MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Nowe pomieszczenia Klubu Motorowego
08.04.2004

Grzegorz Sokołowski

W ubiegłym tygodniu w siedzibie Klubu Motorowego Ostrów zorganizowano konferencję prasową, której głównym tematem było zaprezentowanie kibicom, za pośrednictwem dziennikarzy, nowych pomieszczeń klubowych oraz warsztatowych.Trzeba przyznać, że jest się czym pochwalić. Do użytku oddano bowiem nową siedzibę klubową w skład, której wchodzą takie pomieszczenia jak: biuro klubu, biuro księgowe, salka konferencyjna, toalety oraz małe pomieszczenie kuchenne. Dodatkowo biuro trenera, zaplecze warsztatowe oraz szatnie.

Myślę, że mimo wszystko widok nowych pomieszczeń robi największe wrażenie na osobach, które miały okazję przebywać w tymczasowej siedzibie KM-u, bądź wcześniej w lokalach zajmowanych przez Towarzystwo Żużlowe Iskra. O wykonanych pracach, sponsorach oraz planach na najbliższą przyszłość opowiadał prezes klubu - Jan Łyczywek: -Nie będę ukrywał, że największe zaangażowanie we wszystkie wykonane prace ma firma Intar. Chodzi tutaj zarówno o przepracowane roboczogodziny jak i wykorzystane materiały. Jest jednak wiele firm, które w taki czy inny sposób również zaangażowało się w to przedsięwzięcie - wyjaśnia prezes. -Chciałbym podziękować następującym firmom: Prozbud, Stabox, Marbud, firma pana Zwierza, Usługi Wodno-Kanalizacyjne pana Dutkowskiego, Ra-Bruk, Blok, Taurus, KaDa, Insan, Peamco 7, Rudowicz, Pozbruk oraz wielu innym, które zaoferowały nam pomoc. Są to firmy, które włączyły się w remont i modernizację pomieszczeń klubowych, a także remont Stadionu Miejskiego - dodaje.

Pierwsza część prac została zakończona. Nie oznacza to jednak zaprzestania działań związanych z obiektami, które ściśle wiążą się z ostrowskim speedway'em. -Czeka nas teraz kolejny etap. Chodzi o rozbudowę warsztatów dla szkółkowiczów, boksów dla zawodników, układanie kostki przy obejściu. Chcemy wstawić nowe bramy wejściowe oraz wewnętrzne. Chcielibyśmy również położyć nową elewację na budynkach - wyjaśnia Łyczywek. Jak udało nam się dowiedzieć prowadzone będą również prace w parku maszyn. Ściślej, chodzi o pomieszczenia znajdujące się w tunelu. -Są to pomieszczenia gospodarcze dla różnych potrzeb w czasie imprez żużlowych. Podjęliśmy decyzję o gruntownym remoncie również i tych wnętrz - wyjaśnia prezes. -Prace chcielibyśmy zakończyć w pierwszym półroczu tego roku, dlatego zachęcam wszystkich do dalszego udziału w naszym przedsięwzięciu - dodaje.

Cieszy z pewnością fakt, że oprócz realizacji celów czysto sportowych, ostrowscy działacze nie zapominają o modernizacji Stadionu Miejskiego oraz cały czas działają w kierunku tworzenia i rozbudowy obiektów klubowych. Jest to z całą pewnością jedynie słuszna droga w kierunku stworzenia w naszym mieście klubu, który już dziś może poszczycić się solidnymi fundamentami. Jednym z sygnałów spoza naszego miasta, które świadczą o odradzaniu się żużlowego ośrodka w Ostrowie może być opinia delegata, który uczestniczył niedawno w odbiorze ostrowskiego toru. -Pan Pieńkowski, który uczestniczył w odbiorze toru, a także oglądał zaplecza klubowe powiedział krótko, że mamy w tej chwili jedno z najlepiej wyposażonych i urządzonych zapleczy klubowych w Polsce - optymistycznie konkluduje Jan Łyczywek.

Poniżej prezentujemy państwu kilka zdjęć obrazujących wykonane dotychczas prace.

Biuro klubu:

Pomieszczenia warsztatowe:

Pomieszczenia warsztatowe:

Salka konferencyjna:

 Wyremontowany ostrowski park maszyn:

Podlegający ciągłej modernizacji Stadion Miejski


powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA