MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

"Znacznie podnieœć swoje umiejętnoœci" - wywiad z Joshem Grajczonkiem
08.03.2009

Wojciech Tarchalski

Jednym z zawodników, którzy podpisali umowę na starty w Klubie Motorowym na sezon 2009 jest 19-latek z Australii Josh Grajocznek. Poprosiliśmy Josha, aby powiedział coś więcej o sobie i podzielił się z nami swoimi planami na najbliższą przyszłość.

Josh, czy mógłbyś przedstawić się kibicom w Ostrowie?
Czesć wszystkim, jestem Josh Grajczonek, mam 19 lat i jestem z Queensland w Australii.

Twoje nazwisko - Grajczonek - brzmi jak wiele polskich nazwisk. Czy masz jakieś korzenie w Polsce?
Tak, dokładnie. Jest to polskie nazwisko. Moi dziadkowie wyemigrowali do Australii podczas II Wojny Światowej. Tak na prawdę zbyt wiele o tym nie wiem, ponieważ moi dziadkowie nie lubią o tym rozmawiać.

Kiedy zacząłeś interesować się żużlem i kiedy zacząłeś jeździć?
Mój ojciec jeździł kiedyś na motocrossie i kiedy miałem 6 lat kupił mi pierwszy motocykl. Od tego czasu zaczęła się moja przygoda z motocyklami. Od 10 roku życia startowałem na motocrossie, później około 12 roku życia przeniosłem się do speedwaya i tak jest do teraz.

Kto jest Twoim wzorem sportowca?
Muszę powiedzieć, że jest to Jason Crump. Oglądałem także występy Tomasza Golloba w Bydgoszczy i jest on po prostu niesamowity.

Jak wyglądają Twoje stosunki z czołowymi zawodnikami z Australii jak Jason Crump czy Leigh Adams? Czy pomagają Ci w jakiś sposób lub możesz liczyć na ich pomoc?
Poza tym, że kilka razy z nimi rozmawiałem to tak na prawdę ich nie znam. Z Jasonem Crumpem łączy mnie fakt, że posiadam jego motocykl. Ale to wszystko.

Jakie są Twoje plany i nadzieje na nadchodzący sezon?
W nadchodzącym sezonie chciałbym, przede wszystkim, żeby omijały mnie kontuzje. Chciałbym także znacznie podnieść swoje umiejętności. Można powiedzieć, że mój pierwszy rok startów w minionym sezonie polegal na dogrywaniu wszystkich rzeczy. Teraz związałem się z Ostrowem i Belle Vue jako numer 8. Będę nieco bardziej zajęty, ale jestem pewny, że damy radę.

Dlaczego zdecydowałeś się na podpisanie kontraktu w lidze polskiej i dlaczego wybrałeś akurat Ostrów?
Miałem kilka ofert z Ekstraligi, a także z pierwszej ligi. Czułem jednak, że Ekstraliga to trochę zbyt wysokie progi jak na początek. Pierwsza liga będzie dla mnie znakomita - będę mógł zdobyć wiele doświadczenia w Ostrowie. To uczyni mnie lepszym zawodnikiem i pozwoli jeździć lepiej.

Jak jesteś przygotowany do zbliżającego sie sezonu? Pytam o rzeczy takie jak motocykle, sponsorzy.
Jestem już niemal przygotowany do sezonu. W Wielkiej Brytanii posiadam dwa kompletne podwozia do których trzeba tylko zamontować silniki, czekam też aż jeden z moich motocykli wróci z Australii. Nowe obszycia motocykli i kevlary są już u mnie. Jeśli chodzi o sponsorów, to w tym momencie ciężko jest ich znaleźć. Z powodu kryzysu wszyscy obcinają wydatki na sponsoring. W tym sezonie udało mi się pozyskać dwóch nowych, ale mam też takich którzy wspierają mnie już od czterech lat. Być może w przyszłości uda mi się znależć nowych ludzi, którzy pomogą mi w zakupie nowych silników czy motocykli. To wszystko wymaga czasu.

Kiedy zamierzasz pojawić się w Ostrowie?
Bardzo chciałem wystąpić w zawodach otwierających sezon, ale mam już zobowiązania w Wielkiej Brytanii. Ponieważ mój klub w Wielkiej Brytanii jeździ w niedziele, moje wyprawy do Polski będą ograniczone. Będzie jednak świetnie, jeśli będę mógł po prostu przylecieć tu i kręcić kolejne kółka na torze. Wspaniale byłoby także, gdybym wystartował w kilku zawodach młodzieżowych. Przy odrobinie szczęścia pozwoli mi to zyskać częste starty w Polsce w roku 2010.

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA