MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Jan Grabowski - "Chciałbym, aby to był równy zespół"
06.12.2004

Marcin Herczak

W miniony piątek kontrakty z Klubem Motorowym Intar Ostrów podpisali: Peter Karlsson, Mariusz Węgrzyk oraz Artur Pietrzyk. Tym samym dołączyli oni do tych którzy mają już ważne umowy czyli Tomasza Jędrzejaka, Sebastiana Brucheisera, Marcina Liberskiego,Bartosza Kwiatkowskiego oraz Piotra Tajcherta. O nowych nabytkach oraz innych bieżących sprawach związanych z ostrowskim klubem rozmawialiśmy z trenerem Janem Grabowskim.

Dzisiaj (rozmowę przeprowadzono 3.12 - dop. autor) kontrakty z ostrowskim klubem podpisali między innymi dwaj nowi zawodnicy - Peter Karlsson oraz Mariusz Węgrzyk. Jakby Pan krótko ocenił tych zawodników? Trudno było ich pozyskać?
Ja tych zawodników między innymi umieściłem na swojej liście więc co mogę powiedzieć? Przedstawiać ich nie muszę bo każdy kibic żużla wie, że są to zawodnicy dobrej klasy, którzy gwarantują solidną zdobycz punktową. Znam i jednego i drugiego dobrze. Powiem, że z Karlssonem ja już rozmawiałem na pierwszym spotkaniu w Lublinie. Formalności dopełnił chyba Tomek Jędrzejak, który był tu jakby gwarantem, że Karlsson uwierzył że warto w tym klubie podpisać kontrakt. Że jest to klub stabilny, wypłacalny. Być może gdyby Tomka tu nie było to Karlsson by nie podjął żadnych rozmów. Natomiast Mariusz Węgrzyk po przeanalizowaniu, prześledzeniu tego wszystkiego stwierdził również że z tym klubem może wiele osiągnąć.

Można powiedzieć że ma Pan teraz trzech liderów jeśli chodzi o pary: Jędrzejaka, Węgrzyka i Karlssona. Czy myśli Pan że będą to właśnie takie wiodące postacie?
Myślę że to jest ta trójka, która powinna być liderami. Ale wcale nie jest powiedziane, że nie będzie tym liderem także Artur Pietrzyk. Może pierwszy rok był dla niego takim rokiem przetarcia się, zapoznania się z tym wszystkim. Może być tak że i on będzie współ liderem. Chciałbym właściwie żeby może nie było liderów, a był to jednak równy zespół. W wypadku gdyby coś się nam przydarzyło, któremuś zawodnikowi przytrafiła się jakaś kontuzja wówczas mielibyśmy większe pole manewru. Przy wyrównanym składzie jest większa szansa wygrywania spotkań gdyby cokolwiek się wydarzyło. Ale na tym nie kończymy. Ta czwórka zawodników to jest być może jeszcze za mało żeby była taka 100% gwarancja że będziemy w pierwszej czwórce.

Zatem kogo możemy jeszcze zobaczyć w barwach KM-u w przyszłorocznych rozgrywkach?
Brakuje nam jeszcze jednego solidnego zawodnika w granicach 7-8 punktów do tego składu. A tak naprawdę to dwóch seniorów musimy zakontraktować bo Przemek Tajchert zwrócił się z prośbą żeby go wypożyczyć do innego klubu. Sytuacja jego wygląda w ten sposób, że jeśli my dwóch żużlowców zakontraktujemy, a rozmawiamy z takimi zawodnikami, a właściwie to z piątką zawodników to wówczas nie będziemy robili Przemkowi żadnych przeszkód żeby odszedł z naszego klubu na wypożyczenie. Tak samo w przypadku Marka Latosiego, chociaż on miał od razu powiedziane że dostanie wolną rękę. Chciałbym tutaj tylko wyjaśnić że mnie Przemek trochę zaskoczył bo nie wspominał ani w październiku, ani na początku listopada nic. Natomiast w sobotę, a więc 6 dni temu (rozmowę przeprowadzono 3.12 – dop . autor) oświadczył że dobrze by było żeby zmienił ten klub. Więc my w pośpiechu musieliśmy szukać zmiennika i takie rozmowy podjęliśmy.

A jak przedstawia się sytuacja Piotra Dyma?
Jak mówiłem już kiedyś Piotrek na razie wystawiony jest na listę transferową, ale nie znaczy to że kończy starty u nas. Może jeszcze będzie startował w kolejnym sezonie.

1 grudnia drużyna rozpoczęła przygotowania do sezonu. Jak one będą wyglądały, do kiedy potrwają?
A więc są to takie dwa etapy przygotowania do sezonu. Pierwszy etap, który trwa od grudnia do końca lutego to zajęcia na sali, siłowni, w terenie i od stycznia dojdą na basenie. Drugi etap planujemy od 8 marca aż do końca marca. Są to mecze sparingowe i treningi na torze. Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć że już mamy zakontraktowane cztery spotkania. Spotkamy się z Unią Leszno i Apatorem Toruń. W obu przypadkach będzie to mecz w Ostrowie i rewanż na wyjeździe. Być może dojdzie jedno spotkanie drużynowe w drugi dzień Świąt Wielkanocnych z drużyną szwedzką, ale to jest na razie na etapie rozmów.

Czy w przygotowaniach ogólnorozwojowych uczestniczyć będą także zawodnicy z zewnątrz? Czy klub będzie miał jakiś wpływ na ich przygotowanie fizyczne?
Nie, jest niemożliwością po prostu żeby tutaj dojeżdżali ze swoich miejscowości na treningi. Zresztą Mariusz Węgrzyk już takie treningi, jak mi dzisiaj oświadczył, podjął. Znam tych ludzi. Są to zawodowcy i wierzę że Artur Pietrzyk i Mariusz Węgrzyk bo w tej chwili to jest ta dwójka z zewnątrz przygotują się solidnie. Tym bardziej że dzisiaj obaj mieli przeprowadzone badania wydolnościowe, a będą również sprawdzeni jak się przygotowali na koniec ogólnorozwojowego przygotowania tj pod koniec lutego, początek marca. Oczywiście pozostali nasi zawodnicy również zostaną poddani takim badaniom.

Jak Pan oceni zmiany wprowadzone przez GKSŻ?
Tak naprawdę chyba mecze będą bardziej atrakcyjne dlatego że nie będzie się spotykała ta dolna czwórka pierwszej ligi z drugą ligą i chyba to bardziej uatrakcyjni spotkania. Punkt bonusowy także powinien pozytywnie wpłynąć na atrakcyjność pojedynków gdyż nikt nie powinien lekceważyć żadnego spotkania i chyba będziemy wszystkie mecze obserwowali w najmocniejszych składach. Tak my będziemy jeździli, nam będzie zależało żeby z tych dwu meczy dodatkowo mieć jeden bonus.

Dziękuję za rozmowę.
Ja również dziękuję.


powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA