MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Szampańska zabawa do białego rana...
23.02.2004

Grzegorz Sokołowski

W minioną sobotę, w restauracji "Stylowa" w Ostrowie Wielkopolskim odbył się zapowiadany wcześniej Bal Żużlowca. Organizatorem imprezy był Fan-Club Klubu Motorowegowspomagany nieco przez ostrowskich działaczy. Trzeba przyznać, że organizatorzy stanęli na wysokości zadania, bowiem przy dobrej kuchni oraz akompaniamencie grupy "Averis" wszyscy zgromadzeni goście bawili się doskonale.

Niestety na balu nie pojawił się żaden z nowopozyskanych zawodników. Jak zapewnił mnie kierownik klubu, Mirosław Borowicz, wszyscy wyrazili chęć uczestnictwa w imprezie, jednak z różnych ważnych przyczyn do Ostrowa przybyć nie mogli. Obecny był natomiast prezes KM-u i działacz roku w jednej osobie - Jan Łyczywek wraz z małżonką; dodatkowo działacze oraz osoby związane z klubem. Stawkę zawodników reprezentowali natomiast: Krzysztof Stojanowski, Matej Ferjan, Adam Jaziewicz, Tomasz Poprawski, Przemysław Tajchert, Piotr Tajchert oraz Marek Latosi. Nie zawiedli również ostrowscy "weterani": Franciszek Jaziewicz, Piotr Kociemba, Jacek Brucheiser oraz Ryszard Małecki (mechanik KM Ostrów).

Bal rozpoczęto punktualnie o godzinie 20:00. O 22:00 natomiast dokonano oficjalnego ogłoszenia wyników XVI plebiscytu na Najpopularniejszego Zawodnika Klubu Motorowego Ostrów sezonu 2003. Nagrody dla pierwszej trójki wręczał prezes Jan Łyczywek. Zwycięzcą plebiscytu z 1115 punktami został Krzysztof Stojanowski. Na drugim miejscu z 907 punktami uplasował się Matej Ferjan. Trzecie miejsce, ku zaskoczeniu zgromadzonych gości przypadło w udziale sympatycznemu Adamowi Jaziewiczowi, który zgromadził 715 punktów. Tuż za podium z 170 punktami znalazł się Przemysław Tajchert.

Zwycięstwo w XVI plebiscycie nie było jedynym wyróżnieniem, które spotkało popularnego "Stojana" tego wieczoru. Dodatkowym zaszczytem był odbiór nagrody za trzecie miejsce w plebiscycie Panoramy Ostrowskiej i Kuriera Ostrowskiego na Najpopularniejszych Sportowców Ostrowa i powiatu 2003 roku. Nagrodę wręczył red. Maciej Kmiecik. Przypomnijmy, że na dziesiątym miejscu w tym samym plebiscycie uplasował się Przemysław Tajchert. Popularny "Sztruks" odebrał jednak swoje wyróżnienie osobiście w czasie bankietu, który odbył się 17. lutego również w restauracji "Stylowa".

Po części oficjalnej kontynuowano zabawę. Jako ciekawostkę dodajmy, że Marek Latosi zaprezentował swoje możliwości wokalne śpiewając popularny utwór Ryszarda Rynkowskiego i prowadząc jednocześnie "węża" złożonego z wszystkich gości. -Takiego wokalisty nie powstydziłby się niejeden zespół - mówił jeden z gości. Na sali nie było chyba nikogo, kto żałowałby swego udziału w Balu Żużlowca. Dodajmy, że wspaniale bawili się również przedstawiciele Klubu Kibica z Pawłem Horyzą oraz Ewą Bilan na czele. Potwierdzeniem szampańskiej zabawy był fakt, że ostatni goście opuszczając restaurację "Stylową" dopiero nad ranem, umawiali się na kolejny Bal Żużlowca, który odbędzie się już... za rok.

Zgodnie z tym co podawaliśmy wcześniej spośród głosujących, którzy poprawnie wskazali trójkę laureatów wylosowano nagrody niespodzianki. Losowania dokonała małżonka prezesa KM-u, pani Grażyna Łyczywek. Szczęśliwcami okazali się:
- Patryk Szymański - Krotoszyn
- Henryk Włodarek - Tarchały Wielkie
- Joanna Dubińska - Ostrów Wlkp.
W celu odbioru nagrody, trójkę zwycięzców prosimy o kontakt telefoniczny z prezesem Fan-Clubu, Pawłem Horyzą pod numerem telefonu: 0503-691-688.


Po ogłoszeniu wyników plebiscytu powiedzieli:

Krzysztof Stojanowski
Dziękuję kibicom, że wybrali mnie najlepszym żużlowcem KM-u. Dziękuje im za to jak przyjęli mnie w ubiegłym sezonie, ale również za to jak przyjęli mnie dziś (skandowano "wracaj do Ostrowa" - dop. autor). Jest to dla mnie niezmiernie miłe. Aż mi się łezka w oku zakręciła. Powiem szczerze, że po raz pierwszy przeżywałem coś takiego. Będzie co wspominać.

Matej Ferjan
Czuję się bardzo dobrze. Nigdy przedtem nie byłem tutaj na tego typu imprezie. Dziękuję wszystkim kibicom za głosy. Cieszę się, że jestem w czołowej trójce.Adam Jaziewicz
Jest to dla mnie bardzo duże wyróżnienie. Kibice docenili mój wkład w wynik drużyny pomimo odniesionej przeze mnie kontuzji. Niestety nie mogłem pomóc drużynie w barażach, a mimo to znalazłem się "na pudle". Sprawiło mi to bardzo dużo radości.

Zdjęcia z imprezy już niebawem.

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA