MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel





Speedrower: 6-ciu ostrowian powalczy na arenie międzynarodowej
14.07.2004

Redakcja

Dwóch seniorów i czterech juniorów Wirażu Ostrów będzie reprezentowało Polskę w zbliżających się Mistrzostwach Europy w Speedrowerze, które odbędą się w dniach 23-25 lipca w Bydgoszczy, Toruniu i Ślesinie.
-Tory bydgoskie, na których odbędą się Mistrzostwa Europy są bardzo długie. Stąd też liczą się tam przede wszystkim zawodnicy z bardzo dobrą kondycją - mówi Andrzej Latusek, trener i prezes Wirażu Ostrów, który największe nadzieje w czempionacie Starego Kontynentu wiąże ze startem juniorów, czyniących systematyczne postępy. -Mam nadzieję, że będziemy mieli co najmniej jednego przedstawiciela Wirażu Ostrów w finale MEJ. Szanse na awans mają według mnie Piotr Jamroszczyk i młodziutki Marcin Kołata - dodaje Latusek.
Piotr Jamroszczyk wystąpi w Kwalifikacji A na torze Bydgoszcz-Przylesie, z kolei Damian Wojczyński o przepustki do dalszej walki w mistrzostwach będą rywalizować w kwalifikacji C na torze Maksymilianowo, a Krzysztof Jeryś pojedzie w Ślesinie.
Ostrowscy seniorzy, dla których sam awans do wielkiego finału Mistrzostw Europy byłby wielkim sukcesem walczyć będą w kwalifikacji A (Adam Leśnierowski) i kwalifikacji C (Maciej Karasiński). Warto dodać, że w tej samej kwalifikacji wystartuje ostrowianin, reprezentujący obecnie Szawer Leszno, Marcin Skowronek.
Najlepszych ośmiu zawodników z eliminacji awansuje do kolejnej fazy, a pozostali walczyć będą w repasażach. Kolejna runda kwalifikacyjna przewidziana jest na sobotę, a w niedzielę odbędą się półfinały i wielki finał. Do Mistrzostw Europy Seniorów zgłosiło się 72 zawodników, najwięcej oczywiście z Polski, natomiast wśród juniorów rywalizować będzie w sumie 69 speedrowerowców.
W sobotę odbędą się także Drużynowe Mistrzostwa Świata Juniorów i Seniorów. W rywalizacji juniorów dojdzie tylko do pojedynku polsko-angielskiego, bowiem nie zgłosiło się więcej drużyn. Natomiast seniorzy zmierzą się w czwórmeczu - Polska- Anglia - Walia - Holandia.

Turnieje kwalifikacyjne ME z udziałem ostrowian

IME Juniorów
Kwalifikacja "A", Tor: Bydgoszcz-Przylesie, 23.07., Godz. 9.00
1.Dawid Michalak (Mipo Ś ) Polska
2.Wojciech Wieliński (Bts B.) Polska
3.Kamil Bielica (Śląsk Ś.) Polska
4.Liam Webster (Norwich) Anglia
5.Szymon Bartkowiak (Rts R.) Polska
6.Wojciech Smuczyński (Bts B.) Polska
7.Patryk Bąk (Bts B.) Polska
8.Chris Eaton (Tameside) Anglia
9.Szymon Karwasz (Bts B.) Polska
10.Damian Musiał (Tornado P.) Polska
11.Waldemar Neumann (Tsż T.) Polska
12. Piotr Jamroszczyk (Wiraż O.) Polska
13.Denis Augustyński (Mipo Ś.) Polska
14.Artur Poprawski (Pavart R.) Polska
15.Jakub Stykowski (Bts B.) Polska
16.Przemysław Siołkowski (Tsż T.) Polska

Kwalifikacja "C", Tor: Maksymilianowo, 23.07., Godz. 9.00
1.Ryan Bartram (Kesgrave) Anglia
2.Bartłomiej Parol (Mustang Ż.) Polska
3.Krystian Wenzel (Pavart R.) Polska
4.Tomasz Badura (Mustang Ż.) Polska
5.Mirosław Grocki (Śląsk Ś.) Polska
6. Damian Wojczyński (Wiraż O.) Polska
7. Marcin Kołata (Wiraż O.) Polska
8.Nathan Albin (Poole) Anglia
9.Jakub Poprawski (Tornado P.) Polska
10.Rafał Wieliński (Bts B.) Polska
11.Sławomir Krawczonek (Zks Z.) Polska
12.Marcin Karge (Bts B.) Polska
13.Marcin Małolepszy (Lwy C.) Polska
14.Karol Przywara (Sparta W.) Polska
15.Michał Grzelak (Bts B.) Polska
16.Krzysztof Łoboda (Mipo Ś.) Polska

Kwalifikacja "D", Tor: Ślesin, 23.07., Godz. 9.00
1.Marek Pronobis (Śląsk Ś.) Polska
2.Sławomir Wawrzyniak (Mipo Ś.) Polska
3.Artur Hasiński (Rts R.) Polska
4.Kamil Bartkowiak (Rts R.) Polska
5.Grzegorz Głuchowski (Orzeł G.) Polska
6.Chris Osborne (Kesgrave) Anglia
7.Marek Jakubczak (Szawer L.) Polska
8. Krzysztof Jeryś (Wiraż O.) Polska
9.Marek Karolczyk (Szawer L.) Polska
10.Łukasz Wilk (Bts B.) Polska
11.Tomasz Lepszy (Rts R.) Polska
12.Marek Żmuda (Tornado P.) Polska
13.Łukasz Taczak (Szawer L.) Polska
14.Karol Majer (Mipo Ś.) Polska
15.Patryk Ulfig (Śląsk Ś.) Polska
16.Łukasz Lipiński (Tsż T.) Polska

IME Seniorów
Kwalifikacja "A", Tor: Bydgoszcz-Przylesie, 23.07., Godz. 14.30
1.Damian Woźny (Szawer L.) Polska
2.Artur Bujnowski (Zks Z.) Polska
3.Barry Copping (Somersham) Anglia
4.Artur Kamiński (Bts B.) Polska
5.Krzysztof Kowalski (Tsż T.) Polska
6.Shaun Woodhouse (Southampton) Anglia
7.Konrad Piętak (Lwy C.) Polska
8.Sebastian Chabowski (Mustang Ż.) Polska
9.Lee Grange (Norwich) Anglia
10.Dariusz Kurkowski (Tsż T.) Polska
11.Łukasz Nowacki (Pavart R.) Polska
12.Maciej Pudliszewski (Szawer L.) Polska
13.Robert Bedra (Bts B.) Polska
14.Piotr Jaskólski (Śląsk Ś.) Polska
15. Adam Leśnierowski (Wiraż O.) Polska
16.Richard Williamson (Wednesfield) Anglia

Kwalifikacja "C", Tor: Bydgoszcz-Szwederowo, 23.07., Godz. 14.30
1.Jon Koudijs (Almere) Holandia
2.Arkadiusz Słysz (Mustang Ż.) Polska
3.Rafał Chabowski (Mustang Ż.) Polska
4.Marcin Szwajorek (Lwy C.) Polska
5.Lee Aris (Wednesfield) Anglia
6.Marcin Skowronek (Szawer L.) Polska
7.Leszek Ilak (Bts B.) Polska
8.Radosław Wróblewski (Bts B.) Polska
9.Mark Boaler (Horspath) Anglia
10.Allan Busby (Southampton) Walia
11.Łukasz Kokott (Orzeł G.) Polska
12.Sebastian Bloch (Mustang Ż.) Polska
13.Paweł Cegielski (Tsż T.) Polska
14.Sławomir Pawliczek (Rts R.) Polska
16.Sebastian Wódecki (Tsż T.) Polska

źródło: Maciej Kmiecik

powrót








Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 




© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA