MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Prezydent Ostrowa goœcił w Klubie Motorowym
20.05.2005

Redakcja

Dziś w godzinach południowych prezydent Ostrowa Jerzy Świątek odwiedził siedzibę Klubu Motorowego Ostrów. Włodarz naszego miasta zapoznał się z ze zmianami jakie w ostatnich miesiącach zaszły w zapleczu warsztatowym klubu,a także wziął udział w konferencji prasowej poświęconej zbliżającemu się IV Turniejowi o Puchar Prezydenta Ostrowa. Jerzy Świątek pokazał, że żużel jest mu nie obcy. Sam zasiadł nawet na żużlowej maszynie.-Jestem pełen podziwu dla pracy, którą wykonano w Klubie Motorowym. Serdecznie za to dziękuję prezesowi Łyczywkowi, zarządowi oraz wszystkim pracownikom klubu – powiedział na wstępie prezydent. Jerzy Świątek odbył krótką wizytację po pomieszczeniach klubowych i warsztatowych. Zobaczył nowe boksy dla zawodników. Oglądał także motocykle dla szkółkowiczów. Sam nawet dosiadł jednej z żużlowych maszyn i z uśmiechem pokazał, że nie są mu obce tajniki sztuki jazdy na motocyklu. –Żużlem interesowałem się znacznie wcześniej. Później przez długi czas nie chodziłem na zawody. W ostatnim czasie zaobserwowałem, że znów staję się kibicem. Przychodzę na mecze już nie tylko z racji pełnionej funkcji, ale przede wszystkim faktu kibicowania ostrowskiej drużynie – podkreślał Jerzy Świątek. Współpraca pomiędzy Klubem Motorowym Ostrów a Miastem układa się w ostatnim czasie wzorowo. –Między innymi poprzez żużel promujemy nasze miasto. Szczególnie teraz, gdy mecze żużlowców Intaru Dartom prezentowane są w ogólnopolskiej telewizji – mówi prezydent. –Cieszymy się, że władze przychylnym okiem patrzą na naszą działalność i pomagają klubowi – podkreśla prezes KM-u, Jan Łyczywek.Spotkanie w siedzibie Klubu Motorowego Ostrów było także okazją do zaprezentowania prezydentowi Ostrowa wymogów, które będzie musiał spełnić Stadion Miejski w momencie, gdy ostrowski zespół awansowałby do ekstraligi. -Musimy patrzeć w przyszłość. Docelowo, chcemy startować w ekstralidze. Musimy być na to przygotowani – mówi prezes Łyczywek, który przedstawił prezydentowi, że podstawowe prace modernizacyjne do wykonania na obiekcie to instalacja sztucznego oświetlenia, krytej trybuny głównej z miejscami dla dziennikarzy, w tym ekip telewizyjnych, wymiany ławek na krzesełka plastikowe. Modernizując stadion nie sposób zapomnieć o torze i okalającej go bandzie, która w najbliższej przyszłości także musi zostać wymieniona. –Chcemy zacząć od przygotowania projektów i kosztorysu tego, co chcemy zrobić na Stadionie Miejskim - mówi prezes klubu. –Jest to inwestycja na najbliższe 3-4 lata. Najważniejsze, byśmy wiedzieli, czego chcemy, do czego dążymy – dodaje Jan Łyczywek. Prezydent Ostrowa Jerzy Świątek przychylnym okiem patrzy na plany i przedsięwzięcia Klubu Motorowego Ostrów. –Popieram tę inicjatywę. Musimy przygotować plany i zacząć szukać funduszy na te ambitne inwestycje – mówi Świątek.

W trakcie konferencji prasowej poświęconej zbliżającemu się IV Turniejowi o Puchar Prezydenta Ostrowa, Jerzy Światek zapowiedział, że z jego inicjatywy na czwartkowe zawody bezpłatne wejście będą miały wszystkie panie. –Chcemy przyciągnąć płeć piękną na trybuny stadionu jeszcze w większym wymiarze niż ma to miejsce obecnie – mówi prezydent. Inicjatywę włodarza miasta poparły władze Klubu Motorowego, które zadecydowały, że wszystkie panie będą mogły na IV Turniej o Puchar Prezydenta Ostrowa wejść za darmo. –Turniej zapowiada się bardzo ciekawie. Z tego, co mi powiedziano, wystartuje w nim krajowa czołówka – mówi prezydent. –Nie znam jeszcze na tyle wszystkich polskich żużlowców, by wypowiadać się na temat ich szans na zwycięstwo. Bardzo cieszyłbym się, gdybym mógł wręczyć puchar Tomaszowi Jędrzejakowi – zakończył włodarz miasta.

Przypomnijmy, że IV Turniej o Puchar Prezydenta Ostrowa odbędzie się w czwartek, w święto Bożego Ciała, 26 maja o godzinie 16.00.

Za relację z wizyty prezydenta oraz zdjęcia dziękujemy Maciejowi Kmiecikowi - rzecznikowi KM-u Ostrów.

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA