MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Prezentacja KM-u, drugi sponsor strategiczny !
06.03.2005

Marcin Herczak

Dzisiaj w kinie Komeda odbyła się prezentacja pierwszoligowej drużyny żużlowej z Ostrowa. Podczas niej doszło do podpisania umowy z kolejnym sponsorem strategicznym - firmą Dartom, która działa w branży transportowo spedycyjnej. Na skutek podpisanej umowy od dnia dzisiejszego nazwa ostrowskiej drużyny brzmi Klub Motorowy Intar Dartom.

Hol kina Komeda fanami czarnego sportu zaczął się wypełniać już na ponad godzinę przed planowanym rozpoczęciem prezentacji. Chwilę po otwarciu miejsca prezentacji okazało się że zainteresowanie nią okazało się przeogromne. Takiego oblężenia kinowa sala, która w mgnieniu oka wypełniła się po brzegi raczej jeszcze nigdy nie miała. Wystarczy wspomnieć iż wielu fanów stało w drzwiach wejściowych, gdyż po prostu na sali miejsca...nie starczyło.
O godzinie 15 na scenie pojawili się prowadzący prezentację Janusz Stefański oraz Maciej Kmiecik. Na początek przywitali oni wszystkich zgromadzonych kibiców, sponsorów, działaczy, zawodników oraz gości wśród który znaleźli się min. przedstawiciele miasta, powiatu i ościennych miejscowości. Miasto Ostrów w zastępstwie nieobecnego prezydenta Jerzego Świątka reprezentował Naczelnik Wydziału Kultury i Sportu - Stanisław Kryjom. Przedstawicielem powiatu ostrowskiego był starosta Włodzimierz Jędrzejak. Pojawili się także burmistrz Odolanowa Józef Wajs, zastępca burmistrza Nowych Skalmierzyc Zdzisław Mielczarek, a także poseł na sejm RP Grzegorz Woźny.

Po uroczystych powitaniach głos zabrał prezes Klubu Motorowego Ostrów - Jan Łyczywek, który wyjawił zapowiadaną wcześniej niespodziankę. ”Szanowni Państwo w całym ubiegłym roku zabiegaliśmy o drugiego sponsora tytularnego. Wszyscy wykonaliśmy mnóstwo pracy, wiele rozmów, negocjacji, ale niestety zakończyły się one w ubiegłym roku fiaskiem. Podjęliśmy się tego samego wezwania w roku bieżącym. Udało się uwieńczyć jedne z tych rozmów sukcesem. Od dzisiaj jest drugi sponsor tytularny w Klubie Motorowym, którym jest firma Dartom” - powiedział włodarz ostrowskiego klubu.
Chwilę później na oczach wszystkich zgromadzonych Jan Łyczywek oraz dyrektor firmy Dartom - Andrzej Szymański złożyli podpisy pod odpowiednimi dokumentami. Firma Dartom, która swoją siedzibę ma w Grodzisku Mazowieckim działa w branży transportowo-spedycyjnej. Do tej pory wspierała pierwszoligową drużynę tenisa stołowego oraz sport młodzieżowy. Teraz sponsorować będzie również ostrowski żużel. Andrzej Szymański chwilę po podpisaniu umowy powiedział -”Jestem bardzo mile zaskoczony ponieważ jadąc tutaj liczyłem na to że będzie kilkadziesiąt osób, a widząc tak żywiołową i wspaniale reagującą publiczność myślę że to będzie naprawdę owocna współpraca z Klubem Motorowym”.W dalszej części imprezy głos wzięli Naczelnik Wydziału Kultury i Sportu Stanisław Kryjom oraz starosta powiatu ostrowskiego Włodzimierz Jędrzejak. Obaj chwalili władze żużlowego klubu oraz zapewniali że władze miasta i powiatu nadal będą się bardzo mocno angażowały w pomoc dla Klubu Motorowego. Stanisław Kryjom zdradził także iż już we wtorek prezydent Jerzy Świątek wybierze się na rozmowy z firmą która być może także wydatnie wesprze ostrowski żużel.

W końcu nadeszła pora na prezentację drużyny żużlowej, która w sezonie 2005 rywalizować będzie w rozgrywkach pierwszej ligi. Trenerem podobnie jak w minionym sezonie będzie Jan Grabowski, który zapytany o przedsezonowe prognozy powiedział min: ”Przy tak licznie przybyłych kibicach, sponsorach mogę powiedzieć tylko jedno - mamy dobrze jeździć, wygrywać spotkania, a wynik wtedy będzie dobry. Z moich kalkulacji wynika że powinniśmy zająć miejsce przynajmniej w półfinale.” Jako pierwszy z zawodników na scenie pojawił się widowiskowo jeżdżący lider ostrowskiego klubu i czołowy zawodnik pierwszej ligi minionego sezonu Tomasz Jędrzejak. Tuż po nim na kinową scenę wkroczył pozyskany z RKM-u Rybnik Mariusz Węgrzyk, który powiedział ”Będziemy robić wszystko, aby tutaj w Ostrowie była ekstraliga". Drugi rok z rzędu plastron Klubu Motorowego zakładał będzie Artur Pietrzyk, który chciałby ustabilizować swoją formę, a także uczynić wspólnie z kolegami wszystko aby o Ostrowie było głośno w żużlowym światku. „Wiadomo że skład jest wzmocniony, ale trzeba jednak podejść do tego na spokojnie i czas wszystko pokaże. My damy z siebie wszystko” - zadeklarował Artur. Po kilku sezonach spędzonych w innych zespołach do Ostrowa podczas sezonu transferowego powrócił Michał Szczepaniak, który wiąże duże nadzieje z nadchodzącym sezonem - ”Nie chciałbym zapeszać, ale wydaje mi się że nabrałem już trochę rutyny, doświadczenia i myślę że ten sezon będzie takim przełomowym, który pokaże że stać mnie na wiele”. Skład seniorów ostrowskiego klubu uzupełnia Piotr Dym, którego nieobecność była usprawiedliwiona. Wszak wczorajszego wieczora debiutował on w barwach swojego brytyjskiego klubu - Berwick Bandits. W Komedzie nie było także obcokrajowca, którym w nadchodzącym sezonie będzie Szwed Peter Karlsson. Obecni za to byli wszyscy juniorzy: Marcin Liberski, Sebastian Brucheiser, Bartosz Kwiatkowski oraz Piotr Tajchert. Wszyscy oni zapewniali iż zrobią wszystko aby w nadchodzących rozgrywkach kibice mieli dużo powodów do zadowolenia. Na scenie pojawili się także adepci sportu żużlowego, którzy być może w niedalekiej przyszłości będą stanowić o sile ostrowskiego żużla. Prawdopodobnie czterech z nich o certyfikat żużlowy ubiegać się będzie już w bieżącym roku. Kibicom zaprezentowani zostali także mechanicy - Ryszard Małecki oraz Piotr Kociemba, którzy niejako otwarli tegoroczny sezon żużlowy w Ostrowie Wielkopolskim odpalając znajdujący się na scenie motocykl.Kibice opuszczali budynek zadowoleni wszak jest w Ostrowie drugi sponsor strategiczny, skład pozwalający realnie myśleć o walce o najwyższe cele i doskonała atmosfera panująca wokół ostrowskiego żużla czyli wszystko to o czym jeszcze niedawno można było tylko marzyć...

Autorem wszystkich zdjęć jest Grzegorz Sokołowski

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA