MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Sebastian Ułamek wygrał 3 Turniej o Puchar Prezydenta Ostrowa
02.05.2004

Marcin Herczak

Sebastian Ułamek z Włókniarza Częstochowa zwyciężył w rozegranym wczoraj w Ostrowie Wielkopolskim Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta. Ułamek triumfował także w wyścigu dodatkowym o Puchar Ministra Marka Siwca oraz w konkursie jazdy na jednym kole. Drugie miejsce w turnieju zajął Sławomir Drabik z Atlasu Wrocław, a trzecie Tomasz Jędrzejak z Intaru Ostrów.

Sporo emocji dostarczyli wczoraj kibicom zgromadzonym na Stadionie Miejskim w Ostrowie żużlowcy rywalizujący w Turnieju o Puchar Prezydenta Ostrowa. Szczególnie mogły podobać się pojedynki z udziałem czołowej trójki zawodów czyli Tomasza Jędrzejaka, Sławomira Drabika oraz Sebastiana Ułamka.

W inauguracyjnym wyścigu zawodów pewne zwycięstwo odniósł Toamsz Jędrzejak, który pokonał Szombierskiego, Latosiego i Jacka Rempałę. Start do wyścigu drugiego wygrał Sebastian Ułamek i pewnie dowiózł trzy punkty do mety. Najsłabszy na linii startowej był natomiast Adam Fajfer, ale już w pierwszym łuku poradził sobie z Węgrzykiem, a następnie próbował jeszcze wyprzedzić Sławomira Drabika. Ta sztuka jednak już mu się nie udała i dwa punkty zainkasował reprezentant Atlasu Wrocław. W wyścigu trzecim ogromną wolą walki popisał się kolejny reprezentant gospodarzy - Artur Pietrzyk. Mimo przegrano startu już w pierwszym łuku wyprzedził Grzegorza Rempałę oraz Tomasza Gapińskiego. Wygrał ten wyścig Damian Baliński, który skutecznie wybronił się przed atakami Pietrzyka. Wyścig czwart wygrał Burza przed Dobruckim. O jeden punkt zaciekle walczyli natomiast Stojanowski i Czerwiński. Na drugim łuku drugiego okrążenia ten drugi zanotował uślizg i jeden punkt zdobył ubiegłoroczny lider krajowy Intaru Ostrów.

Druga seria rozpoczęła się od pojedynku Tomasza Jędrzejaka z Sebastianem Ułamkiem. Na starcie lepszy okazał się ostrowianin i nie dał się już wyprzedzić Ułamkowi. W wyścigu szóstym kolejnych emocji dostarczyli Stojanowski i Pietrzyk, którzy zaciekle walczyli o trzy punkty. Niestety na drugim łuku drugiego okrążenia Pietrzyka z walki wyeliminował defekt motocykla. W wyścigu siódmym start wygrał Damian Baliński, ale na dystansie musiał uznać wyższość Sławomira Drabika. W wyścigu ósmym zwyciężył Jacek Rempała przed Fajferem, Gapińskim i Burzą. Po dwóch seriach na prowadzeniu znajdował się Jędrzejak - 6 punktów, a za tuż za nim byli Drabik, Ułamek oraz Baliński - po 5.

W wyścigu dziewiątym lidera pokonał Węgrzyk. Rybniczanin wygrał start i Tomasz Jędrzejak nie dał rady już go wyprzedzić zdobywając ostatecznie dwa punkty. Wyścig dziesiąty to zwycięstwo Ułamka, który w pokonanym polu pozostawił Szombierskiego, Gapińskiego i Dobruckiego. W kolejnej gonitwie doszło do niecodziennej sytuacji. Gdy prowadzący Grzegorz Rempała kończył pierwsze okrążenie posłuszeństwa odmówił mu motocykl. W tej sytuacji na pierwszym miejscu znalazł się Fajfer, ale jemu na drugim łuku trzeciego okrążenia także defekt motocykla odebrał 3 punkty i wyścig ostatecznie zakończył się zwycięstwem Krzysztofa Stojanowskiego. W wyścigu dwunastym triumfował Drabik przed Pietrzykiem, Jackiem Rempałą oraz Czerwińskim. Po dwunastu wyścigach na czele stawki znajdowało się trzech żużlowców: Jędrzejak, Drabik oraz Ułamek. Wszyscy mieli na koncie po 8 punktów.

W wyścigu trzynastym spotkali się dwaj zawodnicy przewodzący stawce. Lepiej pierwsze metry rozegrał Drabik i mimo tego iż Jędrzejak dwoił się i troił aby wyprzedzić reprezentanta Atlasu Wrocław to minimalnie szybszy na mecie okazał się Drabik. W wyścigu czternastym swoją ambicję po raz kolejny zademonstrował Fajfer, który na dystansie pokonał Szombierskiego i zażarcie atakował Czerwińskiego. Zawodnik częstochowskiego Włókniarza zdołał jednak dowieźć trzy punkty do mety. W wyścigu piętnastym zwyciężył Ułamek przed Burzą i Pietrzykiem. W gonitwie kończącej czwartą serię najlepszy okazał się z kolei Dobrucki, który pokonał Węgrzyka oraz braci Rempałów. W tym momencie na czele znajdowali się Ułamek oraz Drabik z 11 punktami na koncie. Tuż za nimi był Jędrzejak - 10 punktów.

W wyścigu siedemnastym start wygrał Jędrzejak, ale na drugim łuku drugiego okrążenia wyprzedził go Dobrucki i to zawodnik Unii Leszno zdobył trzy punkty. W wyścigu osiemnastym niespodziewanie zwyciężył Szombierski, który wygrał start i na dystansie nie dał się wyprzedzić Drabikowi. W wyścigu dziewiętnastym o mieliśmy dwie walczące pary. O zwycięstwo zmagali się Węgrzyk z Gapińskim, a o jeden punkt Latosi z Czerwińskim. Górą z tych pojedynków wyszli Węgrzyk oraz Czerwiński. Start do wyścigu dwudziestego wygrał Stojanowski, ale na dystansie najlepszy okazał się Ułamek i to on został zwycięzcą zawodów. Drugi w dwudziestym wyścigu był Baliński który ostrym atakiem wyprzedził Stojanowskiego.

W wyścigu dodatkowym o Puchar Marka Siwca do mety dojechało tylko dwóch zawodników - zwyciężył Ułamek przed Węgrzykiem. Sławomir Drabik zanotował defekt, a Tomasz Jędrzejak upadł zaraz po starcie.

Na koniec rozegrano mini konkurs jazdy na jednym kole. Do rywalizacji przystąpili Stanisław Burza, Rafał Dobrucki, Zbigniew Czerwiński, Mariusz Węgrzyk, Sebastian Ułamek oraz Tomasz Jędrzejak. Zwycięzcą okazał się Sebastian Ułamek, który jako jedyny pojechał sposobem pozwalającym na przejechanie na jednym kole dłuższego dystansu. Zawodnik Włókniarza Częstochowa pokonał w takim stylu dwa okrążenia, a więc nie zdołał pobić rekordu, który należy do Konrada Szymury i wynosi dwanaście okrążeń. Mimo tego iż rekord nie został pobity to kibice z pewnością byli usatysfakcjonowani oglądając popisowe jazdy wspomnianej szóstki. Warto również zazaczyć fakt iż najdłużej bawił publiczność jazdą na jednym kole Zbigniew Czerwiński, któremu zjechać do parkingu "nie pozwalał" Sławomir Drabik zachęcając reprezentanta Włókniarza do kolejnych okrążeń.

Klasyfikacja końcowa:
1.Sebatian Ułamek (Złomrex Włókniarz Częstochowa) 14 (3,2,3,3,3)
2.Sławomir Drabik (WTS Atlas Wrocław) 13 (2,3,3,3,2)
3.Tomasz Jędrzejak (KM Intar Ostrów) 12 (3,3,2,2,2)
4.Mariusz Węgrzyk (RKM Rybnik) 10 (0,2,3,2,3)
5.Rafał Dobrucki (Unia Leszno) 9 (2,1,0,3,3)
6.Rafał Szombierski (RKM Rybnik) 9 (2,1,2,1,3)
7.Krzysztof Stojanowski (Lotos Gdańsk) 8 (1,3,3,0,1)
8.Damian Baliński (Unia Leszno) 7 (3,2,d,0,2)
9.Stanisław Burza (Unia Tarnów)6 (3,0,1,2,0)
10.Adam Fajfer (KM Intar Ostrów) 6 (1,2,d,2,1)
11.Zbigniew Czerwiński (Złomrex Włókniarz Częstochowa) 5 (u,1,0,3,1)
12.Artur Pietrzyk (KM Intar Ostrów) 5 (2,d,2,1,d)
13.Tomasz Gapiński (WTS Atlas Wrocław) 5 (0,1,1,1,2)
14.Jacek Rempała (Unia Leszno) 4 (0,3,1,0,d)
15.Marek Latosi (KM Intar Ostrów) 3 (1,0,2,d,0)
16.Grzegorz Rempała (Unia Tarnów) 3 (1,d,d,1,1)

Wyścig po wyścigu:
1): (66,04) Jędrzejak, Szombierski, Latosi, J.Rempała
2): (65,51) Ułamek, Drabik, Fajfer, Węgrzyk
3): (66,60) Baliński, Pietrzyk, G.Rempała, Gapiński
4): (66,75) Burza, Dobrucki, Stojanowski, Czerwiński-u/4
5): (66,46) Jędrzejak, Ułamek, Czerwiński, G.Rempała-d/4
6): (67,14) Stojanowski, Węgrzyk, Szombierski, Pietrzyk-d/2
7): (67,43) Drabik, Baliński, Dobrucki, Latosi
8): (67,86) J.Rempała, Fajfer, Gapiński, Burza
9): (66,73) Wegrzyk, Jędrzejak, Burza, Baliński-d/3
10): (66,93) Ułamek, Szombierski, Gapiński, Dobrucki
11): (69,04) Stojanowski, Latosi, Fajfer-d/1, G.Rempała-d/1
12): (67,30) Drabik, Pietrzyk, J.Rempała, Czerwiński
13): (67,09) Drabik, Jędrzejak, Gapiński, Stojanowski
14): (67,80) Czerwiński, Fajfer, Szombierski, Baliński
15): (67,89) Ułamek, Burza, Pietrzyk, Latosi-d/4
16): (68,72) Dobrucki, Węgrzyk, G.Rempała, J.Rempała
17): (68,50) Dobrucki, Jędrzejak, Fajfer, Pietrzyk-d/4
18): (67,97) Szombierski, Drabik, G.Rempała, Burza
19): (68,37) Węgrzyk, Gapiński, Czerwiński, Latosi
20): (68,84) Ułamek, Baliński, Stojanowski, J.Rempała-d/4


Wyścig o Puchar Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego Ministra Marka Siwca
: 21): (69,16) Ułamek, Węgrzyk, Drabik-d, Jędrzejak-u/st


powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA