MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Remont stadionu i żużlowego zaplecza
06.06.2003

Grzegorz Sokołowski

Bardzo wiele zmian zachodzi w tym roku w ostrowskim żużlu. Co ważne są to zmiany na lepsze. Dzieje się tak za sprawą bardzo wielu czynników. Wśród nich wymienić można: pozyskanie przez klub nowych sponsorów, wsparcie ze strony władzmiasta na czele z prezydentem Jerzym Świątkiem oraz Naczelnikiem Wydziału Kultury Fizycznej - Stanisławem Kryjomem. Jeśli dodamy do tego pracę zarządu klubu, w którym pojawiły nowe, energiczne osoby oraz jeszcze kilka innych czynników, których nie wymieniłem, wówczas uzyskamy odpowiedź na pytanie dlaczego ostrowski żużel wychodzi w końcu na prostą.

Owoce prac widać chociażby na Stadionie Miejskim, a wkrótce diametralnej odmianie ulegnie także zaplecze Klubu Motorowego Ostrów. Wyremontowane zostaną warsztat, pomieszczenia sanitarne oraz klubowe. To wszystko za sprawą Jana Łyczywka - wiceprezesa Intaru, inicjatora tego przedsięwzięcia, na które, co ważne odpowiedziały również inne firmy.

- Firma Intar zaangażowała się w tym roku w ostrowski żużel. Postanowiliśmy nową nazwę i logo firmy reklamować właśnie poprzez ten sport. Przeznaczyliśmy pewne środki finansowe na ostrowski klub, ale widząc stan stadionu oraz całego zaplecza, doszliśmy do wniosku, że trzeba również coś z tym zrobić. Nasze sponsorowanie żużla mijałoby się z celem, kiedy mielibyśmy wstydzić się za stan wspomnianych obiektów - mówi Jan Łyczywek.

Firma Intar przelała już środki finansowe zapisane w kontrakcie na konto klubu. - Zrobiliśmy to jeszcze wcześniej niż zakładała umowa sponsorska, bowiem już w minionym tygodniu przelaliśmy ostatnią ratę środków finansowych, tak więc z zobowiązań wobec klubu wywiązaliśmy się w całości. Firma Intar chciała jeszcze w inny sposób pomóc ostrowskiemu żużlowi - dodaje Jan Łyczywek. - Widzieliśmy starania Urzędu Miasta, który zaangażował się w remont Stadionu Miejskiego. Dlatego też postanowiliśmy pomóc, szczególnie przy wymianie ławek. Przekazaliśmy materiały na ten cel, nasi pracownicy pomagają również przy ich montażu. Myślę, że widać postępy w tych pracach. Na dzień dzisiejszy połowa ławek została już wymieniona, również zostały one pomalowane. Firma Intar deklaruje dalszą pomoc i chcielibyśmy do najbliższego meczu z Łodzią wymienić ławki do bramy wjazdowej. Jeśli chodzi o dalszą część, gdzie ławki są już zdemontowane, postaramy się to z własnych środków wyremontować do końca sierpnia. Odnawiamy także wieżę sędziowską. Remont elewacji planujemy zakończyć przed meczem ligowym 13 lipca. Chcemy również odmalować cały Stadion Miejski, tak by kibic, który jest największym sponsorem, mógł przyjemnie spędzić czas, a żużlowcy dostarczą im niezapomnianych wrażeń - mówi Łyczywek.

Na remoncie Stadionu Miejskiego nie kończy się pomoc firmy Intar. Oprócz obiektu całkowicie wyremontowane zostanie całe zaplecze. - Jest ono w opłakanym stanie. Podziwiam poprzedni klub - Iskrę, który również darzę sentymentem, że w takich warunkach pracował. Firma Intar postanowiła wyremontować zaplecze klubowe. W ciągu tygodnia udało mi się nakłonić do współpracy kilka innych firm z Ostrowa i okolic, które postanowiły nam pomóc. Chciałbym wymienić te firmy i podziękować im za zaangażowanie: firma sanitarno-grzewcza pana Dutkowskiego, zakład elektryczny pana Ireneusza Zwierza, firma Prozbud,, firma Insan, Paemco 7, firma Rabruk z Raczyc, firma Blok -Mikołajczyk i Bator, firma Marbud pana Mariusza Brychcego. Na koniec chciałbym dodać, że także firma Intar dostarczy stolarkę okienną oraz własnych fachowców, którzy będą pracować przy tym remoncie - kończy Jan Łyczywek.

Remont już się rozpoczął, a jego zakończenie planowane jest na 10 lipca przed meczem ligowym z drużyną z Łodzi. - Nie ukrywam, że chcemy związać się z ostrowskim żużlem na dłużej, dlatego też staramy się jak najbardziej w to zaangażować. Mamy nadzieję, że uda się drużynie wywalczyć awans, co jest celem nas wszystkich i wówczas współpraca będzie kontynuowana w latach kolejnych - kończy wiceprezes Intaru.

źródło: M. Kmiecik

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA