MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Spotkanie z kibicami
03.06.2003

Marcin Herczak

Dzisiaj w restauracji Ratuszowa odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli Intaru Przegląd Żużlowy.pl Ostrów Wielkopolski z kibicami sportu żużlowego. Ostrowski klubreprezentowali prezes Łukasz Malaka oraz zawodnik Marcin Dąbrowski. Oczywiście najwięcej uwagi kibice poświęcili zmaganiom ligowym: ostatniemu meczowi w Opolu, a także zbliżającemu się pojedynkowi z TŻ Łódź.


O meczu w Opolu
„Ważną rolę podczas ostatniego spotkania odgrywało to, że niejako zespół opolski traktował ten mecz jako mecz ostatniej szansy. Warto podkreślić co podawała już prasa, a mianowicie to że gospodarze byli na ten mecz wzmocnieni sprzętowo ze strony Gdańska i Wrocławia. Niejako te dwa kluby w pewnym stopniu pomogły opolanom, aby odpowiednio przygotowali się do spotkania z Ostrowem. Nie do końca atmosfera fair-play panowała podczas samego spotkania. W momencie gdy na torze pojawiała się polewaczka lała ona pola startowe z których mieli startować nasi zawodnicy. Warto zaznaczyć, że w polewaczce przebywał Piotr Żyto, który jest szkoleniowcem klubu z Opola. I w tym głównie upatrywałbym niektórych słabszych wyścigów w wykonaniu naszych żużlowców. Ciężko bowiem startuje się z kałuży wody. Nie należy także zapominać o defektach, które nam się przydarzyły. Wydaje nam się jednak, że forma naszych zawodników zwyżkuje i możemy myśleć o tym, aby nawiązać równorzędną walkę podczas spotkania ligowego w Łodzi” – powiedział Łukasz Malaka.


Mała ilość startów Marcina Dąbrowskiego
„Decyzję co do składu w Opolu podejmował tylko i wyłącznie trener. I taka była jego decyzja, że po jednym starcie Marcina Dąbrowskiego, który można uznać za udany był on w kolejnych wyścigach zmieniany przez Adama Jaziewicza. Najlepiej gdyby o tej decyzji wypowiedział się sam trener. Aczkolwiek stanowisko klubu jest takie, że Pan Dąbrowski będzie w kolejnych spotkaniach otrzymywał większą ilość startów. Jego ostatnie występy pokazały, że jest zawodnikiem który ma spory potencjał i możliwości do tego aby się rozwijać oraz osiągać takie wyniki jakie będą satysfakcjonowały obie strony” – wytłumaczył prezes ostrowskiego klubu.

„Prezes obiecał, że będę jeździł coraz więcej i mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej” – powiedział Marcin Dąbrowski.


Słabsza dyspozycja Marka Latosiego w Opolu...
„Jeśli w ogóle mogę zabrać głos w imieniu Marka to powiem iż on swoją słabszą dyspozycję wytłumaczył tym, że spodziewał się innej nawierzchni w Opolu i inaczej miał przygotowane motocykle. Nie spodziewał się takiego toru jaki był, stąd taki a nie inny występ. Z tego co mi wiadomo, to ostatnie dwa dni spędził na tym aby przygotować się odpowiednio do ćwierćfinału Indywidualnych Mistrzostw Polski. Dzisiaj potwierdził, że jest w pełni przygotowany do walki o awans. A jeśli coś takiego mówi to z pewnością wie że te silniki pojadą i będą na tyle szybkie że będzie mógł zająć miejsce w pierwszej szóstce bo tylu zawodników awansuje do półfinału” – wyjaśnił Łukasz Malaka


Skład na mecz w Łodzi
„Z pewnością podchodzimy do tej sprawy bardzo poważnie bowiem zdajemy sobie sprawę, że ewentualna wygrana w Łodzi bardzo przybliży nas do tego żeby mieć już niejako zagwarantowane minimum drugie miejsce w tabeli. Na to spotkanie na pewno pojedziemy z dwójką obcokrajowców. W tej chwili powstaje jednak dylemat - których z nich na ten mecz powołać. Warto nadmienić, iż Peter Ljung startował w Opolu dzień po turnieju w Rybniku, startował z dużą gorączką. Stąd też po meczu tłumaczył się, że pojechał słabo. Mi się jednak wydaje, że jego występ nie był wcale słaby. Tym bardziej w takim, a nie innym stanie zdrowotnym. Myślę, że warto rozpatrywać jego osobę jeśli chodzi o mecz w Łodzi, tym bardziej że po meczu stwierdził iż lepiej odpowiadają mu tory dłuższe. Podobną technikę jazdy prezentuje Ferjan, który ostatnio notuje bardzo dobre występy i chciałby się zrehabilitować. Obserwujemy także na bieżąco występy Gunnestada w Szwecji i niestety w ostatnich spotkaniach Lars bardzo zawodzi. W tej chwili jest on nieprzygotowany sprzętowo, gdyż silniki którymi dysponował na początku sezonu mu się rozsypały, a nie ma środków aby je w jakiś skuteczny sposób wyremontował. Nie wykluczamy więc nawet takiej sytuacji, że wróci do zespołu Matej Ferjan, a drugim obcokrajowcem będzie Peter Ljung. Jeśli chodzi natomiast o polskich zawodników to pojadą jak zwykle najlepsi i mamy nadzieję że w Łodzi będziemy toczyli wyrównaną walkę” – powiedział prezes.


Treningi w Łodzi?
„Rozmawialiśmy dzisiaj z działaczami z Łodzi i niewykluczone, że w przyszłym tygodniu nasz zespół uda się tam na jeden czy dwa treningi. Łódzcy zawodnicy także trenowali u nas. Mamy z nimi taki przyjacielski układ i nie ma powodów dla których jedna czy druga drużyna miałaby zakazać przeciwnikowi treningów na własnym obiekcie” – poinformował Łukasz Malaka.


Kiedy rewanż z TŻ Łódź w Ostrowie?
Działacze Klubu Motorowego Ostrów oraz Towarzystwa Żużlowego Łódź wstępnie planowali przełożenie spotkania w Ostrowie na dzień 22 czerwca. Jak się jednak okazało plan ten może jednak nie dojść do skutku. „Była taka propozycja, żeby zaoszczędzić na przyjeździe obcokrajowców i oba zespoły skłaniały się ku tej propozycji, ale teraz ze względu na planowany start Bjaerne Pedersena 21 lub 22 czerwca w turnieju w Danii ten termin może nie zostać zaakceptowany. Jeśli Pedersen nie zdąży sobie przełożyć tych zawodów to być może pojedziemy 13 lipca. Jeśli zdąży to prawdopodobnie mecz odbędzie się 22 czerwca. Decyzja w tej sprawie powinna zapaść do najbliższego poniedziałku” – wyjaśnił Łukasz Malaka.


Starty Marcina Dąbrowskiego na łódzkim torze...
„Na każdym torze trzeba umieć jechać, gaz się odkręca i do przodu się jedzie. Startowałem w Łodzi w turnieju Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski w barwach gorzowskiej Stali. Wygraliśmy wtedy, a ja zdobyłem jedenaście punktów” – odpowiedział z uśmiechem na twarzy zawodnik zapytany o swoje starty na łódzkim torze.

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA