MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Nasz komentarz: Dobry poczštek
15.04.2005

Grzegorz Sokołowski

W odróżnieniu od dwóch poprzednich sezonów, kiedy to ostrowscy żużlowcy w inauguracyjnym pojedynku zjeżdżali z toru pokonani, w tym roku nastąpiło przełamanie. Zwycięstwem gospodarzy zakończył się bowiem pierwszy pojedynek ostrowskiej ekipy w sezonie 2005.Przypomnijmy, że odnieśli oni zwycięstwo z jednym z faworytów pierwszej ligi – zespółem Marsa RTV AGD Gorzów.

Mecz, na który przybyło bardzo wielu kibiców, z całą pewnością mógł się podobać i to nie tylko ze względu na emocjonujące wyścigi. Po raz kolejny okazało się bowiem, że speedway jak każdy sport niesie ze sobą wiele niespodzianek. Nauczeni doświadczeniem lat ubiegłych ostrowscy fani z dużą dozą ostrożności dyskutowali o możliwych rozstrzygnięciach tuż przed meczem. I choć większość opinii wskazywała na zwycięstwo gospodarzy, to jednak miało to być zwycięstwo odniesione różnicą 2-6 punktów. Tymczasem jak wiemy ostrowianie dość pewnie triumfowali pokonując rywali różnicą dwunastu „oczek”.

Różnica ta jednak nie była najważniejsza. Ważniejszą rzeczą było to, że ostrowianie triumfowali jako drużyna. Niewielu zapewne wierzyło przed meczem, że po kompletnie nieudanym sezonie 2004 wieloletni lider Kolejarza Rawicz – Piotr Dym wywalczy w niedzielnym pojedynku, praktycznie w czterech startach, wraz z bonusami 11 punktów. Niewiadomą też pozostawała forma Michała Szczepaniaka oraz Artura Pietrzyka. Pierwszy błysnął co prawda w kilku poprzednich meczach, jednak były to pojedynki sparingowe, drugi natomiast, o czym wiedzą pewnie tylko nieliczni, ma ostatnio niesamowitego pecha jeśli chodzi o sprzęt. Nieoficjalnie mówi się, że zatarł on już w tym roku aż trzy silniki. Niedzielny mecz, a także przebrnięcie w dobrym stylu przez krajowe eliminacje do Indywidualnych Mistrzostw Europy pokazały jednak, że w starszym z braci Szczepaniaków drzemią bardzo duże możliwości. Liczyć też zapewne będzie można na Pietrzyka, który wsparty odpowiednim sprzętem powinien być również silnym punktem drużyny.

Po niedzielnym meczu pozornie nieco mniej powodów do euforii od Piotra Dyma czy Michała Szczepaniaka mógł mieć zdobywca dziewięciu punktów Tomasz Jędrzejak, wszak to od niego kibice oczekiwali największej obok Szweda zdobyczy punktowej. Myślę, jednak, że sam zawodnik był w niedzielę również zadowolony i przynajmniej z trzech powodów: Po pierwsze: jego zespół odniósł cenne zwycięstwo. Po drugie: on sam zaliczył udany występ. Po trzecie zaś popularny „Ogór” doczekał meczu, w którym mógł liczyć na solidne wsparcie ze strony kolegów. Tym samym spadł z niego, przynajmniej w tym spotkaniu, ciężar „ciągnięcia” wyniku całej drużyny. Nie było bowiem sytuacji sprzed roku, kiedy po trochę gorszym występie lidera cały zespół przegrywa, a winą za porażkę obarcza się właśnie jego.

Na koniec trudno nie wspomnieć o miłym dla ostrowskich kibiców wyścigu jedenastym, w którym to młodzieżowiec Intaru Dartom – Sebastian Brucheiser w pokonanym polu zostawił nie byle kogo, bo Piotra Palucha oraz Pawła Hliba. Dodajmy, że dokonał tego przy aktywnej pomocy bardziej doświadczonego Jędrzejaka, który mógł w tym biegu pochwalić się umiejętnością jazdy parą.

Trudno popadać w hurraoptymizm i wyciągać daleko idące wnioski zaledwie na podstawie jednego meczu, wszak sezon żużlowy dopiero się rozpoczyna, jednak z całą pewnością cieszy kilka wspomnianych powyżej symptomów. Mogą one bowiem świadczyć o tym, iż z biegiem czasu w Ostrowie Wielkopolskim powstanie wreszcie drużyna z prawdziwego zdarzenia. Kto wie, może właśnie tę drużynę oglądaliśmy triumfującą nad gorzowską ekipą w ubiegłą niedzielę...

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA