MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Damian Baliński zwycięża w IV Pucharze Prezydenta Ostrowa
26.05.2005

Marcin Herczak

Żużlowiec Unii Leszno - Damian Baliński zwyciężył w rozegranym dzisiaj na ostrowskim Stadionie Miejskim IV Turnieju o Puchar Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. Ostateczny triumf zapewnił on sobie po pokonaniu w wyścigu barażowym Roberta Sawiny. Wcześniej obaj zgromadzili na swoim koncie po 13 punktów. Trzecie miejsce przypadło startującemu z kontuzją żeber Sebastianowi Ułamkowi, który wywalczył 11 punktów.

Uroczystego otwarcia dzisiejszych zawodów dokonał Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego - Jerzy Światek. Pierwsza seria nie przyniosła większych emocji. W wyścigu pierwszym start wygrał Sebastian Ułamek i to on pewnie zwyciężył. Podobnie było w drugim wyścigu w którym triumfował Tomasz Jędrzejak. Zwycięzcą gonitwy trzeciej został Grzegorz Walasek, a w pojedynku o 2 punkty górą był Damian Baliński, który na dystansie wyprzedził Mariusza Węgrzyka. Bieg kończący pierwszą serię wygrał natomiast Robert Sawina, który podobnie jak zwycięzcy poprzednich biegów trzy punkty wywalczył sobie już na starcie.

W wyścigu inaugurującym drugą serię zwyciężył Ułamek. Drugi był Baliński, trzeci Szombierski, a Jędrzejak mimo ambitnych ataków punktów nie wywalczył. W szóstej gonitwie swoje drugie zwycięstwo odniósł Sawina, który nękał atakami prowadzącego po starcie Węgrzyka i swój cel osiągnął wyprzedzając zawodnika Intaru Dartomu na trzecim okrążeniu. W kolejnych dwóch wyścigach triumfowali odpowiednio Szczepaniak i Kościecha dołączając tym samym do czołówki turnieju.

W wyścigu dziewiątym punkty stracił niepokonany po dwóch seriach Ułamek, który po przegranym starcie nie zdołał już wyprzedzić Kościechy i Kuciapy i musiał się zadowolić tylko jednym oczkiem. Do niebezpiecznej sytuacji doszło w wyścigu dziesiątym. Na przeciwległej do startu prostej cała czwórka zawodników jechała w bliskim kontakcie i w pewnym momencie zabrakło miejsca dla Piotra Dyma, który wjechał w znajdującego się przed nim Jędrzejaka powodując upadek swój i rywala. Na szczęście obaj żużlowcy po chwili opuścili tor o własnych siłach. W powtórce zwyciężył Walasek, który musiał jednak odpierać ataki Szczepaniaka. Na ostatnim okrążeniu jadącemu na trzeciej pozycji Jędrzejakowi zdefektował motocykl wskutek czego ostatnie metry wyścigu pokonał on „na pieszo”. W wyścigu jedenastym traci punkty drugi z niepokonanych po dwóch seriach zawodników - Robert Sawina. Początkowo żużlowiec bydgoskiej Polonii jechał czwarty, ale na dystansie zdołał wyprzedzić Andrzeja Huszczę i ostatecznie zdobył jeden punkt. Zwyciężył Baliński przed Jagusiem. W wyścigu dwunastym prowadził początkowo Węgrzyk, ale najpierw wyprzedził go Szombierski, który ostatecznie triumfował w tym wyścigu, a następnie Pietrzyk.

Najlepsi na starcie w wyścigu trzynastym - Pietrzyk i Walasek zbyt szeroko pojechali w pierwszym łuku co bezwzględnie wykorzystali Sawina i Ułamek. Pietrzyk zdołał jeszcze przedzielić tych zawodników wyprzedzając Ułamka. Sawina bezproblemowo zwycięża zgłaszając swój akces do czołowej lokaty w zawodach. W wyścigu czternastym start wygrywa Dym i prowadzi przez trzy okrążenia. W pierwszym łuku czwartego okrążenia Jaguś atakuje reprezentanta ostrowskiego klubu, a tego spotyka pech w postaci defektu motocykla. Dym podobnie jak wcześniej Jędrzejak ambitnie ostatnie metry wyścigu pokonał pchając motocykl do mety po jeden punkt. Wcześniej bowiem zdefektował motocykl Drabika. W wyścigu piętnastym po bardzo ładnej jeździe zwycięża Jędrzejak. Popularny „Ogór” startując spod bandy w pierwszym łuku jedzie bardzo szeroko wysuwając się na drugie miejsce, a na prostej sukcesem wieńczy atak na prowadzącego Węgrzyka. W wyścigu szesnastym pewnie zwycięża Baliński. Po dwa punkty jechał Staszewski, którego próbował dogonić Szczepaniak. Przy wyjściu z drugiego łuku trzeciego okrążenia zawodnikowi ZKŻ-u defektuje motocykl, na szczęście Szczepaniak w ostatniej chwili go omija.

W wyścigu siedemnastym szanse na podium traci Szczepaniak, który po słabszym starcie nie ma szans w starciu z Ułamkiem i Jagusiem. W wyścigu osiemnastym pewnie zwycięża Baliński i zawodnik leszczyńskiej Unii mógł być już pewny co najmniej drugiej lokaty w turnieju. W wyścigu dziewiętnastym po starcie dość niespodziewanie na czoło stawki wysuwa się Huszcza. Na dystansie lepszy okazuje się jednak Szombierski, a na samej mecie dwa punkty odbiera mu jeszcze Walasek. W wyścigu dwudziestym Sawina nie daje się ograć Jędrzejakowi i podobnie jak Baliński gromadzi w dzisiejszym turnieju 13 punktów.

Do wyłonienia zwycięzcy dzisiejszych zawodów potrzebny okazał się więc wyścig dodatkowy. Start w nim wygrał startujący z wewnętrznego pola Baliński. Sawina nie dawał za wygraną wyprzedzając nawet na chwilę reprezentanta Unii Leszno, ale ten szybkim kontratakiem nie pozostawił złudzeń rywalowi i chwilę później cieszył się ze zwycięstwa w IV turnieju o Puchar Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.


Damian Baliński (Unia Leszno, 1 miejsce):
"Tor był dzisiaj bardzo dobrze przygotowany, był równy na całej szerokości. Można było walczyć i przy krawężniku i szerzej także wypada tylko pogratulować gospodarzom tak dobrego przygotowania toru. Ja ze swojej dyspozycji jestem zadowolony. Zwyciężając zapisałem się troszeczkę w historię tego turnieju i to mnie bardzo cieszy”.

Robert Sawina (Budlex Polonia Bydgoszcz, 2 miejsce):
"Turniej stojący na wysokim poziomie. Bardzo dobrze przygotowany tor. Także sam pozytywny odbiór tego turnieju. Mogło być oczywiście pierwsze miejsce, ale w jednym z biegów straciłem dwa punkty które jak później się okazało były na wagę złota. W biegu dodatkowym z Damianem Balińskim nie udało mi się wygrać stąd też ocena mojego występu na dobry z plusem”.

Sebastian Ułamek (Złomrex Włókniarz Częstochowa, 3 miejsce):
"Wyjeżdżam z Ostrowa na pewno podbudowany i pozytywnie nastawiony na następne starty. W końcówce już dawało znać o sobie zmęczenie bo jednak mam troszeczkę kłopotów z oddychaniem. Kontuzja żeber powoduje zmęczenie i trzeba nabierać głębszych oddechów i trochę z tym ciężko się z tym startowało”.

Robert Kościecha (Lotos Gdańsk, 4 miejsce):
"Ze swojego występu jestem zadowolony w pięćdziesięciu procentach. Zepsułem swój pierwszy i czwarty wyścig i na skutek tego zabrakło nieco aby stanąć dziś na podium. Jednak w sumie jestem zadowolony i cieszę się z czwartego miejsca".

Michał Szczepaniak (Intar Dartom Ostrów, 5 miejsce):
"Ogólnie jestem zadowolony. Początek niezły. Szkoda troszkę że później startowałem z zewnętrznych pól z których mimo najszczerszych chęci ciężko było dobrze wystartować".


Końcowa klasyfikacja:
1. Damian Baliński (Unia Leszno) 13+3 (2,2,3,3,3)
2. Robert Sawina (Budlex Polonia Bydgoszcz) 13+2 (3,3,1,3,3)
3. Sebastian Ułamek (Złomrex Włókniarz Częstochowa) 11 (3,3,1,1,3)
4. Robert Kościecha (Lotos Gdańsk) 10 (1,3,3,1,2)
5. Michał Szczepaniak (Intar Dartom Ostrów) 10 (2,3,2,2,1)
6. Rafał Szombierski (RKM Rybnik) 9 (0,1,3,2,3)
7. Tomasz Jędrzejak (Intar Dartom Ostrów) 9 (3,0,1,3,2)
8. Grzegorz Walasek (Złomrex Włókniarz Częstochowa) 8 (3,0,3,0,2)
9. Wiesław Jaguś (Apator Adriana Toruń) 8 (0,1,2,3,2)
10. Artur Pietrzyk (Intar Dartom Ostrów) 7 (2,1,2,2,u)
11. Mariusz Węgrzyk (Intar Dartom Ostrów) 6 (1,2,1,2,0)
12. Piotr Dym (Intar Dartom Ostrów) 5 (2,1,w,1,1)
13. Maciej Kuciapa (Marma Polskie Folie Rzeszów) 4 (1,0,2,1,0)
14. Mariusz Staszewski (ZKŻ Kronopol Zielona Góra) 3 (0,2,0,d,1)
15. Sławomir Drabik (Złomrex Włókniarz Częstochowa) (0,2,d,d,0)
16. Andrzej Huszcza (ZKŻ Kronopol Zielona Góra) 2 (1,0,0,0,1)
r1. Sebastian Brucheiser (Intar Dartom Ostrów) ns
r2. Bartosz Kwiatkowski (Intar Dartom Ostrów) ns

Wyścig po wyścigu:
1): (65,60) Ułamek, Dym, Huszcza, Staszewski
2): (65,03) Jędrzejak, Pietrzyk, Kuciapa, Jaguś
3): (65,61) Walasek, Baliński, Węgrzyk, Drabik
4): (65,90) Sawina, Szczepaniak, Kościecha, Szombierski
5): (65,53) Ułamek, Baliński, Szombierski, Jędrzejak
6): (66,03) Sawina, Węgrzyk, Dym, Kuciapa
7): (66,07) Szczepaniak, Drabik, Pietrzyk, Huszcza
8): (66,15) Kościecha, Staszewski, Jaguś, Walasek
9): (66,50) Kościecha, Kuciapa, Ułamek, Drabik-d/4
10): (67,12) Walasek, Szczepaniak, Jedrzejak, Dym-w/u
11): (66,72) Baliński, Jaguś, Sawina, Huszcza
12): (66,84) Szombierski, Pietrzyk, Węgrzyk, Staszewski
13): (67,25) Sawina, Pietrzyk, Ułamek, Walasek
14): (68,00) Jaguś, Szombierski, Dym, Drabik-d/4
15): (67,34) Jędrzejak, Węgrzyk, Kościecha, Huszcza
16): (66,90) Baliński, Szczepaniak, Kuciapa, Staszewski-d/2
17): (67,12) Ułamek, Jaguś, Szczepaniak, Węgrzyk
18): (67,28) Baliński, Kościecha, Dym, Pietrzyk-u/4
19): (67,34) Szombierski, Walasek, Huszcza, Kuciapa
20): (66,96) Sawina, Jędrzejak, Staszewski, Drabik

21): (66,53) Baliński(b), Sawina(d)Po zakończeniu głównego turnieju rozegrano również żużlowy sprint, w którym wzięła udział czołowa ósemka dzisiejszych zawodów. Trzy wyścigi składające się na ten mini turniej rozegrane zostały na dystansie jednego okrążenia. W pierwszym z półfinałów doszło do niecodziennej sytuacji, gdyż na starcie zabrakło Tomasza Jędrzejaka i Rafała Szombierskiego, którzy za przekroczenie limitu dwóch minut zostali przez sędziego Leszka Demskiego wykluczeni. Jakby tego było mało tuż po starcie zdefektował motocykl Damiana Balińskiego. Jedynym, który ukończył wyścig był więc Robert Kościecha, który tym samym zapewnił sobie awans do finału. W drugim półfinale pewnie zwyciężył Sebastian Ułamek przed Robertem Sawiną, Michałem Szczepaniakiem i Grzegorzem Walaskiem. Wskutek tego iż pierwszy półfinał ukończył tylko jeden zawodnik przepustki do finału uzyskała najlepsza trójka drugiej eliminacji. W wyścigu finałowym najlepiej pierwszy łuk rozegrał Sawina i pewnie zwyciężył. Z walki o drugie miejsce górą wyszedł Szczepaniak, trzeci był Kościecha, a czwarty Ułamek.

ŻUŻLOWY SPRINT o nagrodę OGÓLNOPOLSKIEGO DORADZTWA FINANSOWEGO SP. Z O.O. (na dystansie 1 okrążenia)

1): (20,35) Kościecha, Baliński-d/st, Jędrzejak-w/2, Szombierski-w/2
2): (18,25) Ułamek, Sawina, Szczepaniak, Walasek
3): (17,97) Sawina, Szczepaniak, Kościecha, Ułamek

Sędziował: Leszek Demski (Ostrów)
NCD: Tomasz Jędrzejak - 65,03 w 2 wyścigu
Widzów: ok 2.000

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA