) 1999
Chorosiewicz Grzegorz (Polska) 1989
Cichy Andrzej (Polska) 1982
Clausen Hans (Dania) 2000-2001
Ćwikła Mirosław (Polska) 1979-1985
Darkin Siergiej (Rosja) 1996; 1999
Dąbrowski Marcin (Polska) 2002-2003
Dym Piotr (Polska) 2004-2005
Dymny Paweł (Polska) 1992
Evitts Neil (Anglia) 1992
Fajfer Adam (Polska) 2004
Fauske Bjorn Ivar (Norwegia) 1990
Ferjan Matej (Słowenia) 2003-2004; 2006
Fliegert Dariusz (Polska) 1999
Franków Mariusz (Polska) 2000
Gała Feliks (Polska) 1983-1984
Garcon Robert (Polska) 1989-1992
Garsztka Marek (Polska) 1986-1994
Gerjević Zvone (Jugosławia) 1980
Gjedde Charlie (Dania) 2002
Gonciarz Sławomir (Polska) 1993
Grzegorowski Piotr (Polska) 1984-1985
Gunnestad Lars (Norwegia) 2003
Hell Csaba (Węgry) 1996
Hęciak Robert (Polska) 1989-1991
Jamont Mieczysław (Polska) 1979-1981
Jamroży Ronnie (Polska) 2003
Japiński Krzysztof (Polska) 1997-1998
Jaziewicz Adam (Polska) 2001-2003
Jaziewicz Franciszek (Polska) 1979-1994
Jąder Maciej (Polska) 2001
Jędrzejak Tomasz (Polska) 1996-1999; 2004-2006
Johnston Steve (Australia) 2000
Jorgensen John (Dania) 2000
Jurczak Grzegorz (Polska) 1989-1990
Karlsson Peter (Szwecja) 2005-2006
Kasprzak Zenon (Polska) 2000
Kempiński Krzysztof (Polska) 1979-1980
Kędziora Lech (Polska) 1986
Kling Ricky (Szwecja) 2006
Klingberg Niklas (Szwecja) 2004
Kociemba Piotr (Polska) 1986-1994; 1996-1999
Kornacki Tomasz (Polska) 1996
Kowalewski Henryk (Polska) 1979
Kowalski Rafał (Polska) 2002
Kral Robert (Czechy) 2001
Krzystyniak Jan (Polska) 1998
Kurguskin Oleg (Rosja) 1999-2000
Kwiatkowski Bartosz (Polska) 2004-2005
Kwiatkowski Tomasz (Polska) 2002-2003
Joonas Kylmaekorpi, (Finlandia) 2001
Latosi Marek (Polska) 1991-1994; 1997-2004
Liberski Marcin (Polska) 2003-2006
Ljung Peter (Szwecja) 2003
Loram Mark (Anglia) 1998
Łęcki Paweł (Polska) 1993-1994; 1996-1999; 2001-2002
Łowicki Dariusz (Polska) 1997
Malecha Karol (Polska) 1996-2000; 2003
Małecki Ryszard (Polska) 1979-1990
Mańczak Roman (Polska) 1979; 1982; 1985
Mardanszin Rinat (Rosja) 1997; 1999; 2002
Markowski Radosław (Polska) 1992-1993
Matuszak Arkadiusz (Polska) 1988-1994; 1996-2001
Max Mikael (Szwecja) 2006
Mikołajczak Robert (Polska) 2000
Mikucki Adam (Polska) 1986
Moeller Henrik (Dania) 2006
Mucha Roman (Polska) 1980
Padowski Piotr (Polska) 2001
Piaszczyński Maciej (Polska) 2005
Pieczyński Robert (Polska) 1986
Pietrzyk Artur (Polska) 2004-2005
Poprawski Tomasz (Polska) 1992-1994; 1996; 2000-2003
Potasznik Tomasz (Polska) 1992
Pruss Robert (Polska) 1993
Raczyk Robert (Polska) 1985-1988
Rembas Piotr (Polska) 1997
Rickardsson Tony (Szwecja) 1992
Risager Morten (Dania) 2006
Ryczek Marcin (Polska) 2002
Saitgariejew Rif (Rosja) 1994; 1996
Schinagl Jan (Czechosłowacja) 1992
Schulz Rafał (Polska) 1981
Screen Joe (Anglia) 2006
Skowron Jacek (Polska) 1981-1984
Sobczak Wiesław (Polska) 1980; 1982-1985
Sowa Zdzisław (Polska) 1979
Stojanowski Krzysztof (Polska) 2003
Stovicek Jiri (Czechosłowacja) 1992
Suffner Jerzy (Polska) 1979
Szczepaniak Andrzej (Polska) 1979-1980; 1983-1985
Szczepaniak Michał (Polska) 1999-2001; 2005-2006
Szewczyk Ireneusz (Polska) 1982-1989
Szuba Waldemar (Polska) 1998
Szymura Konrad (Polska) 1994; 1996
Ślączka Janusz (Polska) 1998
Świdziński Kazimierz (Polska) 1982-1989
Tajchert Przemysław (Polska) 1996-1998; 2002-2004
Tajchert Roman (Polska) 1979-1988
Węgrzyk Mariusz (Polska) 2005-2006
Wojciechowski Stanisław (Polska) 1980-1982
Woronkow Władimir (Łotwa) 1993-1994
Żeromski Stefan (Polska) 1986-1987


 
WYSTĘPY LIGOWE
sezon nazwa drużyny liga miejsce pkt. bilans
1948 KM Ostrów I 4 8,5 69
1949 KM-Stal Ostrów I 2 8,5 82
1950 Stal Ostrów I 3 9,5 172
1951 Stal Ostrów I 7 6 -16
1952 Stal Ostrów I 7 2 -47
- - - - - -
1955 Ostrovia Ostrów II 6 4 -166
1956 Ostrovia Ostrów II płd. 2 24 +175
1957 Ostrovia Ostrów II 6 6 -114
1958 Ostrovia Ostrów II 4 10 -31
1959 Ostrovia Ostrów II 7 11 -84
- - - - - -
1979 Ostrovia Ostrów II 8 2 -434
1980 Ostrovia Ostrów II 8 2 -383
1981 Ostrovia Ostrów II 5 12 -82
1982 Ostrovia Ostrów II 5 10 -94
1983 Ostrovia Ostrów II 4 18 +55
1984 Ostrovia Ostrów II 3 16 +85
1985 Ostrovia Ostrów II 4 14 +74
1986 Ostrovia Ostrów II 3 11 +97
1987 Ostrovia Ostrów II 4 11 -28
1988 Ostrovia Ostrów II 1 24 +149
1989 Ostrovia Ostrów I 10 -16 -679
1990 Ostrovia Ostrów II 9 8 -306
1991 Ostrovia Ostrów II 12 6 -367
1992 Iskra Ostrów II 9 12 -281
1993 Iskra Ostrów II 6 18 -43
1994 Iskra Ostrów II 7 12 -105
- - - - - -
1996 Iskra Ostrów II 5 26 +188
1997 Iskra Ostrów II 2 31 +315
1998 Iskra Ostrów I 10 2 -417
1999 Iskra Ostrów II 4 34 +298
2000 Iskra Ostrów II 8 12 -82
2001 Iskra Ostrów III 2 18 +153
2002 Iskra Ostrów III 4 14 +32
2003 Intar przeglądżużlowy.pl Ostrów III 2 14 +167
2004 Intar Ostrów II 6 17 +156
2005 Intar Dartom Ostrów II 2 25 +203
2006 Intar Lazur Ostrów II


 
Rekordziści ostrowskiego toru o długości 372 metrów
czas rekordzista data
71,2 Maciej Jaworek (Falubaz Z.Góra) 06.03.1986
71,0 Stefan Żeromski (Ostrovia Ostrów) 06.04.1986
69,4 Krzysztof Kuczwalski (Apator Toruń) 13.04.1986
68,6 Bohumil Brhel (Czechosłowacja) 04.05.1986
68,2 Jacek Brucheiser (Ostrovia Ostrów) 21.06.1986
67,8 Ryszard Dołomisiewicz (Polonia Bydgoszcz) 28.07.1987
67,4 Ryszard Dołomisiewicz (Polonia Bydgoszcz) 28.07.1987
67,26 Piotr Świst (Stal Gorzów) 24.05.1989
67,01 Jacek Brucheiser (Iskra Ostrów) 01.08.1993
66,94 Marvyn Cox (Anglia, Wybrzeże Gdańsk) 10.10.1993
66,86 Rif Saitgariejew (Rosja, Iskra Ostrów) 03.05.1994
66,35 Hans Nielsen (Dania, Polonia Piła) 21.08.1994
65,85 Adam Fajfer (Start Gniezno) 08.06.1997
65,78 Rinat Mardanszin (Rosja, Iskra Ostrów) 08.06.1997
65,51 Tony Rickardsson (Szwecja, Pergo Gorzów) 02.08.1998
65,46 Hans Clausen (Dania, Iskra Ostrów) 24.09.2000
64,92 Hans Clausen (Dania, Iskra Ostrów) 06.05.2001
64,72 Sebastian Ułamek (Unia Leszno) 27.07.2002
64,69 Matej Ferjan (Słowenia, Intar Lazur Ostrów) 23.04.2006
64,68 Peter Karlsson (Szwecja, Intar Lazur Ostrów) 07.05.2006


 
Triumfatorzy Łańcucha Herbowego
rok triumfator   rok triumfator
1950 Alfred Smoczyk 1987 Zenon Kasprzak
1951 Paweł Dziura 1988 Wojciech Załuski
1952 Józef Olejniczak 1989 Wojciech Załuski
1955 Andrzej Krzesiński 1990 Tomasz Gollob
1957 Marian Philipp 1991 Sławomir Drabik
1958 Kazimierz Bentke 1992 Marek Garsztka
1959 Henryk Żyto 1993 Dariusz Śledź
1966 Jan Malinowski 1994 Roman Jankowski
1975 Jerzy Szczakiel 1995 Rif Saitgariejew
1976 Ryszard Fabiszewski 1996 Piotr Protasiewicz
1977 Leonard Raba 1997 Sławomir Drabik
1978 Zbigniew Filipiak 1998 Jacek Gollob
1979 Robert Słaboń 1999 Roman Jankowski
1980 Wojciech Kaczmarek 2000 Roman Jankowski
1981 Jacek Brucheiser 2001 Sebastian Ułamek
1982 Petr Kucera 2002 Rafał Kurmański
1983 Edward Jancarz 2003 Sebastian Ułamek
1984 Andrzej Huszcza 2004 Krzysztof Słaboń
1985 Jan Krzystyniak 2005 Sebastian Ułamek
1986 Zenon Kasprzak 2006 Rune Holta

opracowanie: Marcin Herczak, Artur Małecki, Grzegorz Sokołowski

powrót




Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 




© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA