MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

1 liga: Intar Dartom Ostrów - Marma Polskie Folie Rzeszów, niedziela, godz 16:00
13.05.2005

Marcin Herczak

W najbliższą niedzielę, 15 maja na polskich torach rozegrana zostanie siódma kolejka pierwszej ligi. Na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim dojdzie do ciekawie zapowiadających się zawodów, w których aktualny lider - Intar Dartom Ostrów zmierzy się z wiceliderem - Marmą Polskie Folie Rzeszów. Mecz ten z pewnością można nazwać hitem pierwszej rundy spotkań serii zasadniczej pierwszej ligi. Jego początek zaplanowano na godzinę 16:00.

Po dotychczas rozegranych spotkaniach aż siedmiu żużlowców obu zespołów znajduje się w dziesiątce najskuteczniejszych zawodników pierwszej ligi. Wśród nich są między innymi zawodnicy zagraniczni. Wielu kibiców już teraz z zaciekawieniem oczekuje ich pojedynków na ostrowskim torze. Warto dodać iż Peter Karlsson (Intar Dartom) to najlepszy jeździec ubiegłorocznych rozgrywek pierwszej ligi, a jego młodszy brat Mikael Max (Marma Polskie Folie) aktualnie lideruje pod względem skuteczności w tej klasie rozgrywkowej.

Żużlowcy Intaru Dartom Ostrów wygrali jak dotąd wszystkie swoje pojedynki i z kompletem dziesięciu punktów przewodzą ligowej tabeli. W niedzielnym spotkaniu tak jak we wszystkich poprzednich ostrowską drużynę reprezentował będzie Szwed - Peter Karlsson. Pewni swojego miejsca w składzie mogą być także młodzieżowcy - Sebastian Brucheiser oraz Marcin Liberski. Pewną niewiadomą jest natomiast to który z seniorów w najbliższym spotkaniu będzie „odpoczywał”. Wydaje się że o miejsce w składzie na mecz ligowy rywalizować będą Artur Pietrzyk oraz Piotr Dym. Nie powinni się raczej obawiać o nie Tomasz Jędrzejak, Mariusz Węgrzyk oraz Michał Szczepaniak bo to właśnie oni oprócz Karlssona znajdują się w ścisłej czołówce najskuteczniejszych zawodników pierwszoligowego frontu. Ostateczny skład ostrowian poznamy po dzisiejszym treningu punktowanym z Budlex Polonią Bydgoszcz.

Drużyna Marmy Polskie Folie Rzeszów obecnie na drugim miejscu w tabeli z identycznym dorobkiem - dziesięciu punktów w tabeli. Rzeszowianie rozegrali jednak jedno spotkanie więcej. Mają na swoim koncie pięć zwycięstw i jedną porażkę (44:46) poniesioną na własnym torze w pojedynku z gorzowianami. Na mecz w Ostrowie goście awizują swój najsilniejszy skład ze Szwedem Mikaelem Max’em na czele. O sile rzeszowskiej drużyny oprócz niego decydować powinni głównie Maciej Kuciapa i Tomasz Rempała. Pozostali dwaj seniorzy Dariusz Śledź i Karol Baran póki co spisują się chyba nieco słabiej niż od nich oczekiwano, ale nie można ich lekceważyć wszak niejednokrotnie udowadniali że zdobywać duże ilości punktów potrafią. Skład gości uzupełniają juniorzy Dawid Stachyra i Paweł Miesiąc, którzy z pewnością będą toczyć ciekawe boje z młodzieżowcami Intaru Dartomu.

Wszystko wskazuje na to iż spotkanie Intaru Dartomu Ostrów z Marmą Polskie Folie Rzeszów będzie pasjonującym widowiskiem na najwyższym poziomie i dlatego warto w najbliższą niedzielę wybrać się na Stadion Miejski w Ostrowie do czego gorąco zachęcają działacze. Warto wspomnieć że wśród posiadaczy biletów rozlosowane zostaną nagrody, a wśród nich rower.

Składy obu zespołów:
Intar Dartom Ostrów (przewidywany - skład drużyny gospodarzy będzie znany po dzisiejszym spotkaniu sparingowym z Budlex Polonią Bydgoszcz ):
9.Peter Karlsson
10.Piotr Dym (Artur Pietrzyk)
11.Mariusz Węgrzyk
12.Michał Szczepaniak
13.Tomasz Jędrzejak
14.Sebastian Brucheiser
(15.Marcin Liberski)

Marma Polskie Folie Rzeszów
1.Mikael Max
2.Karol Baran
3.Tomasz Rempała
4.Dariusz Śledź
5.Maciej Kuciapa
6.Dawid Stachyra
(7.Paweł Miesiąc)

Ceny biletów
Normalne: 18 zł
Ulgowe: 12 zł (przysługuje: kobietom oraz emerytom , rencistom, młodzieży szkolnej i studentom - za okazaniem ważnej legitymacji)
Program: 5 zł

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA