MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

"Zaczšć wygrywać wyœcigi" - rozmowa z Patrykiem Pawlaszczykiem
03.07.2009

Marcin Herczak

Patryk Pawlaszczyk we wczorajszych zawodach Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Wielkopolski zdobył dziewięć punktów. O ocenę zawodów, ostatnich występów oraz plany na dalszą część sezonu zapytaliśmy juniora ostrowskiego klubu tuż po czwartkowym turnieju.

Dziewięć punktów w zawodach Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Wielkopolski to nie jest chyba dla Ciebie sukces? Cały czas szukasz chyba tej formy?
"Na pewno. Cieszę się że mogłem w dzisiejszych zawodach pojeździć bo przyjechałem tutaj z innymi silnikami. W każdym biegu próbowałem innych ustawień motocykla. Kolega z Leszna na ostatnie dwa wyścigi doradził mi całkiem inne przełożenie, które powiedziałbym jest nie do pomyślenia w moim przynajmniej przypadku. Zastosowałem to i okazało się że jest lepiej niż było. Że ze startu mogę lepiej wyjeżdżać, na trasie motocykl przyspiesza, a nie jest słaby. Cieszę się z tego. I może dzisiejsze zawody były kluczem do tego aby w końcu zacząć wygrywać wyścigi w meczu."

Czyli nie rozgryzłeś jeszcze ostrowskiego toru czy akurat to ustawienia dla tego silnika?
"To nie chodzi tylko o Ostrów. Ogólnie mam w tym sezonie problemy na wszystkich torach w Polsce. Głównie problemy z wyjazdem ze startu, a jak wiadomo w dzisiejszych czasach na żużlu kluczem do sukcesu jest dobry start. W moim przypadku głównie chodziło o to, aby w końcu wygrywać te starty. I dzisiaj ostatnie dwa wyścigi miałem dobre ze startu. Będą jeszcze treningi, aby poprawić również szybkość na trasie i myślę że jakieś korekty dokonamy i to zaprocentuje."

Niestety nie awansowałeś do finału IMŚJ. Jesteś rozczarowany?
"Nie jestem rozczarowany. Byłbym rozczarowany gdybym cały sezon od początku jeździł bardzo dobrze, punktował bym i tam by mi się powinęła noga. Jednak od początku sezonu mam problemy z dopasowaniem motocykli, kontuzje i tak to się wszystko przeplata. Jechałem do Kumli żeby powalczyć. W kilku biegach coś tam pojechałem, zrobiłem punkty. Myślę, że gdybym miał więcej czasu na trenowanie po kontuzji to mogłoby być lepiej."

Patryk Pawlaszczyk (kask czerwony)Mecz z Unią Tarnów pokazał że jest ona piekielnie silna. Pewnie zmierza do ekstraligi będąc chyba poza zasięgiem innych zespołów pierwszej ligi. Wyraźnie nad Wami dominowali...
"Dokładnie. Zespół z Tarnowa przewyższał nasz zespół wszystkim. Startem, dojazdem do łuku i na trasie też byli bardzo szybcy. Trudno się tutaj dziwić bo jeśli w drużynie nie ma słabych punktów to później to tak wygląda."

Tobie po kontuzji na trudnym torze jaki mieliśmy w niedzielę zapewne nie łatwo się jeździło?
"Na pewno. Tym bardziej, że nie miałem okazji trenować z drużyną na takim torze. Do tego doszła ta kontuzja. Gdy boli ręka na pewno jest ciężko."

Najbliższy mecz ligowy, ważny dla ostrowskiego zespołu rozegracie w Rybniku, czyli na torze na którym uczyłeś się jeździć...
"Na pewno jest to bardzo ważny mecz dla nas. Pojedziemy tam żeby przywieźć trzy punkty z Rybnika. Ja będę starał się jak tylko mogę żeby jak najwięcej jeździć, trenować, dopasowywać motocykle. Tak żeby w Rybniku zrobić cenne punkty i wygrać ten mecz."

Znasz ten tor bardzo dobrze. Podpowiesz kolegom jak się przygotować czy jest to raczej indywidualna sprawa każdego żużlowca?
"Ja znam ten tor pod względem geometrii. Aczkolwiek na początku tego sezonu były tam jakieś zmiany kosmetyczne dotyczące nawierzchni. Także troszeczkę inaczej to tam wygląda, aniżeli w zeszłym roku. Ale trzeba myśleć pozytywnie. Wygrywać start i jechać do przodu. Taka jest recepta na wygraną."

Odbijecie się w końcu od tego ligowego dna? Siódme miejsce jest dalekie od oczekiwań...
"Myślę, że się odbijemy. W tym roku play-offy są rozgrywane wiadomo jakim systemem. Dla nas jest to lepiej ponieważ początek sezonu mieliśmy słaby. W ostatnich meczach z Łotyszami i Grudziądzem drużyna pokazała, że stać ją na dobry wynik. I trzeba to jakoś ciągnąć. Ja będę starał się jak najmocniej, aby dołożyć swoje punkty i wtedy będziemy naprawdę silną drużyną."

Masz jakieś cele indywidualne na dalszą część sezonu?
"Nie chciałbym nic zakładać. Mamy jeszcze zawody indywidualne - są Mistrzostwa Polski, Srebrny Kask. Także zobaczymy. Na pewno będę się starał dobrze pokazać bo jest to mój ostatni rok w gronie juniorów."


powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA