MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

1 liga: KM Intar Ostrów - Stal TeleNet Strabag Gorzów 40:50
28.03.2004

Marcin Herczak

W spotkaniu inauguracyjnej kolejki pierwszej ligi rozegranym w Ostrowie miejscowy KM Intar uległ dzisiaj Stali TeleNet Strabag Gorzów 40:50. Dla gospodarzynajwięcej punktów wywalczył Niklas Klingberg - trzynaście. Wśród gości najskuteczniejszy był Magnus Zetterstroem, który wywalczył trzynaście punktów.

Na trybunach ostrowskiego stadionu zasiadło dzisiaj blisko dziewięć tysięcy sympatyków speedway’a, a wśród nich między innymi liczna grupa z Gorzowa. Obecni byli również kibice z Częstochowy, którzy wskutek odwołania spotkania Włókniarza w Tarnowie zdecydowali się przyjechać do Ostrowa aby swym dopingiem wspierać przede wszystkim byłych zawodników częstochowskiego zespołu: Tomasza Jędrzejaka oraz Artura Pietrzyka. Licznie zgromadzona publiczność obejrzała efektowną prezentację. Podczas niej po raz pierwszy wysłuchać można było hymnu ostrowskiego klubu.

Zawody rozpoczęły się od podwójnego zwycięstwa juniorów gości - Hliba i Rajkowskiego, którzy bez problemu ograli Brucheisera. Wcześniej z wyścigu za dotknięcie taśmy wykluczony został Marcin Liberski. W drugiej gonitwie zwyciężył Pietrzyk przed Paluchem i Fajferem wskutek czego gospodarze zmniejszyli stratę o dwa punkty. W pierwszej odsłonie wyścigu trzeciego w pierwszym łuku Piotr Dym spowodował upadki pozostałych zawodników, za co oczywiście został przez sędziego wykluczony. W powtórce trzy punkty zainkasował Niklas Klingberg, który pokonał Flisa i Hućkę. Start do wyścigu czwartego wygrali gorzowianie, ale po emocjonującym pojedynku Tomasz Jędrzejak zdołał pokonać Michała Rajkowskiego. Wygrał jednak Zetterstroem więc przewaga Stali wzrosła do czterech punktów.

W wyścigu piątym zwyciężył Artur Pietrzyk, a za nim na metę dotarli Hućko i Flis, którzy nie dali się wyprzedzić atakującemu przez cały dystans Fajferowi. Przez cztery okrążenia kolejnego wyścigu zaciętą walkę o dwa punkty toczyli Tomasz Jędrzejak oraz Paweł Hlib. Ostatecznie na mecie drugi zameldował się junior gości, który pomyślnie zakończył atak na ostatnim łuku. Zwyciężył Piotr Paluch i goście prowadzili w tym momencie już 22:14. W siódmym wyścigu na czele stawki znaleźli się zawodnicy Intaru, ale ostatecznie to goście wygrali 5:1. Prowadzącemu Klingbergowi na pierwszym łuku czwartego okrążenia posłuszeństwa odmówił motocykl, a jadący przez długi czas na drugim miejscu Dym dał się ograć obu zawodnikom gości. Ósmy wyścig to zdecydowane zwycięstwo Jędrzejaka, który wyprzedził Hućkę, Flisa oraz Liberskiego. W wyścigu dziewiątym po pierwszą rezerwę taktyczną sięgnął trener gospodarzy - Jan Grabowski. Nie przyniosła jednak ona dużych efektów gdyż wygrał Zetterstroem przed Klingbergiem i Rajkowskim. Pietrzyk wyścigu nie ukończył z powodu defektu. W kolejnym starcie na prowadzeniu znalazła się para gospodarzy, ale Pietrzykowi ponownie odmówił posłuszeństwa motocykl. Zawodnik pozyskany z częstochowskiego Włókniarza na zdefektowanym motocyklu dowiózł jednak do mety jeden punkt, gdyż wcześniej z tego samego powodu zrezygnować z walki musiał Paweł Hlib. Po dziesięciu wyścigach goście prowadzili 36:24.

Tomasz Jędrzejak wygrał start i pewnie prowadził w wyścigu jedenastym. Za jego plecami zawodnicy gości bronili się przed atakami Artura Pietrzyka. Na drugim łuku 2 okrążenia błąd popełnił Robert Flis, który uderzył w kolegę klubowego - Marka Hućkę i upadł na tor. Na szczęście nic mu się nie stało i o własnych siłach powrócił do parkingu. Po tym zdarzeniu nastąpiła kilkunasto minutowa przerwa, w której trzeba było poprawić zamocowanie bandy. Podczas kolizji uszkodzeniu uległ bowiem jeden ze słupków podtrzymujących bandę. Z pomocą przyszedł jednak były lider Ostrovii oraz Iskry - Jacek Brucheiser i zawody po kilkunastu minutach zostały wznowione. W powtórce 11 wyścigu start wygrali żużlowcy gospodarzy i dowieźli pięć punktów do mety zmniejszając przewagę Stali do 8 punktów. Kolejne dwa wyścigi zakończyły się remisami. W dwunastej gonitwie po raz kolejny punktów wywalczonych po starcie do mety nie dowiózł Piotr Dym, który początkowo prowadził, a na dystansie dał się wyprzedzić wszystkim rywalom. W trzynastej zwyciężył Jędrzejak przed Paluchem, Hlibem i Liberskim i przed biegami nominowanymi goście prowadzili 43:35.

Najszybszy w wyścigu czternastym okazał się Robert Flis, który pokonał Fajfera oraz Pietrzyka. Remis w pierwszym z wyścigów nominowanych oznaczał zwycięstwo drużyny gorzowskiej w całym spotkaniu. W wyścigu piętnastym w efekcie ostrej walki w pierwszym łuku groźny upadek zaliczył Tomasz Jędrzejak. Popularny „Ogór” na szczęście wstał i o własnych siłach zszedł do parkingu. Nie wystartował on jednak w powtórce gdyż został wykluczony przez sędziego Piotra Lisa. W niej najlepszy okazał się Zetterstroem, a za nim na metę przyjechał Klingberg, który na dystansie poradził sobie z Paluchem. Goście zwyciężyli wiec 4:2 w ostatnim wyścigu i 50:40 w całym spotkaniu.

W zespole gospodarzy na dobrą ocenę zasłużyli dzisiaj Niklas Klingberg, Tomasz Jędrzejak oraz Artur Pietrzyk. Jedynie ta trójka żużlowców nawiązywała wyrównaną walkę z ekipą gości. Zawiedli natomiast Adam Fajfer oraz Piotr Dym, którzy razem wywalczyli zaledwie 4 oczka. Punktów nie wywalczyli także juniorzy ale w ich przypadku jest to zrozumiałe wszak dopiero zaczynają oni swoje kariery i brakuje im jeszcze objeżdżenia w zawodach takiej rangi. Na tle rozbitej drużyny ostrowskiej doskonale prezentowali się zawodnicy gorzowscy. Żużlowców gości do zwycięstwa prowadził Szwed Magnus Zetterstroem, ale pochwały należą się wszystkim zawodnikom, którzy jechali bardzo równo.

Po zawodach powiedzieli :
Jan Grabowski (trener Intaru Ostrów):
„Trzeba przełknąć gorycz porażki. Sezon nie kończy się jednak tym pierwszym spotkaniem. Można mieć żal do naszych dwóch seniorów, którzy razem zdobyli 4 punkty. Jeżeli seniorzy na których się bardzo liczy nie punktują to ciężko jest wygrać spotkanie z bardzo wyrównaną gorzowską drużyną. Spotkanie było do wygrania, ale w trójkę meczu się nie wygra.”

Tomasz Jędrzejak (Intar Ostrów):
„Niestety przegraliśmy. Troszeczkę zawiedli jednak dzisiaj niektórzy zawodnicy. Ja zrobiłem dzisiaj tyle ile mogłem. Początek też miałem bardzo słaby, męczyłem się dopóki nie wymieniłem motocykla. Gdyby mnie sędzia nie wykluczył i pojechałbym w powtórce to pewnie nie stracił bym już punktów przez te cztery biegi po zmianie motocykla. Mój wynik punktowy może nie jest rewelacyjny, ale nie zawsze będzie się robiło po piętnaście punktów.”

Artur Pietrzyk (Intar Ostrów):
„Ja ze swojej strony robiłem wszystko co potrafiłem. Pierwsze wyścigi z mojej strony były dobre. Później miałem kłopoty z prądem. Doszliśmy później do ładu, ale było już troszeczkę za późno. Myślę że jechałem na miarę swoich możliwości”.


Piotr Dym (Intar Ostrów):
„Bardzo zawaliłem mecz. Nie czułem się dzisiaj tak jak na treningu. Na treningu byłem bardzo dobrze spasowany, a dzisiaj po dwóch okrążeniach było coś nie tak. Za mało paliwa dostawał motocykl, albo siadły sprężyny zaworowe, nie wiem. W pierwszym wyścigu miałem upadek i może po tym wyścigu troszeczkę przesadziłem z regulacją silnika. Start by bardzo dobry, ale na trasie było fatalnie. Mogłem zmienić motocykl, nie zmieniałem. Przykro jest mi z tego powodu, że przegraliśmy i jestem też tego winny.”

Adam Fajfer (Intar Ostrów):
„W najgorszym scenariuszu bym takich rzeczy nie przewidział. Tor był troszkę odmoczony i w pierwszym wyścigu miałem za słaby motocykl. Później zmieniłem co nieco, ale startując z czwartego pola zostałem powieziony pod płot i rywale odjechali. Goniłem ich ale co zaatakowałem to dostawałem szprycę. Motocykl też nie ciągnął, a po prostu stał w miejscu. Na ostatni bieg, czternasty wziąłem inny motocykl ale też zawiódł”.

Stanisław Chomski (trener Stali TeleNet Strabag Gorzów):
„Patrząc na skład gospodarzy można było się obawiać tego spotkania. W jedności jest jednak siła i okazaliśmy się dzisiaj lepsi. Nie mamy takich indywidualności, ale tworzymy równy zespół i to było dzisiaj kluczem do zwycięstwa.”


Punktacja:
KM Intar Ostrów Wielkopolski:
9. Adam Fajfer 3 (1,0,-,-,2)
10. Artur Pietrzyk 10 (3,3,d,1,2*,1*)
11. Niklas Klingberg 13 (3,d,2,3,3,2)
12. Piotr Dym 1 (w/su,1,-,0)
13. Tomasz Jędrzejak 12 (2,1,3,3,3,w/u)
14. Marcin Liberski 0 (w/t,0,0,0,0)
15. Sebastian Brucheiser 1 (1)

Stal TeleNet Strabag Gorzów Wielkopolski:
1. Piotr Paluch 10 (2,3,2,2.1)
2. Sławomir Dąbrowski 0 (0,-,-,-)
3. Robert Flis 7 (2,1*,1*,w/u,3)
4. Marek Hućko 6 (1,2,2,1)
5. Magnus Zetterstroem 13 (3,3,3,1,3)
6. Michał Rajkowski 8 (2*,1,2*,1,2)
7. Paweł Hlib 6 (3,2,d,1*,0)

Wyścig po wyścigu:
1): (66,52) Hlib, Rajkowski, Brucheiser, Liberski-w/t 1:5 (1:5)
2): (66,79) Pietrzyk, Paluch, Fajfer, Dąbrowski 4:2 (5:7)
3): (67,10) Klingberg, Flis, Hućko, Dym-w/su 3:3 (8:10)
4): (66,67) Zeterstroem, Jędrzejak, Rajkowski, Liberski 2:4 (10:14)
5): (67,21) Pietrzyk, Hućko, Flis, Fajfer 3:3 (13:17)
6): (67,51) Paluch, Hlib, Jędrzejak, Liberski 1:5 (14:22)
7): (68,08) Zetterstroem, Rajkowski, Dym, Klingberg-d/1 1:5 (15:27)
8): (67,74) Jędrzejak, Hućko, Flis, Liberski 3:3 (18:30)
9): (66,69) Zetterstroem, Klingberg, Rajkowski, Pietrzyk-d/4 2:4 (20:34)
10): (68,03) Klingberg, Paluch, Pietrzyk, Hlib-d/4 4:2 (24:36)
11): (69,72) Jędrzejak, Pietrzyk, Hućko, Flis-w/u 5:1 (29:37)
12): (68,54) Klingberg, Rajkowski, Zetterstroem, Dym 3:3 (32:40)
13): (67,25) Jędrzejak, Paluch, Hlib, Liberski 3:3 (35:43)
14): (67,75) Flis, Fajfer, Pietrzyk, Hlib 3:3 (38:46)
15): (67,78) Zetterstroem, Klingberg, Paluch, Jędrzejak-w/u 2:4 (40:50)

Najlepszy czas dnia uzyskał Paweł Hlib - 66,52 w 1 wyścigu
Sędziował: Piotr Lis (Lublin)
Startowano wg pierwszego zestawu pól startowych

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA