MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

1 liga: KM Intar Ostrów - GTŻ Kunter Grudzišdz 51:39
12.04.2004

Marcin Herczak

Żużlowcy Intaru Ostrów pokonali GTŻ Kunter Grudziądz 51:39 w spotkaniu o mistrzostwo 1 ligi rozegranym dzisiaj w Ostrowie Wielkopolskim. Klasą dla siebie był Tomasz Jędrzejak.Zawodnik gospodarzy wygrał pewnie wszystkie swoje wyścigi. Dziesiąty wyścig zawodów okazał się pechowy dla Amerykanina w zespole gości Billy’ego Hamilla, który zanotował groźny upadek i trafił do szpitala.

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się od niespodziewanego zwycięstwa juniorów Intaru Ostrów. W inauguracyjnej gonitwie najlepszym startem popisał się Marcin Liberski, a za jego plecami znajdowała się dwójka grudziądzan - Grzegorz Musiał oraz Krzysztof Buczkowski. Za wygraną nie dał jednak Sebastian Brucheiser i po ładnej walce zdołał wyprzedzić obu reprezentantów gości. W wyścigu drugim bardzo dobrym startem popisał się Robert Sawina i pewnie dowiózł trzy punkty do mety. Znajdującego się na drugiej pozycji Billy’ego Hamilla atakował Adam Fajfer, ale bez powodzenia i żużlowcy GTŻ-u odrobili straty z pierwszego wyścigu. W wyścigu trzecim o zwycięstwo walczyli Jarosław Łukaszewski i Matej Ferjan. Ostatecznie Słoweniec musiał uznać wyższość zawodnika gości i wyścig zakończył się remisem 3:3. W wyścigu czwartym trzy punkty zainkasował Tomasz Jędrzejak, który pokonał Puszakowskiego i Musiała. W wyścigu piątym start wygrał, a później zdecydowanie prowadził Jarosław Łukaszewski i wydawało się że to właśnie on zainkasuje trzy punkty. Tak się jednak nie stało bowiem tuż przed samą metą zawodnika gości wyprzedził Adam Fajfer. Trzeci w tym wyścigu był Pietrzyk i ostrowianie po pięciu wyścigach prowadzili 16-14.

W wyścigu szóstym doszło do pojedynku na który czekali wszyscy zgromadzeni na stadionie. Gospodarzy reprezentowali Tomasz Jędrzejak oraz Marcin Liberski, a w barwach GTŻ-u startowali Billy Hamill oraz Robert Sawina. Ku uciesze miejscowych fanów start wygrał Tomasz Jędrzejak i na dystansie nie pozwolił się wyprzedzić Hamillowi. Start do wyścigu siódmego wygrali ostrowianie - Ferjan oraz Dym, ale na dystansie zdołał ich wyprzedzić Puszakowski. Wyścig ósmy to trzecie zwycięstwo Tomasza Jędrzejaka. Na uwagę zasługuje również postawa Sebastiana Brucheisera, który walczył o jeden punkt z Jarosławem Łukaszewskim. Co prawda lepszy na mecie okazał się Łukaszewski, ale widać że z każdym startem ostrowscy juniorzy prezentują się coraz lepiej. W wyścigu dziewiątym zwyciężył Pietrzyk przed Buczkowskim i Fajferem. Gonitwa dziesiąta okazała się feralna. Przy wejściu w 2 łuk Piotr Dym wyprzedził Billy’ego Hamilla, po czym Amerykanin uderzył w motocykl zawodnika Intaru i zanotował groźnie wyglądający upadek. Po kilku minutach Hamill został odwieziony do szpitala. Pierwsze wstępne diagnozy lekarzy mówiły o urazie kręgosłupa oraz nogi. W chwili gdy piszę te słowa wiadomo iż wykluczono uraz kręgosłupa. Hamill ma silnie stłuczone tułowie i przechodzi dalsze badania. Kilka dni z pewnością jednak spędzi w szpitalu.

W momencie gdy karetka z Hamillem udała się do szpitala na stadionie trwała naprawa bandy okalającej tor. Tutaj znów niezawodny okazał się były lider Ostrovii i Iskry - Jacek Brucheiser dzięki czemu po kilku minutach zawody mogły być kontynuowane. Z powtórki dziesiątego wyścigu arbiter zawodów ku zdziwieniu wszystkich kibiców wykluczył Piotra Dyma. W niej po przegranym starcie Matej Ferjan nie zdołał wyprzedzić Roberta Sawiny ani Krzysztofa Buczkowskiego i po dziesięciu wyścigach na tablicy wyników widniał remis 30:30. W wyścigu jedenastym podwójne zwycięstwo odnieśli Fajfer i Pietrzyk, którzy pokonali Łukaszewskiego i Pawlikowskiego. W dwunastym zwyciężył Ferjan, a za nim linię mety minęli Puszakowski i Musiał. Po wyjściu z pierwszego łuku defekt motocykla wyeliminował z walki znajdującego się na prowadzeniu Piotra Dyma. Wyścig trzynasty rozgrywany był dwa razy. W pierwszej odsłonie prowadził Jędrzejak przed Sawiną i Buczkowskim, ale jadący na czwartej pozycji Sebastian Brucheiser nie opanował motocykla i zanotował upadek. Junior Intaru szybko zszedł z toru, ale sędzia przerwał wyścig. W powtórce ponownie najlepszy okazał się Jędrzejak i przed wyścigami nominowanymi gospodarze prowadzili 41:37.

W pierwszym z wyścigów nominowanych podwójnie zwyciężyli Ferjan z Pietrzykiem i stało się jasne, że dwa meczowe punkty pozostaną w Ostrowie. Także podwójnym zwycięstwem żużlowców Intaru zakończył się ostatni wyścig dnia, w którym Jędrzejak z Fajferem pokonali Sawinę i Łukaszewskiego. Wskutek tego cały mecz zakończył się wygraną Intaru Ostrów 51:39.

3 kolejka 1 ligi: KM Intar Ostrów - GTŻ Kunter Grudziądz 51:39

KM Intar Ostrów Wielkopolski:
9.Artur Pietrzyk 8 (0,1,3,2*,2*)
10.Adam Fajfer 10 (1,3,1,3,2*)
11.Matej Ferjan 10 (2,1*,1,3,3)
12.Piotr Dym 3 (1*,2,w,d)
13.Tomasz Jędrzejak 15 (3,3,3,3,3)
14.Marcin Liberski 3 (3,0,0,-,-)
15.Sebastian Brucheiser 2 (2*,0,w)

GTŻ Kunter Grudziądz:
1.Robert Sawina 9 (3,1*,2*,2,1)
2.Billy Hamill 4 (2*,2,u/-,-,-)
3.Jarosław Łukaszewski 7 (3,2,1*,1,0)
4.Łukasz Pawlikowski 0 (0,0,-,d,0)
5.Mariusz Puszakowski 8 (2,3,d,2,1)
6.Grzegorz Musiał 3 (1,1*,0,-,1)
7.Krzysztof Buczkowski 8 (0,2,2,3,1)

Wyścig po wyścigu:
1): (68,17) Liberski, Brucheiser, Musiał, Buczkowski 5:1
2): (66,45) Sawina, Hamill, Fajfer, Pietrzyk 1:5 (6:6)
3): (67,53) Łukaszewski, Ferjan, Dym, Pawlikowski 3:3 (9:9)
4): (67,54) Jędrzejak, Puszakowski, Musiał, Liberski 3:3 (12:12)
5): (67,82) Fajfer, Łukaszewski, Pietrzyk, Pawlikowski 4:2 (16:14)
6): (66,93) Jędrzejak, Hamill, Sawina, Liberski 3:3 (19:17)
7): (67,93) Puszakowski, Dym, Ferjan, Musiał 3:3 (22:20)
8): (68,43) Jędrzejak, Buczkowski, Łukaszewski, Brucheiser 3:3 (25:23)
9): (67,86) Pietrzyk, Buczkowski, Fajfer,Puszakowski-d/4 4:2 (29:25)
10): (68,44) Buczkowski, Sawina, Ferjan, Dym-w/su 1:5 (30:30)
11): (67,52) Fajfer, Pietrzyk, Łukaszewski, Pawlikowski-d/4 5:1 (35:31)
12): (68,21) Ferjan, Puszakowski, Musiał, Dym-d/1 3:3 (38:34)
13): (67,60) Jędrzejak, Sawina, Buczkowski, Brucheiser-w/u 3:3 (41:37)
14): (68,32) Ferjan, Pietrzyk, Puszakowski, Pawlikowski 5:1 (46:38)
15): (68,18) Jędrzejak, Fajfer, Sawina, Łukaszewski 5:1 (51:39)

Startowano wg 1 zestawu wyścigów
NCD: Robert Sawina - 66,45 w 2 wyścigu
Sędziował: Marek Czernecki (Wrocław)
Widzów: ok. 8000


Powiedzieli po zawodach:

Tomasz Jędrzejak (KM Intar Ostrów):
”Cieszę się podwójnie. Zdobyłem komplet punktów, nasza drużyna wygrała. Zadawala również to że młodzieżowcy w dzisiejszym spotkaniu zaczęli punktować. Dzisiaj z pewnością będzie nam trochę lżej. Nerwowo bowiem było w ostatnich dniach, a także przed meczem. Każdy starał się jak może bo druga porażka spowodowałaby nieciekawą sytuację. Każdemu zależało, aby wygrać dzisiaj i to uczyniliśmy”.

Mariusz Puszakowski (GTŻ Kunter Grudziądz):
”Przegraliśmy. Po prostu bez Billy’ego nie byliśmy w stanie nic wskórać. Gospodarze w drugiej części spotkania bardzo dobrze spasowali się z torem i wydaje mi się że to był ich klucz do sukcesu, do zwycięstwa”.

Lech Kędziora (trener GTŻ Kunter Grudziądz):
”Źle zaczęło się dziać od tego feralnego dziesiątego biegu kiedy straciliśmy Hamilla. Od tej pory zespół był już praktycznie cieniem tego, który walczył w pierwszej części zawodów”.

Artur Pietrzyk (KM Intar Ostrów):
”Troszeczkę trenowałem dzisiaj rano, ale warunki podczas spotkania były nieco inne. Trochę pomyliłem się z przełożeniem, ale cały czas przyzwyczajam się do ostrowskiego toru, który różni się od tego w Częstochowie. Początek dzisiejszego spotkania nie był taki jakiego bym sobie życzył, ale później złapałem rytm, dopasowałem sprzęt i zacząłem jechać”.

Piotr Dym (KM Intar Ostrów):
„Mogło być zdecydowanie lepiej, ale niestety bardzo pechowy był mój dzisiejszy start. Pierwszy wyścig niezbyt udany, ale później zmiana motocykla i czułem się już bardzo dobrze. Niestety, a w jednym z wyścigów gdy prowadziłem pękła mi świeca. Szkoda też że sędzia mnie wykluczył z dziesiątego wyścigu gdyż ja nie czułem się winny tego wypadku. Chciałem powtórzyć wyczyn Tomka Jędrzejaka i w identyczny sposób pokonać rywali. Hamill ujrzał moje koło przednie i nie pozwolił mi się złożyć, jechał ze mną prosto. Szkoda, że tak się stało, mam nadzieję że pech mnie opuści w następnych meczach. Jeśli chodzi o moje zdrowie to wszystko jest ok. Ucierpiał niestety mocno mój motocykl. Jest mi przykro, że spotkał mnie taki występ, ale bardzo cieszę się że wygraliśmy i myślę że będzie coraz lepiej”.

Adam Fajfer (KM Intar Ostrów):
„W pierwszym meczu miałem problemy ze sprzętem, ale dzisiaj było już lepiej. Dzisiaj też nie najlepszy pierwszy wyścig. Po prostu nie mogę od początku tutaj trafić z przełożeniem. Rozkręcam się dopiero w trakcie zawodów”.

Robert Sawina (GTŻ Kunter Grudziądz):
„Na pewno brak Billy’ego Hamilla zadecydował o porażce jakiej doznaliśmy w dniu dzisiejszym. Na pewno dorzuciłby tyle punktów że mecz byłby wyrównany do końca. Niestety tak się stało, a nie inaczej. Ważne jest w tej chwili tylko zdrowie Billy’ego, ażeby wrócił do nas jak najszybciej. Wiadomo że liga jest bardzo ciężka, a on jest takim ogniwem w zespole które musi być”.


powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA