MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel





Ostrowscy żużlowcy ostro pracujš
11.02.2005

Marcin Herczak

Od grudnia do nowego sezonu przygotowują się żużlowcy Klubu Motorowego Intar Ostrów. W zajęciach prowadzonych pod kierunkiem Tomasza Główki uczestniczą seniorzy, juniorzy oraz spora grupa adeptów szkółki żużlowej. Za kilka tygodni wszyscy poddani zostaną testom sprawnościowym, ale trener ogólnorozwojówki widząc zaangażowanie swoich podopiecznych jest spokojny o wyniki tych badań.

Przygotowania żużlowców Klubu Motorowego Intar Ostrów do zbliżającego się sezonu rozpoczęły się wraz z początkiem grudnia. Trwają więc już ponad dwa miesiące. O ich przebieg zapytałem trenera zajęć ogólnorozwojowych Tomasza Główkę po wczorajszym treningu - ”Trenujemy od 1 grudnia. Do tej pory mamy przepracowanych ponad pięćdziesiąt jednostek treningowych - także już jest nieźle jeśli chodzi o trening. Od początku aż do ferii zimowych trenowaliśmy pięć razy w tygodniu. Dniami wolnymi były tylko niedziela i poniedziałek. Zasadniczo w miesiącu grudniu dwa razy w tygodniu zajęcia odbywały się w terenie, dwa razy na hali oraz raz na siłowni. Od stycznia jeden dzień w terenie zamieniliśmy na zajęcia na basenie. W pierwszym tygodniu ferii (w przypadku Ostrowa był to pierwszy tydzień lutego - przyp. autor) mieliśmy natomiast takie małe zgrupowanie dochodzeniowe i treningi odbywały się dwa razy dziennie.”

W treningach uczestniczą wszyscy miejscowi zawodnicy ostrowskiego klubu czyli Tomasz Jędrzejak, Michał Szczepaniak, Marcin Liberski, Sebastian Brucheiser, Bartosz Kwiatkowski, Piotr Tajchert oraz adepci szkółki żużlowej prowadzonej przez trenera Jana Grabowskiego. W zajęciach bierze udział także Przemysław Tajchert, który w sezonie 2005 reprezentował będzie zespół beniaminka pierwszej ligi - Kolejarza Opole. Na każdym treningu Tomasz Główka ma do dyspozycji około szesnastu osób, z których pracy jest zadowolony - ”Z frekwencji i zaangażowania jestem zadowolony. Wszyscy trenują solidnie, nikt się nie oszczędza. Zresztą wszyscy wiedzą że robią to dla siebie. Minęły te czasy gdy trzeba było kogoś zmuszać do treningów. Każdy przychodzi i pracuje bo to jest w jego interesie. Każdy wie co ma do stracenia.”

Intensywne przygotowania ogólnorozwojowe potrwają jeszcze kilka tygodni. ”Koniec przygotowań, tego okresu zimowego mamy przewidziany na koniec lutego, początek marca. Planowaliśmy z trenerem Grabowskim że treningi będą się odbywały jeszcze w pierwszym tygodniu marca. Oczywiście jeśli pozwoli pogoda to bodajże szóstego marca przewidziany jest pierwszy wyjazd na tor. Zajęcia nadal będą jednak trwały, do początku sezonu - przynajmniej jeden, dwa dni w tygodniu będziemy pracować w terenie lub na hali” - powiedział Tomasz Główka. ”Większość czasu chłopacy oczywiście będą spędzać już na torze i przy motocyklach, ale będą odbywały się również zajęcia w celu podtrzymania tego co zostało wypracowane zimą. A bardzo solidnie wszyscy trenowali, dobrą pracę wykonali i uważam że powinni potwierdzić to podczas badań na początku marca. Aby podtrzymać tę formę trzeba jednak robić coś także w trakcie całego sezonu. To nie jest bowiem tak że dwa czy trzy miesiące potrenujemy i później to wystarczy na kolejnych sześć czy siedem. Nie tędy droga” - dodał trener „ogólnorozwojówki”.

Na zakończenie treningów zimowych żużlowcy poddani zostaną badaniom wydolnościowym, które pozwolą sprawdzić efekty przygotowań. ”Zaplanowane są testy sprawnościowe, które porównane będą z testami które robiliśmy na początku okresu przygotowawczego i będziemy mieli jakiś obraz tego jak została przepracowana zima. O wyniki tych badań jestem jednak zupełnie spokojny patrząc na to jak chłopacy podchodzą do zajęć” - informuje Tomasz Główka

Pozostali zawodnicy krajowi Intaru - Mariusz Węgrzyk, Artur Pietrzyk oraz Piotr Dym przygotowują się do sezonu według indywidualnego cyklu treningowego w swoich miejscach zamieszkania. Oczywiście oni także przejdą testy, które pokażą jak przepracowali okres zimowy. ”Zawodnicy z zewnątrz również będą uczestniczyć w testach sprawnościowych. Mieli porobione wszystkie próby w grudniu. Przygotowywali się indywidualnie, ale myślę że również solidnie do tego podeszli” - dodał Tomasz Główka.

powrót








Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 




© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA