MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Po spotkaniu z kibicami...
30.04.2005

Redakcja

Wczoraj w restauracji Ratuszowa na ostrowskim rynku odbyło się spotkanie przedstawicieli Klubu Motorowego Ostrów z kibicami. Było to pierwsze tego typu wydarzenie w bieżącym sezonie w Ostrowie Wielkopolskim, jednak jak podkreślił obecny trener Jan Grabowski – na pewno nie ostatnie. Zawodników reprezentowali Michał Szczepaniak oraz Sebastian Brucheiser, ze strony zarządu zjawił się natomiast wiceprezes klubu – Tadeusz Grądzielewski.

W obliczu dobrych występów w sezonie 2005 ekipy Intar Dartom spotkanie miało spokojny przebieg, choć pytań ze strony kibiców nie brakowało.

Skład na niedzielę
Jedną z pierwszych kwestii poruszonych podczas wczorajszego spotkania był skład w jakim ostrowska drużyna wybierze się na niedzielny pojedynek ligowy do Grudziądza. Trener przedstawił awizowane zestawienie Intaru Dartomu na ten pojedynek, które wygląda następująco: Tomasz Jędrzejak, Artur Pietrzyk, Michał Szczepaniak, Mariusz Węgrzyk, Peter Karlsson, Sebastian Brucheiser oraz Marcin Liberski.

Nie ma konfliktu z Dymem
W ostatnim spotkaniu ligowym w ekipie ostrowian pauzował Piotr Dym. Jak się okazuje zawodnika tego najprawodobniej zabraknie także w spotkaniu w Grudziądzu. Kibice zastanawiali się czy wobec tego nie ma żadnego konfliktu z zawodnikiem. „Nie ma żadnych konfliktow z Piotrkiem. Wspomnę jednak że jednym z warunków który mamy jest taki pułap, limit punktów którym jest minimum osiem. Piotr Dym nie spełnił tego w Opolu. W jego miejsce do składu wszedł powracający na tor po kontuzji Mariusz Wegrzyk. A Piotrek Dym teraz po prostu czeka na swoją okazję. Chciałbym żeby jechali wszyscy. Szkoda mi Piotrka Dyma bo w tych wcześniejszych spotkaniach pojechał naprawdę dobrze i on był tym między innymi zawodnikiem, który przyczynił się do zwycięstwa, ale realia są takie i powiem tak brutalnie to jest, że nie tylko nasz klub ale i inne też mają taki problem. Przykładowo odpoczywa także mistrz Świata juniorów - Robert Miśkowiak. Na razie jest tak jak jest. Myślę że zweryfikują nas te spotkania w Grudziądzu, w Rybniku i może będę miał mniej problemów jeśli chodzi o obsadzenie numerów startowych na następne spotkania. Szkoda mi Piotrka, ale niestety taki jest to sport. Ja muszę być konsekwentny, muszę podejmować takie decyzje. Czy będę lubiany przez zawodników czy nie to już jest ich sprawa" - powiedział szkoleniowiec ostrowian.

Juniorzy
Trener Jan Grabowski poproszony o ocenę dotychczasowych występów juniorów powiedział - „Na pewno jakiś krok do przodu zrobili. Ja wspominałem na początku sezonu że przynajmniej dwa lata muszą startować aby prezentować dobry poziom, ale w tym roku już nie będą takimi chłopcami do bicia i jak narazie to się potwierdza. Myślę że stać ich na to żeby już w każdym spotkaniu punktowali, zdobywali po cztery, pięć punktów. Jeśli będą zdobywać ich więcej to będzie bardzo dobrze. Chciałbym aby chociaż jeden z nich zakwalifikował się do młodzieżowych indywidyalnych mistrzostw Polski. Liczę także na to, że zostaną powołani na mistrzostwa Europy juniorów przez GKSŻ, ale to też zależy od nich samych. Muszą bowiem mieć taką średnią która będzie upoważniała do powołania ich do tej reprezentacji".

Potrzebny transport na zawody
Trener zaapelował do wszystkich zebranych aby licznie przychodzili na wszystkie zawody, nie tylko te ligowe - „Dzisiaj jest bardzo ładnie, ale co z tego jeśli my robimy imprezę młodzieżową i na nią przychodzi 50-100 osób. Powiem szczerze, że tak nie ujedziemy daleko. W pewnym momencie będziemy musieli przestać organizowania imprez młodzieżowych bo jeżeli nie będą przychodzili na nie kibice to nie wiem jak to dalej będzie"

Jan Grabowski zaapelował także o pomoc w przetransportowaniu zawodników i sprzętu na zawody - "Jeżeli ktoś ma samochody, jeżeli kogoś by było stać zawieźć w sezonie sprzęt lub zawodników na jakąś imprezę młodzieżową, oczywiście nieodpłatnie to bardzo prosiłbym o takową pomoc. Tydzień temu dzwoniłem do 15 firm i nikt nie chciał nieodpłatnie przewieźć Sebastiana na krajowe eliminacje indywidualnych mistrzostw Świata juniorów do Torunia. Dopiero później udało się załatwić transport z osobą prywatną. Dlatego jeśli miałby ktoś możliwość przewozu sprzętu czy też zawodników to prosiłbym aby kierować się do klubu. Bo w jednym momencie stanie szkolenie młodzieży, zagrożone będą wyjazdy tych młodych zawodników, a to jest niezbędne aby się rozwijali. Jak będą siedzieli to nie nauczą się jeździć".

Odpoczynek Brucheisera
Niektórych zaskoczyło to iż podczas wczorajszego sparingu z drużyną zielonogórską na torze nie pojawił się Sebastian Brucheiser. Junior ostrowskiego klubu z uśmiechem powiedział iż o jego absencję najlepiej spytać trenera. Ten wyjaśnił wszystkim zgromadzonym jej przyczyny - „Sebastian ma wystarczającą dawkę startów. Jeździł w niedzielę, we wtorek oraz w czwartek. Nie było więc wcale wskazane aby dzisiaj startował. W poprzednich zawodach startował najwięcej niejako nadrabiając dzisiejszy występ. Ma wystarczającą liczbę wyścigów".

Niekulturalne telefony
Trener Jan Grabowski przekazał obecnym na spotkaniu osobom, że pomimo dobrych wyników, jakie osiąga ostatnio ostrowska drużyna, jego osoba stała się w ostatnim czasie obiektem ataku ze strony niekulturalnych osób. Osoby te telefonują do trenera i w sposób wulgarny atakują jego osobę, a także niektórych zawodników. Szkoleniowiec z uśmiechem na ustach skomentował całą sprawę tak: Pozdrawiam tych panów, którzy w dalece niekulturalny sposób komunikują się ze mną. Jedyne co im mogę w tej chwili powiedzieć, to to, że marnują niepotrzebnie własne pieniądze. Lepiej byłoby, aby ten czas wykorzystali na coś innego, niech zrobią coś pożytecznego lub odmówią różaniec.

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA