MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Konferencja prasowa
07.07.2003

Grzegorz Sokołowski

Dziś w restauracji Olimpijska odbyła się, długo oczekiwana przez dziennikarzy, konferencja prasowa z udziałem członków Klubu Motorowego Ostrów. Ze strony klubu pojawili się: wiceprezesi – Jan Łyczywek oraz Piotr Szymański, członek zarządu– Marian Baura oraz przewodniczący komisji rewizyjnej – Stanisław Kupczyk. Poruszono kilka kwestii najbardziej nurtujących obydwie strony. Na początku wiceprezes Szymański oficjalnie przedstawił stanowisko klubu w sprawie byłego prezesa – pana Łukasza Malaki: - Z dniem 25. czerwca z funkcji prezesa Klubu Motorowego Ostrów rezygnację złożył pan Łukasz Malaka. Umotywował to trudną sytuacją życiową. Na dzień dzisiejszy zarząd klubu nie przyjął rezygnacji dotychczasowego prezesa. Rezygnację przyjmie po sprawdzeniu dotychczasowych poczynań pana Malaki jako prezesa Klubu Motorowego Ostrów. Jest to sprawdzanie całej działalności rządów danej osoby. To rutynowe działanie w tego typu sytuacjach. Na dzień dzisiejszy wiceprezesem pozostaje pan Jan Łyczywek jako wiceprezes do spraw finansowych oraz moja osoba jako wiceprezes do spraw organizacyjnych i spraw sportowych – zakończył. Swojego zdziwienia nie krył drugi z wiceprezesów – Jan Łyczywek: - Jesteśmy trochę zaskoczeni faktem, że w tak krótkim czasie z funkcji prezesa KM-u zrezygnowała już trzecia osoba. Jednak jesteśmy tutaj od tego, aby takie problemy rozwiązywać w taki sposób, aby klub mógł spokojnie funkcjonować dalej, może jeszcze lepiej niż za rządów poprzednich prezesów. Taka sytuacja nas nie zniechęca. Wręcz przeciwnie, mobilizuje nas do jeszcze większej pracy. Z wyjaśnień członków zarządu wynika, iż dotychczasowy prezes uzyska absolutorium dopiero po pełnym rozliczeniu się z dotychczasowej działalności. Potwierdzeniem tego stanowiska były również słowa pana Mariana Baury: - Pan Malaka zostanie zaproszony na kolejne posiedzenie zarządu, aby wyjaśnić do końca wszystkie kwestie sporne, nie tylko finansowe. Chodzi o to, aby okres jego prezesury definitywnie zakończyć.

Na pytanie o termin wyboru nowego prezesa pan Piotr Szymański odpowiedział: - Wybór nowego prezesa odbędzie się po wyjaśnieniu dotychczasowych działań pana Malaki. Myślę, że będzie to po około 2-3 tygodniach.

Jedną z innowacji, które wprowadził pan Łukasz Malaka były spotkania z kibicami, regularnie po każdym spotkaniu. Wielu kibicom brakowało takiego spotkania po ostatnim meczu wyjazdowym z TŻ Łódź, dlatego postanowiłem zapytać o przyszłość tego typu działań. Pan Piotr Szymański odpowiedział krótko: - W przeciwieństwie do mnie pan Malaka był bardzo medialną osobą. Myślę jednak, że jakieś spotkania będziemy robić, ponieważ wiemy, że było to dobrze odbierane przez kibiców. Myślę, że po meczu z Łodzią takie spotkanie na pewno się odbędzie.

Po rozmowach dotyczących stanowiska prezesa wiceprezes ds. fiannsowych – Jan Łyczywek krótko skomentował obecną sytuację finansową klubu: - Mamy pewne zobowiązania wobec zawodników, które chcemy uregulować jeszcze przed najbliższym meczem z Łodzią. Klub na dzień dzisiejszy ma również pewne zobowiązania finansowe wobec innych jednostek, z którymi współpracuje. Jednak również te zaległości w najbliższym czasie będą uregulowane. Naszą ambicją jest, aby po zakończeniu bieżącego sezonu Klub Motorowy Ostrów nie miał deficytu finansowego. Wręcz przeciwnie, chcemy, aby pewna suma została nam na start w sezonie kolejnym.

Po ostatniej porażce ostrowskich żużlowców wielu kibiców miało żal do trenera Romualda Łosia za źle poukładany skład. Doprowadziło to do podważenia autorytetu trenera i do powstania wielu plotek na temat jego ewentualnego odejścia. Jednak także i w tej sprawie usłyszeliśmy oficjalne stanowisko zarządu klubu: - Zarząd podjął decyzję, że trenerem do końca sezonu będzie pan Romuald Łoś i mamy nadzieję, że tak właśnie się stanie – wyjaśnił Jan Łyczywek. - Zależy nam na zbudowaniu w Ostrowie Wielkopolskim mocnego klubu żużlowego. W perspektywie myślimy o pierwszej lidze. Na pewno marzeniem każdego z nas jest to, aby w Ostrowie ponownie była ekstraliga. Wszyscy o tym myślimy, powoli takie cele sobie wytyczamy i myślę, że będziemy do nich dążyć – zakończył.

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA