MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Do Rawicza po zwycięstwo!
27.08.2004

Grzegorz Sokołowski

W najbliższą niedzielę ostrowskich żużlowców czeka wyjazd do Rawicza, gdzie miejscowe "Niedźwiadki" podejmować będą na własnym torze Klub Motorowy Intar, w walce o miano pierwszoligowca w sezonie 2005.Jak to w sporcie bywa mecz rywali zza miedzy zawsze wywołuje dodatkowe emocje. Wydaje się, że tak będzie i tym razem. Przypomnijmy, że przed obecnym sezonem do Rawicza przeszło dwóch zawodników z Ostrowa - Paweł Łęcki oraz Tomasz Poprawski. Ponadto trenerem zespołu jest ostrowski szkoleniowiec - Roman Tajchert. Jeśli dodamy do tego fakt, że ostrowski Intar w ubiegłym sezonie awansował do pierwszej ligi po bezpośredniej konfrontacji z Kolejarzem Rawicz, to okaże się, że mecz ten ma wiele podtekstów.

Porównajmy jednak obecną sytuację w tabeli obydwu drużyn.
Intar Ostrów z dorobkiem dziesięciu punktów zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Zwarzywszy na to, że do końca rozgrywek w tej klasie pozostały zaledwie cztery spotkania (wliczając mecz przeciwko Kolejarzowi Rawicz) oraz to, że spośród tych czterech meczów jeden odbędzie się na Stadionie Miejskim w Ostrowie, można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że trener Jan Grabowski o pierwszoligowy byt może być już spokojny. Zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja naszych rywali zza miedzy. Podopieczni Romana Tajcherta z dorobkiem czterech punktów znajdują się na czwartym miejscu w tabeli. Czwarta lokata daje co prawda prawo startu w pierwszej lidze w sezonie 2005, jednak z całą pewnością z walki o nią nie zrezygnują do końca rozgrywek zespoły z najmniejszym jak do tej pory dorobkiem punktowym - Start Gniezno oraz KSŻ Krosno. Wydaje się zatem, że gospodarze niedzielnego pojedynku podejdą do niego mocno skoncentrowani, bowiem ewentualne zwycięstwo stawiałoby ich w dość komfortowej sytuacji.

Obydwa zespoły desygnują zapewne do walki swoje najsilniejsze zestawienia, z tą tylko różnicą, że w szeregach Intaru zabraknie obcokrajowca. Zarówno Matej Ferjan jak i Niklas Klingberg mają bowiem w tym dniu zawody indywidualne, które uniemożliwiają im przyjazd na niedzielny pojedynek. Skład Intaru będzie zatem identyczny lub niemal identyczny do tego, który pokonał w ubiegłą niedzielę drużynę z Opola. Jeśli chodzi o rawiczan, to wystartują oni zapewne wsparci swoim nowym nabytkiem - Sebastianem Aldenem. Co warte podkreślenia młody, 19-letni Szwed zdobył przed tygodniem w swoim debiutanckim starcie w polskiej lidze, na torze gnieźnieńskiego Startu aż 18 punktów! Optymalne, niemal najsilniejsze zestawienia w obydwu ekipach przewidziane na niedzielny mecz oraz fakt, że zmierzą się rywale "zza miedzy" sprawia, że kibiców, którzy pojawią się na rawickim stadionie czekają nie lada emocje.

Wydaje się, że pomimo braku obcokrajowca faworytem niedzielnej potyczki są obecni pierwszoligowcy - ekipa z Ostrowa Wielkopolskiego. Zresztą zawodnicy Intaru są w bojowych nastrojach i zapowiadają, że będą walczyć do samego końca. -Jedziemy, żeby wygrać mecz - mówił po ostatnim spotkaniu Adam Fajfer. W podobnym tonie wypowiedział się Artur Pietrzyk: -Na pewno jedziemy po zwycięstwo. Będziemy walczyć do koca. Chcielibyśmy zostać w tej pierwszej lidze z twarzą - powiedział zawodnik. Również optymistycznie, jednak nieco bardziej ostrożnie do meczu podchodzi kierownik KM-u. -W żadnym razie nie lekceważymy rywala. Wręcz przeciwnie doceniamy możliwości rawickich zawodników na ich specyficznym torze - mówi Mirosław Borowicz. -Jedziemy zmobilizowani, bez taryfy ulgowej, bo choć utrzymanie mamy niemal pewne, to jedziemy po zwycięstwo. Nie zapominajmy jednak, że to jest sport, a w sporcie każdy wynik jest możliwy. Z ewentualnej porażki na pewno nie będziemy robić żadnej tragedii - dodaje.
Jaki będzie wynik końcowy? Trudno przewidzieć. Warto jednak wybrać się w najbliższą niedzielę do Rawicza, aby wspólnie dopingować wszystkich zawodników. Miejmy nadzieję, że zgotują oni zgromadzonym kibicom wielkie emocje.

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA