MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Przygotowania do Łańcucha Herbowego
06.10.2004

Marcin Herczak

W niedzielę 17 października o godzinie 12:00 na torze Stadionu Miejskiego rozegrany zostanie Łańcuch Herbowy miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Dziś w siedzibie Klubu Motorowego Ostrów odbyła się specjalna konferencja poświęcona tym zawodom.


Na początku spotkania kierownik klubu, Mirosław Borowicz wyjaśnił przyczyny z powodu których kilkakrotnie termin zawodów ulegał zmianie - „Pierwotna data - 12 września nie doszła do skutku z uwagi na kwestie organizacyjne. Z kolei 3 i 10 października zawody nie mogły zostać rozegrane ze względów kadrowych. Awizowany jest udział w turnieju Piotra Protasiewicza i Jarosława Hampela, a 2 października startowali obaj w Grand Prix w Hamar i nie było możliwości, aby do nas przyjechali. Kolejna data - 10 października była datą nie do przyjęcia gdyż tego dnia organizowane są dwa duże turnieje w Polsce, tj. Memoriał Alfreda Smoczyka w Lesznie i Memoriał Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego w Częstochowie. Tam praktycznie startuje cała krajowa czołówka i w związku z tym jedynym logicznym wyjściem było przesunięcie terminu na 17 października i właśnie w tym dniu turniej o 52. Łańcuch Herbowy miasta Ostrowa Wielkopolskiego dojdzie do skutku”.


Wystartuje czołówka krajowa

Wiadomo już jacy zawodnicy ubiegać się będą o zwycięstwo w tegorocznym turnieju. Swój start w zawodach potwierdziła cała krajowa czołówka poza Tomaszem Gollobem. „Wymagało to sporo wysiłku z naszej strony, ale zostało to uwieńczone sukcesem i w zawodach będziemy mieli doborową stawkę, czołówkę krajową” - powiedział prezes klubu, Jan Łyczywek.

”Na dzień dzisiejszy dysponujemy potwierdzeniem startu takich zawodników jak: Grzegorz Walasek, Sebastian Ułamek, Jarosław Hampel, Robert Miśkowiak, Piotr Protasiewicz, Adrian Miedziński, Roman Povażnyj, Rafał Szombierski, Krzysztof Kasprzak, Maciej Kuciapa. W turnieju wystąpi także czwórka naszych zawodników: Tomasz Jędrzejak, Artur Pietrzyk, Adam Fajfer i Piotr Dym.” - poinformował Mirosław Borowicz.

Do obsadzenia pozostały jeszcze dwa miejsca. W Ostrowie nie pojawią się bowiem zawodnicy z Gdańska. - ”W Gdańsku zrodził się pomysł zorganizowania zawodów drużynowych pomiędzy drużynami Lotos Gdańsk i tzw. Reprezentacją Ligi. Z tego tytułu niestety dzisiaj dostaliśmy odmowę z gdańskiego klubu że nie wystartują u nas Tomasz Chrzanowski i Robert Kościecha. W ich miejsce w doborowej szesnastce znajdzie się prawdopodobnie ktoś z czwórki: Tomasz Rempała, Robert Sawina, Rafał Dobrucki, Wiesław Jaguś - wyjaśnił Mirosław Borowicz. - ”Rezerwę stanowić będą nasi juniorzy: Sebastian Brucheiser i Bartosz Kwiatkowski. Niestety kolejny nasz junior Marcin Liberski odniósł kontuzję w ostatnim turnieju Ligi Południowej i jego start jest w tym przypadku niemożliwy. To tyle jeśli chodzi o skład. W imieniu klubu pozostaje tylko serdecznie wszystkich Państwa zaprosić na te zawody” - dodał kierownik ostrowskiego klubu.


Zaangażowanie miasta

Tegoroczny Łańcuch Herbowy będzie miał jeszcze większą rangę niż dotychczasowe bowiem jest on „wciągnięty” w obchody 600-lecia miasta Ostrowa. „Jest to 52. Łańcuch i ranga zawodów jest wysoka chociażby ze względu na obsadę. Miasto jest mocno zaangażowane, osobiście przebiegiem prac organizacyjnych interesuje się Prezydent Ostrowa Jerzy Świątek. Jest pomoc ze strony naczelnika wydziału Stanisława Kryjoma. Podsumowując wszystko idzie w dobrym kierunku organizacyjnym - powiedział Tadeusz Grądzielewski, wiceprezes klubu, a zarazem przewodniczący komitetu organizacyjnego tegorocznego Łańcucha Herbowego.


Dodatkowe atrakcje

Oprócz tradycyjnego turnieju na fanów czarnego sportu czekają także inne atrakcje. Tegoroczny Łańcuch Herbowy będzie okazją do „spotkania żużlowych pokoleń”. Przy okazji zawodów można będzie nabyć także książkę dotyczącą historii zawodów o Łańcuch Herbowy.O kolejnych szczegółach będziemy informować na bieżąco.

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA