MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Holdikom sposorem głównym
02.04.2010

Redakcja

Holdikom Ostrovia - tak będzie się nazywać się w najbliższym sezonie drużyna Żużlowego Klubu Sportowego Ostrovia. List intencyjny w tej sprawie oraz umowę na promocję miasta podpisano 1 kwietnia 2010 r. w Urzędzie Miejskim.

Gminna Grupa Kapitałowa Holdikom będzie w najbliższym sezonie głównym sponsorem Żużlowego Klubu Sportowego Ostrovia. Dodatkowe pieniądze klub otrzyma z tytułu promocji miasta poprzez żużel. Żużlowa Ostovia otrzyma w sumie ok. 350 tys. złotych. Kwota 150 tys. zł to suma pochodząca z Holdikomu, a pozostałą sumę wyasygnuje budżet miasta przeznaczając ok. 150 tys. zł (brutto) na promocję miasta. Dodatkowo ok. 45 tys. zł przeznaczonych zostanie na szkolenie młodych żużlowców. W tym roku ze względu na to, że klub uczestniczy w niższej klasie rozgrywek, kwota sponsoringu miasta umowa na promocję miasta przez spot opiewa na niższą kwotę.

Prezes Artur Bieliński i Prezydent Radosław Torzyński przypieczetowują podpisanie umowy

Jak informował prezes klubu szacowany budżet Ostrovii na ten rok wynosi ok. 1 mln. złotych.

- Wydarzenia z zeszłego roku sprawiły, że pewnie wszyscy zadawaliśmy sobie pytanie czy nasz stadion nie będzie kojarzył z żużlem, czy nastąpi przerwa jeśli nie koniec żużla w Ostrowie? Grupa zapaleńców, albo nawet ludzi zakochanych w żużlu doprowadziła jednak do sytuacji, że na ostrowskim stadionie znowu zaryczą silniki i będziemy mogli poczuć zapach metanolu. To dla miasta ważne, aby ten sport mógł istnieć i kibice znowu mieli możliwość przeżywania sportowych emocji – mówił Radosław Torzyński Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego podczas briefingu, podkreślając, że miasto od lat było i jest wywiązującym się ze swoich deklaracji sponsorem czarnego sportu. - Mam nadzieję, że te pieniądze pozwolą abyśmy w tej klasie rozrywkowej mogli oglądać dobre widowiska. Od wielu lat podkreślam i namawiam kibiców, by potrafili się cieszyć sportem żużlowym w ogóle. Abyśmy wszyscy nie "pompowali" w sposób sztuczny atmosfery podkreślając, że największą wartością są awanse do wyższych klas rozgrywek. Najważniejszy jest sport. Tym bardziej mnie cieszy, że w zapowiadanym składzie jest wielu wychowanków pochodzących z Ostrowa oraz zawodników polskich.

Jak podkreślił Torzyński po raz pierwszy zaproponowano, aby sponsorat miejskich spółek odbywał się w sposób tak usystematyzowany, dzięki czemu Holdikom jako cała grupa ma możliwość promocji swojej marki i ekspansji, a poszczególne spółki mogą planować budżety.

- Wspieramy koszykówkę, piłkę nożną inne dyscypliny, a dziś przyszedł czas na żużel. Dlaczego akurat żużel? Nadszedł już czas usystematyzowania wydatków. Ponadto na dniach jako spółka majątkowa przejmiemy stadion. Tym samym nasza droga do klubu żużlowego była najkrótsza. Dla mnie osobiście ważną sprawą było zaangażowanie Zarządu Ostrovii, którzy pokazał perspektywy i zaproponował określone warunki. Mam nadzieję, że obecny sezon będzie bardzo udany – powiedział Bartosz Ziółkowski Prezes Holdikom SA.

Pytany przez dziennikarzy o pochodzenie środków Prezes Holdikom odpowiedział.
- Zeszłoroczna odważna decyzja o wycofaniu się z giełdy przyczyniała się do uzyskania nadwyżki, która może być przeznaczona na promocję firmy. Naszą misję jest hasło "Z miastem dla mieszańców". Nie liczymy na zyski, ale służąc mieszkańcom potrafimy zainwestować w żużel. Dzięki temu liczymy na uwiarygodnienie firmy, a angażując się w żużel uwiarygodnimy także klub i mamy nadzieję, że za nami przyjadą inni sponsorzy.

Od lewej: Radosław Torzyński, Artur Bieliński prezentujący nowy plastron i Bartosz Ziółkowski

- Dziękuję Prezydentowi Torzyńskiemu i Prezesowi, że w tak trudnym momencie dla ostrowskiego żużla zdecydowali się zaufać mojej osobie i zarządowi, przekazując określone kwoty – powiedział Artur Bieliński, prezes Żużlowego Klubu Sportowego Ostrovia. - Umowa z miastem i spółką pozwolą funkcjonować na zdrowych i wiarygodnych zasadach w stosunku do tych zawodników, którzy startują w tym sezonie w ostrowskiej drużynie. Trzymamy się przyjętej linii, że chcemy korzystać z jak największej liczby zawodników krajowych i ostrowskich.

Janusz Grzesiak
Biuro Prasowe i Relacji Społecznych


powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA