MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Zmiany przed nowym sezonem
29.11.2004

Marcin Herczak

W ubiegłym tygodniu w Warszawie odbyło się zebranie członków GKSŻ. Podczas niego jak już wcześniej informowaliśmy w naszym serwisie zatwierdzone zostały terminarze poszczególnych lig, zmodyfikowana została nieco tabela wyścigów. Doszło także do innych zmian regulaminowych o których informujemy poniżej.

Deflektory i inne zmiany techniczne
Począwszy od przyszłego sezonu żużlowcy rywalizujący we wszystkich trzech ligach będą się ścigać na motocyklach wyposażonych w "deflektory". Dodatkowo w zawodach ekstraligi wprowadzono obowiązek ważenia motocykli.

Bonus
Drużyna, która okaże się lepsza w dwumeczu pomiędzy poszczególnymi zespołami otrzymywać będzie w sezonie 2005 punkt bonusowy.

Rezerwy taktyczne przez całe spotkanie
Z rezerwy taktycznej będzie można korzystać przez całe spotkanie, również w wyścigach nominowanych, oczywiście w przypadku kiedy drużyna z niej korzystająca będzie przegrywała minimum sześcioma punktami.

Nowe play-offy
W nowym sezonie zmainie ulegnie także faza finałowa w rywalizacji o medale DMP, a także o awans w poszczególnych ligach. Nie będzie miała większego znaczenia suma punktów zdobyta w trakcie sezonu. Mistrza Polski, pozostałych medalistów, a także ekipy które uzyskają awansują z niższych lig wyłoni runda play-off. Po rozegranie rundy zasadniczej składającej się z 14 kolejek cztery drużyny rozpoczną walkę w play-off. Bezpośrednio do półfinałów play-off awansują dwie najlepsze drużyny. Pozostałe dwie poznamy po dwumeczach, w których spotkają się odpowiednio ekipy z miejsca 3 i 6 oraz z 4 i 5 (mecz i rewanż). Zwycięzcy półfinałów spotkają się oczywiście w dwumeczowym finale.
Nie będzie również automatycznego spadku którejś z drużyn. Zespoły które zakończą rozgrywki rundy zasadniczej na 7 i 8 miejscu spotkają się także w dwumeczu. Gorszy w tej rywalizacji opuści szeregi danej ligi, a zwycięzca spotka się w spotkaniu barażowym z drugą ekipą niższej ligi.

Krótsze przerwy
Skrócono czas trwania przerw podczas zawodów. Zawodnik startujący wyścig po wyścigu będzie miał od przyszłego sezonu 3 minuty przerwy. Skrócony został również czas na badania lekarskie po upadku, który wynosił będzie 5 minut.

Nadal dwóch juniorów i jeden obcokrajowiec
Utrzymano obowiązujący w ubiegłym sezonie przepis o obowiązkowym występie w meczu dwóch juniorów. Podobnie jak to miało miejsce w minionych rozgrywkach startować oni będa z numerami 6 i 7 oraz 14 i 15. Nie będzie również zmian w kwestii obcokrajowców. W meczu klub będzie mógł skorzystać z usług jednego cudzoziemca, z zastrzeżeniem iż zawodnicy startujący w cyklu IMŚ Grand Prix mogą występować tylko w zespołach ekstraligi.

Prawo bosmana
Wprowadzony został nowy przepis w ramach którego w kontraktach podpisanych po 31 stycznia 2005 roku nie będzie można zapisywać kwoty transferowej z którą zawodnik trafiałby na listę transferową w przypadku nie przedłużenia w odpowiednim terminie umowy z dotychczasowym pracodawcą.

Junior do ukończenia 18 lat w macierzystym klubie
Adept sportu żużlowego po zdaniu egzaminu na certyfikat żużlowy do ukończenia 18 roku życia będzie zobowiązany bronić barwy macierzystego klubu.

3+1 w MDMP
W rywalizacji o Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwo Polski drużyny będą rywalizować z trzema juniorami i jednym rzerwowym a nie jak było w minionym sezonie 2+1.

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA