MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Podsumowanie sezonu zasadniczego
16.07.2004

Grzegorz Sokołowski

Przedwczoraj w siedzibie Klubu Motorowego Ostrów odbyło się spotkanie z dziennikarzami, na którym prezes Jan Łyczywek oraz trener Jan Grabowski dokonali podsumowania sezonu zasadniczego w wykonaniu ostrowskich zawodników.Dodajmy, że na spotkaniu obecny był również wiceprezes KM-u - Tadeusz Grądzielewski. Zgromadzeni dziennikarze pytali o najważniejsze kwestie dotyczące pierwszej części sezonu.

Jan Łyczywek (prezes KM Ostrów)
szóste miejsce...
Runda zasadnicza sezonu 2004 była debiutem dla Klubu Motorowego w pierwszej lidze. Apetyty być może były większe, sięgające pierwszej czwórki. My również zakładaliśmy, że pierwsza czwórka byłaby dla nas dużym sukcesem. Zdawaliśmy sobie jednak sprawę, że sześć wyrównanych drużyn chciałoby się znaleźć w pierwszej czwórce. Zajęliśmy szóste miejsce i to do Państwa należy ocena tego wyniku.

zawodnicy...
Transfer Tomasza Jędrzejaka uważam za udany. Zawodnik poza kilkoma spotkaniami, gdzie złożyło się wiele przyczyn, że Tomek pojechał słabiej spełnił nasze oczekiwania w tym sezonie. On się zdecydowanie identyfikuje zarówno z klubem, jak i ze społeczeństwem.
Jeśli chodzi o pozostałych zawodników począwszy od Dyma, Fajfera, a kończąc na Pietrzyku, to podpisując z nimi kontrakty zakładaliśmy sobie, że w meczu będą zdobywać 8-9 punktów. Stać ich było na to, zresztą sami tyle deklarowali. Życie jednak to zdecydowanie zweryfikowało. Ich kameleonowa forma sprawiła, że licząc na te 8-9 punktów zdobywali 3, 4, 5 czy nawet mniej punktów. To tutaj tkwi przyczyna, że nasza drużyna przegrywała spotkania.
Jeśli chodzi o zawodników z Ostrowa - Latosiego i Tajcherta. Jeden czy drugi dostali mniej czy więcej szansy jazdy w poszczególnych spotkaniach, ale kiedy występowali na torze osiągali takie, a nie inne rezultaty. Trudno powiedzieć, czy gdyby jechali więcej osiągnęliby lepsze rezultaty. Latosi i Tajchert są takimi a nie innymi zawodnikami.
Co do juniorów, to jak wiadomo postawiliśmy na naszych zawodników. Na początku może nie osiągali oni znaczących wyników, jednak z meczu na mecz robią postępy i już w połowie sezonu w kilku spotkaniach sprawili nam miłą niespodziankę. Juniorzy startują w tym sezonie bardzo dużo w przeróżnych imprezach i tylko jeżdżąc na różnych torach w całym kraju mogą podnosić swoje kwalifikacje. Z tymi zawodnikami wiążemy swoje nadzieje w roku następnym i w latach przyszłych.

frekwencja...
Jeśli chodzi o mecze oprócz Gniezna. liczyliśmy na takie wpływy i to się sprawdziło z dużym prawdopodobieństwem. Może mecz z Gdańskiem troszeczkę odstawał od tych pierwszych czterech spotkań, jednak złożył się na to wynik sportowy. Co do frekwencji w spotkaniach z drugą ligą, to liczymy, że będzie ona przybliżona do spotkania z pierwszej rundy, z Gnieznem.

przed meczami z druga ligą...
Jadąc drugą rundę z zespołami drugiej ligi na pewno nie będą to już takie emocje i taka frekwencja na meczach na naszym stadionie. Musimy się z tym pogodzić. Na pewno w meczach z drugą ligą większą szansę będą dostawali juniorzy, którzy startując jak najwięcej będą nabierali doświadczenia.

kondycja klubu...
Ciągle jest nam pod górkę, jednak miesiąc po miesiącu koniec z końcem wiążemy. Miejmy nadzieję, że będzie tak do końca sezonu. Jeśli chodzi o sponsorów prowadzimy różne rozmowy i mniejsze czy większe środki finansowe pojawiają się w klubie. Ja cały czas jestem optymistą.

Jan Grabowski (trener KM ostrów)
zawodnicy...
Uzupełniając wypowiedź prezesa dodam, że w rozmowach zawodnicy niejako przyznali się do swojej porażki, że nie spełnili oczekiwań klubu oraz kibiców. Przypomnę, że każdy z nich zaakceptował warunki stawiane przez klub. Jedno jest pewne: nasi zawodnicy nie mogą narzekać, że były jakiekolwiek opóźnienia z tytułu wypłat i oni nie mogli się przygotować. Z tego co wiem w innych klubach takie sytuacje są. Zawodnicy tej klasy, a może i lepsi czekają na pieniądze. U nas tego nie było.

przed meczami z druga ligą...
W tej chwili jest miesiąc czasu przerwy w jeździe. To nam troszeczkę komplikuje niektóre sprawy. Miesiąc czasu to dla zawodników zbyt długi okres rozbratu z motocyklem. Ciężko jest znaleźć sparingpartnera. Mamy na razie zakontraktowany wstępnie na piąty lub szósty sierpień sparing w Zielonej Górze, przed pierwszym wyjazdem. Ja będę robił wszystko, aby odbyć trening punktowany na torze w Ostrowie.

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA