MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

1 liga: Intar Dartom Ostrów - Mars RTV AGD Gorzów 51:39 (relacja)
10.04.2005

Marcin Herczak

Żużlowcy Intaru Dartom Ostrów udanie zainaugurowali tegoroczne rozgrywki ligowe pokonując dzisiaj na własnym torze jednego z głównych faworytów ligi - drużynę Mars RTV AGD Gorzów 51:39. Najwięcej punktów dla gospodarzy wywalczyli Peter Karlsson - 13, Michał Szczepaniak - 12 oraz Piotr Dym -10. W ekpie gości najlepiej punktowali Kenneth Bjerre oraz Piotr Paluch, ktrzóy zdobyli po 11 oczek. Podczas spotkania licznie zgromadzona publiczność na brak emocji nie mogła narzekać.

Zanim jednak doszło do rywalizacji na torze podczas przedmeczowej prezentacji zawodnicy oraz kibice wspólnie odmówli modlitwę za zmarłego Jana Pawła II, której przewodniczył ksiądz Karol Płóciennik, a z głośników popłynęły słowa Ojca Świętego. Na znak pokoju klubowymi szalikami wymienili się ponadto kapitanowie obu zespołów - Piotr Paluch oraz Tomasz Jędrzejak. Nim zaprezentowani zostali zawodnicy uroczystego otwarcia sezonu w Ostrowie dokonał tradycyjnie Prezydent Miasta - Jerzy Świątek.

Same zawody rozpoczęły się od zwyciestwa gości 4:2. W wyścigu peirwszym najlepszym startem popisał się Paweł Hlib i nie dał się zaskoczyć atakującemu Sebastianowi Brucheiserowi. Trzeci linię mety minął Kamil Brzozowski, a czwarty Marcin Liberski. W gonitwiej drugiej nastąpił szybki rewanż ostrowian - to oni wygrali 4:2. Zwyciężył Piotr Dym, który w pierwszym łuku po zewnętrznej wyprzedził Kennetha Bjerre. Jeden punkt zdobył Tomasz Jędzejak, a za nim linię mety minął Robert Flis. W pierwszej odsłonie wyścigu trzeciego w pierwszym łuku podczas walki upadł Artur Pietrzyk, ale na szczęście szybko wstał o własnych siłach. W powtórce rozegranej w pełnej obsadzie start wygrali gorzowianie, ale już podczas drugiego okrążenia jednocześnie Pietrzyk i Michał Szczepaniak wyprzedzili Jarosława Łukaszewskiego. Na tym nie zamierzali poprzestać i cały czas nękali atakami prowadzącego Michała Rajkowskiego. Junior gości jednak zdołał dowieźć trzy punkty do mety.

Wspaniałą walkę zgromadzeni kibice obejrzeli w wyścigu czwartym. W nim najlepiej ze startu ruszyli Piotr Paluch i Brzozowski. Za ich plecami znalazł się debiutujący w barwach Intaru Dartomu Peter Karlsson. Szwed nie dał jednak za wygraną i z każdym okrążeniem jego ataki przynosiły zmniejszenie przewagi pary gorzowskiej, a tuż przed linią mety dały końcowy sukces w postaci wyprzedzenia obu rywali. W wyścigu piątym w pierwszym łuku upadł Flis i został przez sędziego wykluczony. W powtórce start wygrał Pietrzyk. Na drugim łuku za jego plecami znalazł się Szczepaniak, który wyprzedził Kennetha Bjerre. Ostrowianie utworzyli parę, ale Duńczyk tuż przed metą zdołał wyprzedzić Pietrzyka. W wyścigu szóstym pewne zwycięstwo odniósł Karlsson, który pokonał Łukaszewskiego, Rajkowskiego i Brucheisera. W kolejnym najlepszym wyjściem spod taśmy popisał się Jędrzejak, ale na dystansie minęli go Paluch i Dym. W wyścigu ósmym po raz kolejny pewnie zwyciężył Karlsson. Za nim linię mety minęli Bjerre, Flis i Brucheiser.

W wyścigu dziewiątym lepszym refleksem i rozegraniem peirwszego łuku popisali się Jędrzejak z Dymem i stworzyli parę nie do przejścia dla Łukaszewskiego i Rajkowskiego. Przed startem do kolejnego wyścigu sprzęt odmówił posłuszeństwa Pietrzykowi. Z pomocą koledze szybko pospieszył jednak Jędrzejak podstawiając swój motocykl. W samym wyścigu zwyciężył Szczepaniak przed Hlibem, który skutecznie wybronił się przed atakami Pietrzyka. W wyścigu jedenastym trener gorzowian - Stanisław Chomski wprowadził do boju Hliba i Palucha, którzy zmienili słabiej spisujących się kolegów. Jak się jednak okazało na niewiele ta roszada się zdała. Wspaniałym startem popisali się bowiem ostrowianie - Jędrzejak i Brucheiser. Popularny „Ogór” pomógł młodszemu koledze w dowiezieniu dwóch oczek do mety i po tym podwójnym zwycięstwie ostrowianie prowadzili już 39:27. W wyścigu trzynastym utworzyły się dwie pary. Szczepaniak i Bjerre walczyli o zwycięstwo, a Brzozowski i pietrzyk o jeden punkt. Ostatecznie z tych potyczek górą wyszli żużlowcy gości. W wyścigu trzynastym najlepsi w dniu dzisiejszym zawodnicy Intaru Dartomu - Karlsson i Dym prowadzili podwójnie, ale niestety tego drugiego punktów pozbawił defekt łańcuszka sprzęgłowego. Jak mówił po zawodach - ”w wyścigu trzynastym pękł niestety łańcuszek sprzęgłowy. W sumie podczas zawodów wymieniłem dwa łańcuszki nowe”. Zwycięstwo Karlssona przed Paluchem i Flisem sprawiło iż przed wyścigami nominowanymi gospodarze prowadzili 44:34.

W pierwszym z wyścigów nominowanych zwyciężył Dym. Drugi był Bjerre, który nie dał się wyprzedzić Jędrzejakowi. W ostatniej gonitwie dnia po pierwszym łuku na prowadzeniu znalazł się Paluch i nie dał się już wyprzedzić Szczepaniakowi i Karlssonowi. Czwarty linię mety minął Bjerre i wyścig zakończył się remisem, a całe spotkanie zasłużenie wygrali ostrowianie 51:39.

Zasłużenie ponieważ w dniu dzisiejszym żużlowcy Intaru Dartomu tworzyli zdecydowanie równiejszy zespół od swoich rywali. Udany debiut w barwach ostrowskiej drużyny zaliczył Peter Karlsson, który wywalczył trzynaście punktów. Tylko oczko mniej na swoim koncie zapisał Michał Szczepaniak. Duża niespodzianką dla kibiców była z pewnością postawa Piotra Dyma, którego z pewnością można uznać cichym bohaterem tego spotkania. Żużlowiec ten zdobył dziesięć punktów i jeden bonus, a gdyby nie defekt w wyścigu trzynastym jego dorobek byłby jeszcze większy. Dziewięć punktów dołożył Tomasz Jędrzejak, który początkowo chyba nie mógł odpowiednio dopasować swojego motocykla. Trochę słabiej od tej czwórki pojechał Pietrzyk, który zdobył trzy punkty, ale dla niego spotkanie to miało trochę pechowy przebieg. Ciężko ocenić Marcina Liberskiego, który wystartował tylko raz. Natomaist Sebastian Brucheiser z pewnością swoją dzisiejszą jazdą zaskoczył wielu, o ile nie wszystkich zgromadzonych na trybunach Stadionu Miejskiego. Junior Intaru Dartomu w każdym ze swoich wyścigów prezentował ambitną walkę, a w wyścigu jedenastym pokonał czołowych zawodników gości - Palucha i Hliba. W ekipie gorzowskiej najlepszymi zawodnikami okazali się Paluch i Bjerre. Obaj zdobyli po jedenaście punktów w sześciu startach. Choć wydaje się że przynajmniej od Duńczyka wymgać powinno się więcej. Reszta zespołu na tle dobrze dysponowanych ostrowian wypadła słabo.


Pomeczowe wypowiedzi:

Stanisław Chomski (trener Mars RTV AGD Gorzów): ”W obliczu tego co pokazał rywal trudno o inny wynik. Popełniliśmy zbyt dużo błędów w środkowej części meczu i dlatego wyszedł taki wynik a nie inny. Liczyłem na wygraną, jeśli przegraną to minimalną. Ale okazało się że się pomyliłem”

Michał Szczepaniak (Intar Dartom Ostrów): ”Szkoda trochę że w jednym z wyścigów pociągnęło mnie na wejściu w łuk przez co straciłem prowadzenie. Ostatniego wyścigu także troszeczkę szkoda bo mogło być lepiej. Ale ogólnie jestem zadowolony. Oby tak dalej. Myślę że teraz pójdzie już z górki”.

Sebastian Brucheiser (Intar Dartom Ostrów): ”Myślę że było dobrze. Ja się bardzo cieszę, a widziałem że kibice także cieszyli się z mojego występu. Za ostatni wyścig mogę podziękować też Tomkowi Jędrzejakowi który mi pomógł w tym wyścigu. Tomek dużo pomaga”.

Piotr Dym (Intar Dartom Ostrów): ” Jestem dobrze wjechany w sezon. . Na pewno pomogły mi starty w Anglii. Dzisiaj czułem się dobrze. Niczego mi nie brakowało, sprzętowo byłem dobrze zaopatrzony. Tor był także bardzo dobrze przygotowany, tak jak na treningu za co można podziękować toromistrzowi. Oby tak dalej, myślę że będzie dobrze. Przy okazji dziękuję Panu Marcinowi Garcarkowi za to że dziś po mnie przyjechał do Berlina”.

Mars RTV AGD Gorzów
1. Kenneth Bjerre 11 (2,2,2,3,2,0)
2. Robert Flis 2 (0,w,1*,1)
3. Jarosław Łukaszewski 3 (0,2,1,-)
4. Michał Rajkowski 4 (3,1*,0,-)
5. Piotr Paluch 11 (2,3,0,1,2,3)
6. Kamil Brzozowski 3 (1,1*,-,-,1)
7. Paweł Hlib 5 (3,0,2,0,0)

Intar Dartom Ostrów
9. Tomasz Jędrzejak 9 (1,1*,3,3,1)
10. Piotr Dym 10 (3,2,2*,d,3)
11. Michał Szczepaniak 12 (2,3,3,2,2)
12. Artur Pietrzyk 3 (1*,1,1,0)
13. Peter Karlsson 13 (3,3,3,3,1*)
14. Sebastian Brucheiser 4 (2,0,0,0,2*)
15. Marcin Liberski 0 (0)

Wyścig po wyścigu

1. (67.80) P.Hlib, S.Brucheiser, K.Brzozowski, M.Liberski - 2:4
2. (67.45) P.Dym, K.Bjerre, T.Jędrzejak, R.Flis - 4:2 (6:6)
3. (67.69) M.Rajkowski, M.Szczepaniak, A.Pietrzyk, J.Łukaszewski - 3:3 (9:9)
4. (68.07) P.Karlsson, P.Paluch, K.Brzozowski, S.Brucheiser - 3:3 (12:12)
5. (67.81) M.Szczepaniak, K.Bjerre, A.Pietrzyk, R.Flis (w/u) - 4:2 (16:14)
6. (67.27) P.Karlsson, J.Łukaszewski, M.Rajkowski, S.Brucheiser - 3:3 (19:17)
7. (67.74) P.Paluch, P.Dym, T.Jędrzejak, P.Hlib - 3:3 (22:20)
8. (67.41) P.Karlsson, K.Bjerre, R.Flis, S.Brucheiser - 3:3 (25:23)
9. (68.43) T.Jędrzejak, P.Dym, J.Łukaszewski, M.Rajkowski - 5:1 (30:24)
10. (68.27) M.Szczepaniak, P.Hlib, A.Pietrzyk, P.Paluch - 4:2 (34:26)
11. (68.85) T.Jędrzejak, S.Brucheiser, P.Paluch, P.Hlib - 5:1 (39:27)
12. (68.42) K.Bjerre, M.Szczepaniak, K.Brzozowski, A.Pietrzyk - 2:4 (41:31)
13. (68.58) P.Karlsson, P.Paluch, R.Flis, P.Dym (d/2) - 3:3 (44:34)
14. (67.38) P.Dym, K.Bjerre, T.Jędrzejak, P.Hlib - 4:2 (48:36)
15. (67.74) P.Paluch, M.Szczepaniak, P.Karlsson, K.Bjerre - 3:3 (51:39)

NCD: Peter Karlsson - 67,27 w wyścigu szóstym
Widzów: ok. 8.500

Sędzia: Józef Piekarski (Toruń)
Startowano według zestawu 1


powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA