MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Podsumowanie sezonu oraz podpisywanie kontraktów
04.12.2004

Marcin Herczak

Wczoraj w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu żużlowego 2004. Poruszono także sprawy bieżące. Podczas spotkania doszło do podpisania umowy sponsorskiej z firmą Intar. Kontrakty z Klubem Motorowym podpisali także żużlowcy - Peter Karlsson, Mariusz Węgrzyk (umowa przedwstępna) oraz Artur Pietrzyk.

W restauracji „Komeda” na uroczystym podsumowaniu zebrali się działacze, zawodnicy, sponsorzy, władze miasta i powiatu oraz przedstawiciele mediów. Na początek wszyscy obejrzeli film przygotowany przez ostrowską telewizję kablową Proart przypominający rywalizację żużlowców Klubu Motorowego Intar w minionych rozgrywkach ligowych.

Po zakończeniu emisji filmu głos zabrał prezes Klubu Motorowego Intar Ostrów - Jan Łyczywek, który podziękował wszystkim za współpracę i pomoc w sezonie 2004. W swoim wystąpieniu włodarz ostrowskiego klubu dokonał podsumowania minionego sezonu od kwestii sportowej: ” To był ciężki rok dla Klubu Motorowego, który debiutował na pierwszoligowych torach. Oczekiwania zarówno Nas - działaczy, Państwa - sponsorów jak i kibiców były spore. Po cichu marzyliśmy o wywalczeniu miejsca w pierwszej czwórce, celem nadrzędnym było jednak utrzymanie zespołu w gronie pierwszoligowców. Jak wiadomo udało się to osiągnąć. Zespół Klubu Motorowego Intar uplasował się na szóstym miejscu w rundzie zasadniczej, by później w rundzie finałowej zająć drugą pozycję gwarantującą start w przyszłorocznych rozgrywkach 1 ligi. Apetyty były jednak większe. W pierwszej części sezonu kiedy to zespół walczył o czołową czwórkę frekwencja na trybunach była znacznie wyższa niż w drugiej części rozgrywek. Świadczy to o tym, że kibice z Ostrowa i regionu chcą oglądać widowiska na najwyższym sportowym poziomie, kiedy ich ulubiony zespół walczy o czołowe lokaty. Żużlowy Ostrów głodny jest sukcesów”.

Prezes Klubu Motorowego Intar Ostrów mówił także o funkcjonowaniu klubu: ” Szanowni Państwo pragniemy wspólnie budować sukcesy w przyszłości. Siły i pozycji klubu nie buduje się jednak z dnia na dzień, jest to proces długoletni, stopniowy i wyczerpujący. Klub ma ambitne plany i zamierzenia na przyszłość. Chcemy doprowadzić do tego by do Ostrowa Wielkopolskiego ponownie zawitała żużlowa ekstraliga. Wierzymy, że wspólnymi działaniami jesteśmy w stanie tego dokonać ku radości zakochanych w żużlu miejscowych kibiców i dla promocji naszego blisko 80-tysięcznego miasta na arenie ogólnopolskiej. Działalność klubu sportowego to nie tylko rozgrywanie meczów i zabezpieczenie środków finansowych od strony sportowej. Klub musi działać jak dobrze zorganizowana firma i tak właśnie staram się kierować Klubem Motorowym. Klub, firma by osiągnąć sukces musi być pozytywnie postrzegana w środowisku zarówno lokalnym jak i krajowym. Żmudną pracą udało nam się odbudować wizerunek ostrowskiego żużla, klubu który zmierza ku profesjonalizmowi. Klubu, który jest wiarygodnym partnerem do rozmów zarówno z zawodnikami, trenerami, mechanikami, podmiotami gospodarczymi, ale także przy negocjacjach ze sponsorami. Firmy odzyskują zaufanie do żużla w Ostrowie, nie boją się inwestować swoich ciężko zarobionych pieniędzy w promocję ich marki, produktu poprzez sponsoring sportowy. Za to serdecznie Państwu dziękuję. Jednocześnie proszę Państwa o pozostanie z Nami, o dalsze wspólne budowanie potęgi ostrowskiego żużla które przed trzema laty zapoczątkowano tworząc Klub Motorowy Ostrów”.

W swoim wystąpieniu Jan Łyczywek przypomniał także o zmianach jakie zaszły w ostrowskim klubie, a także planach na przyszłość. ” O tym jak wiele zmieniło w ostrowskim żużlu w tym czasie sami mogli Państwo przekonać się przychodząc na Stadion Miejski w sezonie 2004. Obiekt ten zastaliśmy w opłakanym stanie. Jako punkt honoru postawiłem sobie by wspólnymi siłami sponsorów, klubu i miasta przywrócić choć w części jego dawny blask. Systematyczną pracą na Stadionie Miejskim udało nam się stworzyć warunki do godnego oglądania widowisk sportowych przez tysiące kibiców. Nie musimy się już wstydzić opinii stadionu, jego zaplecza, parku maszyn który pozytywnie oceniany jest przez gości przyjeżdżających z różnych stron Polski. Klub Motorowy w sezonie 2004 zyskał także nową siedzibę. Biuro klubu mieści się w wyremontowanych, schludnych pomieszczeniach które są wizytówką i namacalnym dowodem zmian jakie dokonały się w naszym klubie. Wyremontowano także zaplecze klubowe z warsztatami, pomieszczeniem dla trenera, szatnie i łaźnie dla żużlowców. Ostatnią, dobiegającą końca inwestycją są boksy dla juniorów i adeptów Klubu Motorowego. Uważam że podobnie jak w każdej firmie tak i w klubie potrzebne są ciągłe inwestycje. Nie można przecież stać w miejscu, zadowolić się tym co już zostało zrobione, a trzeba zdecydowanie iść do przodu. Jak wspomniałem wcześniej, naszym celem w niedalekiej przyszłości jest awans do ekstraligi. Wiadomo że po wprowadzeniu przez Główną Komisję Sportu Żużlowego licencji dla klubów startujących w tej klasie rozgrywek warunkiem jej otrzymania jest posiadanie stadionu spełniającego odpowiednie wymogi. Nasz stadion w chwili obecnej jest daleki od tego, aby wypełnić ekstraligowe standardy. Pomimo ogromu pracy którą już wykonano na Stadionie Miejskim, aby móc ścigać się w ekstralidze musi być na nim zainstalowane sztuczne oświetlenie, krzesełka na części trybun, a także kryta trybuna główna. Zdajemy sobie sprawę że na inwestycje te potrzebne są ogromne środki finansowe. Mam nadzieję że wspólnymi siłami miasta, sponsorów i klubu uda się wypracować koncepcję modernizacji Stadionu Miejskiego tak by brak odpowiedniego obiektu sportowego nie był przeszkodą w startach w ekstralidze do których systematycznie przygotowujemy nasz zespół. O tym że myślimy o przyszłości niech świadczy fakt iż przed rokiem zatrudniliśmy jednego z najlepszych fachowców szkolenia młodzieży - Jana Grabowskiego. Wymierne efekty pracy trenera będzie widać za kilka lat. Już teraz można jednak dostrzec że nasi juniorzy czynią systematyczne postępy i mamy nadzieję że już wkrótce będą stanowić o sile drużyny, która w przyszłości ma być oparta o własnych wychowanków” .

W dalszej części uroczystości głos zabrali przedstawiciele miasta i powiatu. Prezydent miasta Ostrowa Wielkopolskiego - Jerzy Świątek skierował podziękowania dla działaczy, a także dla wszystkich sponsorów za pomoc w budowie poziomu ostrowskiego klubu żużlowego. ” Bez pracy i wysiłku jaki wkładają na co dzień działacze nie byłoby dzisiaj takiego poziomu tej dyscypliny. Oczywiście trzeba od razu dodać iż gdyby nie wsparcie wszystkich sponsorów, a szczególnie firmy Intar to nawet największy wysiłek nie byłby w stanie pokonać pewnych przeszkód. Dlatego też chciałbym wszystkim tym osobom serdecznie podziękować” - powiedział Jerzy Świątek. Prezydent zadeklarował również wsparcie dla Klubu Motorowego, także w kwestii modernizacji stadionu.

Władze miasta, powiatu, a także liczne grono sponsorów otrzymały z rąk włodarzy Klubu Motorowego - prezesa Jana Łyczywka oraz wiceprezesa Tadeusza Grądzielewskiego pamiątkowe statuetki za wsparcie i pomoc w minionym sezonie. Podziękowania za współpracę od włodarzy klubu otrzymały także media. Miło nam poinformować iż wśród wyróżnionych znalazł się także Nasz Serwis.

Po części przeznaczonej na podsumowania i podziękowania za miniony sezon przyszła kolej na sprawy bieżące. Na początek podpisana została umowa ze sponsorem strategicznym - firmą Intar. Tym samym firma będącą od dwóch lat sponsorem strategicznym Klubu Motorowego także w przyszłym roku w dużym stopniu wspierać będzie ostrowski klub. ” Długopis, którym przed chwilą podpisałem tę umowę jest tym którym podpisuję najbardziej szczęśliwe kontrakty. Myślę, że tym razem też będzie szczęśliwie” - powiedział Przemysław Bieniek, prezes firmy Intar krótko po podpisaniu umowy. Warto wspomnieć iż działacze nadal szukają kolejnych sponsorów, których serdecznie zapraszają do rozważenia oferty sponsorskiej Klubu Motorowego Ostrów.

Po chwili na sali pojawiać zaczęli się także zawodnicy, którzy w obecności wszystkich zgromadzonych podpisali kontrakty na starty w barwach Klubu Motorowego Ostrów w przyszłym sezonie. Jako pierwszy wszedł Artur Pietrzyk. Po złożeniu podpisu pod kontraktem zawodnik powiedział: „Drugi sezon z kolei jestem tutaj razem z Intarem i z Ostrowem, będę reprezentował te barwy. Klub jest wzmocniony na dzień dzisiejszy i wspólnie, wszyscy razem damy z siebie wszystko by kibice, działacze i mieszkańcy miasta byli z nas dumni”.

Jako kolejny przedwstępny kontrakt podpisał pozyskany z RKM-u Rybnik Mariusz Węgrzyk. Zawodnik nie krył swojego zadowolenia ” Ja bardzo jestem zadowolony z tego iż będę mógł startować w ostrowskim klubie. Mam nadzieję że spełnię wymagania działaczy jak i kibiców. Myślę że będzie wszystko w porządku, że będziemy wysoko w tabeli.

Po kontraktach zawodników krajowych przyszedł czas na podpisanie umowy z cudzoziemcem. Tak jak już wcześniej informowaliśmy w nowym sezonie obcokrajowcem Intaru Ostrów będzie Szwed Peter Karlsson. Tuż po podpisaniu kontraktu nowy stranieri ostrowskiego klubu powiedział: ” Jestem bardzo mile zaskoczony frekwencją i cieszę się iż w takim gronie mogłem podpisać kontrakt. Jeśli chodzi o przyszły sezon to do każdych zawodów będę podchodził bardzo poważnie, każdy wyścig będzie miał duże znaczenie. Chciałbym jak najlepiej punktować w polskiej lidze i poprowadzić ostrowską drużynę do sukcesów”.

Podczas spotkania zlicytowany został także plastron Klubu Motorowego na którym znalazły się autografy żużlowców ostrowskiego klubu. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy udali się na poczęstunek przygotowany przez Restaurację „Komeda”. Wypada mieć nadzieję że w podobnych lub jeszcze lepszych nastrojach przebiegać będzie podsumowanie sezonu 2005.

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA