Żużel

Weekendowe starty reprezentantów KMO
24.05.2009

Marcin Herczak

Adrian Gomólski i Patryk Pawlaszczyk wystartowali w sobotnich turniejach towarzyskich w kraju. Ostrowscy Duńczycy rozpoczęli rywalizację o IM Danii. Ponadto stranieri rywalizowali na Wyspach Brytyjskich.

Adrian Gomólski zajął piąte miejsce w rozegranym w sobotę w Gnieźnie turnieju "O Koronę Bolesława Chrobrego". Zwycięzcą turnieju został Greg Hancock, który w wyścigu finałowym pokonał Adriana Miedzińskiego, Rune Holtę i Sebastiana Ułamka. Dopiero piętnasty był Tomasz Gollob.

1. Greg Hancock (Włókniarz Częstochowa) 12+3 (0,3,3,3,3)
2. Adrian Miedziński (Unibax Toruń) 11+2 (2,3,t,3,3)
3. Rune Holta (Caelum Stal Gorzów) 12+1 (3,1,3,3,2)
3. Sebastian Ułamek (Unia Tarnów) 12+0 (3,3,2,1,3)
5. Adrian Gomólski (KM Ostrów) 9 (3,0,1,3,2)
6. Rafał Dobrucki (Falubaz Zielona Góra) 8 (1,1,3,1,2)
7. Adam Skórnicki (Lotos Wybrzeże Gdańsk) 8 (2,1,2,2,1)
8. Krzysztof Słaboń (Start Gniezno) 7 (2,3,0,2,0)
9. Damian Baliński (Unia Leszno) 6 (1,2,w,0,3)
10. Emil Sajfutdinow (Rosja, Polonia Bydgoszcz) 6 (1,2,3,-,-)
11. Krzysztof Jabłoński (Start Gniezno) 6 (3,1,1,0,1)
12. Peter Ljung (Start Gniezno) 6 (0,2,1,2,1)
13. Wiesław Jaguś (Unibax Toruń) 5 (0,2,2,0,1)
14. Tomasz Jędrzejak (Atlas Wrocław) 5 (0,0,1,2,2)
15. Tomasz Gollob (Caelum Stal Gorzów) 4 (1,0,2,1,d)
16. Rafał Okoniewski (Caelum Stal Gorzów) 3 (2,0,0,1,0)
17. Kacper Gomólski (Start Gniezno) 0 (0,0,0)

Wyścigi z udziałem Adriana:
3): Gomólski, Miedziński, Baliński, Jędrzejak
7): Hancock, Sajfutdinow, Holta, Gomólski
9): Dobrucki, Skórnicki, Gomólski, Słaboń
14): Gomólski, Ljung, Okoniewski, Jaguś
20): Ułamek, Gomólski, Jabłoński, Gollob-d/2

Z kolei Patryk Pawlaszczyk w sobotę wziął udział w Memoriale Gerarda Stacha w Opolu. Z dziewięcioma oczkami uplasował się na siódmej pozycji. Zwyciężył Marcin Jędrzejewski przed Patrykiem Dudkiem i Arturem Mroczką.

1.Marcin Jędrzejewski (Bydgoszcz) 13 (3,3,1,3,3)
2. Patryk Dudek (Zielona Góra) 13 (1,3,3,3,3)
3. Artur Mroczka (Grudziądz) 12 (3,2,2,3,2)
4. Michał Mitko (Rybnik) 12 (2,3,2,2,3)
5. Max Dilger (Opole) 10 (3,2,3,1,1)
6. Rafał Fleger (Rybnik) 10 (2,3,3,2,0)
7. Patryk Pawlaszczyk (Ostrów) 9 (2,1,3,1,2)
8. Igor Kononov (Opole) 8 (0,1,2,2,3)
9. Borys Miturski (Częstochowa) 7 (1,2,0,3,1)
10. Szymon Kiełbasa (Tarnów) 7 (u,2,2,1,2)
11. Marek Czerwiński (Opole) 6 (2,0,1,2,1)
12. Maciej Piaszczyński (Łódź) 5 (3,0,1,1,d)
13. Kamil Zieliński (Opole) 4 (1,1,0,u,2)
14. Mateusz Mikorski (Opole) (1,1,0,0,1)
15. Paweł Chudy (Opole) 1 (0,0,1,0,0)
16. Tomasz Wolniewicz (Opole) 0 (0,0,0,-,0)
17. Łukasz Sussman (Opole) 0 (d)

Wyścigi z udziałem Patryka: 2): Dilger, Pawlaszczyk, Miturski, Chudy
8): Mitko, Kiełbasa, Pawlaszczyk, Piaszczyński
11): Pawlaszczyk, Mroczka, Jędrzejewski, Zieliński
14): Dudek, Fleger, Pawlaszczyk, Mikorski
17): Kononov, Pawlaszczyk, Czerwiński, Wolniewicz

Kenneth Bjerre wygrał w piątek pierwszą rundę tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Danii, która rozegrana została w Vojens. W wyścigu finałowym pokonał Nickiego Pedersena, Hansa Andersena oraz Nielsa Kristiana Iversena. W zawodach wystartowała trójka obcokrajowców Klubu Motorowego Ostrów. Nicolai Klindt był piąty - 9 punktów (3,2,3,d,1), Mads Korneliussen zajął dziesiąte miejsce – 7 punktów (1,1,1,2,2), a Ulrich Ostergaard był dwunasty – 4 punkty (u,0,0,3,1).

W sobotnim spotkaniu brytyjskiej Elite League Eastbourne Eagles pokonało Peterborough Panthers 50:43. Osiem punktów w czterech wyścigach wywalczył dla gości Mads Korneliussen (1,3,1,3).

W niedzielę w norweskim Elgane rozegrano rundę kwalifikacyjną Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Czternastą lokatę z dorobkiem dwóch oczek (0,1,1,0,d) zajął Lars Daniel Gunnestad. W imprezie zwyciężył Thomas Jonasson, a oprócz niego awans wywalczyli: Linus Ekloef, Kenneth Larsen, Patrick Hougaard, Ludvig Lindgren oraz Peter Kildemand.

W niedzielę zespół Glasgow Tigers pokonał na własnym torze w spotkaniu pucharowym Somerset Rebels 45:44. Sześć punktów (3,2,0,1,0) zdobył dla gospodarzy Josh Grajczonek. Warto dodać iż Australijczyk znalazł się w kadrze reprezentacji młodzieżowej na eliminacje Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów. Młodzi australijczycy rywalizować będą 1 czerwca w Abensbergu, a ich rywalami oprócz gospodarzy - Niemców będą także żużlowcy ze Szwecji i Wielkiej Brytanii.