MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel





Wielki zimowy konkurs - runda dziewišta
01.02.2009

Wojciech Tarchalski

Jak co tydzień przedstawiamy podsumowanie kolejnej rundy zimowego konkursu oraz nowy zestaw pytań. Tym razem w klasyfikacji bez większych zmian, po raz pierwszy mamy jednak samotnego lidera


Dziewiąty zestaw pytań:
1. Do kadry Klubu Motorowego dołączyło niedawno dwóch młodych zawodników z Australii. Czy w historii zdarzyło się już żeby w kadrze klubu z Ostrowa znajdował się zawodnik z tego kraju? Jeśli tak podaj jego imię i nazwisko. (1 punkt)
2. Podaj imię i nazwisko zawodnika na zdjęciu. (2 punkty)
3. Podaj imię i nazwisko zawodnika, który jako pierwszy w historii zdobył w meczu komplet 15 punktów dla zespołu z Ostrowa.(3 punkty)

Pytanie numer 2


PRZYPOMINAMY, ŻE E-MAILE, KTÓRE NIE SĄ PODPISANE NIE SĄ WLICZANE DO KLASYFIKACJI. PRZYPOMNIJMY TAKŻE, IŻ ODPOWIEDZI PRZYSYŁAĆ MOŻNA DO SOBOTY DO GODZINY 24:00

E-mail na który należy wysyłać odpowiedzi: konkurs-speedway@wp.pl

Odpowiedzi na ósmy zestaw pytań:
1. Podaj imię i nazwisko zawodnika, który najwięcej razy zwyciężył w Turnieju o Łańcuch Herbowy. (1 punkt)
W historii Turnieju o Łańcuch Herbowy największą ilością zwycięstw może pochwalić się dwóch żużlowców. Roman Jankowski i Sebastian Ułamek zwyciężali w turnieju po trzy razy.
2. Podaj imię i nazwisko zawodnika, który jako pierwszy odniósł biegowe zwycięstwo w meczu ligowym w barwach Ostrowa. (2 punkty)
Pierwszym meczem ligowym drużyny z Ostrowa był trójmecz Ostrów-Łódź-Rawicz rozegrany 06.06.1948. W tych zawodach dwóch żużlowców reprezentujących Ostrów zwyciężało w swoich wyścigach. Pierwszym zwycięzcą biegu dla Ostrowa został Piotr Poprawa w wyścigu trzecim. Później, w ostatnim biegu zawodów zwyciężył także Stefan Maciejewski, ale to jego kolega z drużyny zapisał na swoim koncie historyczną "trójkę".
3. Podaj imię i nazwisko zawodnika, który jako pierwszy od czasu reaktywowania sekcji zdobył w meczu komplet 15 punktów dla zespołu z Ostrowa. (3 punkty)
Pierwszym zawodnikiem, który od czasu reaktywowania sekcji zdobył w meczu komplet 15 punktów dla zespołu z Ostrowa był Roman Mańczak. Dokonał tego podczas meczu na własnym torze z ekipą z Grudziądza 24.06.1979.

W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt przez e-maila konkursowego: konkurs-speedway@wp.pl


Klasyfikacja punktowa po 8 rundach:

1. Fengler Robert - 45 punktów

2. Pasterka Witold - 43 punkty
Żmuda Roland
Żmuda Jarosław

5. Dąbrowski Mariusz - 40 punktów
Krawczyk Marek
Marczewska Ewa
Rubas Robert
Śliwa Krzysztof
Śliwa Mateusz

11. Grzegorowski Rafał - 38 punktów
Spaleniak Robert

13. Chojnacki Patryk - 37 punktów
Krawczyk Patrycja
Lamczyk Maciej
Przybył Radosław

17. Lisoń Grzegorz - 36 punktów
Marcjanik Błażej
Włodarczyk Patryk

20. Stadnicki Mateusz - 35 punktów

21. Bonio Roman - 34 punkty
Głodek Mateusz
Kasprzak Mateusz
Maik Bartosz
Osiński Krzysztof
Włodarczyk Adam

27. Machowicz Zbyszko - 33 punkty
Młynarczyk Łukasz
Nowak Błażej
Nowak Dawid
Olejniczak Zbigniew
Raczak Michał

33. Dębski Marcin - 32 punkty

34. Chojnacki Mateusz - 31 punktów
Głodek Paweł
Marciniak Filip

37. Dycfeld Damian - 30 punktów
Gloc Bartłomiej
Hurny Januariusz
Kubiak Tomasz
Kurczyński Norbert
Rychlik Marian

43. Szymankiewicz Damian - 29 punktów

44. Kurczyńska Marzena - 28 punktów
Kurczyński Józef
Parysek Daria
Popłoński Marek
Urbaniak Szymon

49. Małecki Damian - 27 punktów
Oscenda Przemysław
Rogacki Błażej
Szałata Patryk
Szymankiewicz Piotr

54. Adamek Aneta - 26 punktów
Adamek Mariusz
Bachorz-Bochniak Elżbieta
Nowacki Krzysztof

58. Kokot Damian - 25 punktów
Majchrzak Bartłomiej
Widera Radosław

61. Kujawa Marcin - 24 punkty
Miara Jarosław
Nowicki Adrian
Seider Piotr
Witoń Wojciech

66. Łuczak Andrzej - 23 punkty
Pietrzak Mikołaj

68. Filipiak Krzysztof - 22 punkty
Filipiak Sylwia
Pikiński Hubert
Wasielewski Arkadiusz

72. Armanowski Tomasz - 21 punktów
Berger Paweł
Dębicka Marta
Fenger Michał
Nowicki Michał
Pawlak Łukasz
Pieczyński Szymon
Pilarski Michał
Poprawa Kamil
Sadowski Artur

82. Balcer Karolina - 20 punktów
Błaszczyk Hubert
Brychcy Maciej
Gabryś Bożena
Gabryś Mateusz
Jerczyńska Urszula
Sobczak Katarzyna

89. Filipiak Wojciech - 19 punktów
Klich Tomasz
Leja Rafał
Radomski Marcin
Stelmaszak Krzysztof

94. Bober Andrzej - 18 punktów
Grad Adrian
Grzegorowski Kamil
Kałużna Sylwia
Kruszyk Karol
Szostak Dorota
Szymański Tomasz
Świątek Łukasz

102. Kopras Estera - 17 punktów
Kruk Mariusz
Precz Bartosz
Szatańska Agnieszka
Szymczak Damian
Urbaniak Oskar

108. Cerekwicki Mariusz - 16 punktów
Grzesiak Agnieszka
Kliber Wiktoria
Matuszkiewicz Marcin
Schubert Maciej
Toma Leszek
Zawada Tomasz
Zawadzki Paweł

116. Cholewa Łukasz - 15 punktów
Gluzman Tomasz
Grygiel Tomasz
Kajetanek Andrzej
Kłysz Mateusz
Lis Daniel
Nowacka Marianna
Nowacki Marcin
Orłowski Adam
Otmianowski Hubert
Ulichnowski Karol

127. Bochyński Przemysław - 14 punktów
Bury Damian
Ciupka Jakub
Gmerek Piotr
Kaczmarek Dawid
Nowak Kamil
Świątek Artur
Wittek Szymon
Wojciechowski Jakub

136. Banasiak Anna - 13 punktów
Barczak Przemysław
Dyból Adam
Michalski Rafał
Staszak Maciej
Szymczak Patryk
Urbaniak Monika
Włosik Marcin
Wysota Michał

145. Bejtka Rafał - 12 punktów
Cierpka Arkadiusz
Doktór Adam
Franczak Michał
Froń Maciej
Grad Daria
Grzęda Adam
Jasiak Monika
Kozanecki Mateusz
Kryjom Agnieszka
Kusza Krzysztof
Pietrasik Leszek
Pietrzyński Bartosz
Serafin Przemysław
Strugarek Tomasz
Tomczak Piotr
Urban Paweł
Wojakowicz Łukasz
Zdanowicz Paweł

164. Błoch Robert - 11 punktów
Frąszczak Szymon
Lewandowski Krzysztof
Marczak Maciej
Nędzyńska Beata
Sikora Łukasz
Sobczak Maciej
Walczak Piotr
Woźnica Leszek

173. Berkowski Wojciech - 10 punktów
Janicka Renata
Mieszała Zdzisław
Nieruchalski Adam
Pajor Krystian
Szcześniak Andrzej
Witoń Adam
Zawada Albert
Zawada Katarzyna
Zawada Patryk

183. Augustyniak Konrad - 9 punktów
Barczak Bartek
Basiński Grzegorz
Bieniek Agnieszka
Domagała Wojciech
Fiałkowska Marta
Gajna Małgorzata
Kacprzak Kamila
Kaczmarek Dawid
Kempińska Beata
Kowalski Rafał
Lis Bartosz
Małecki Łukasz
Michalak Mikołaj
Miśkiewicz Oleg
Miśkiewicz Wioletta
Pakuszewski Paweł
Pawlaczyk Tomasz
Reimann Tobiasz
Stefaniak Paulina
Stefański Michał
Szczepaniak Klaudia
Szczepaniak Michał
Szydlak Łukasz
Wiertelak Marcin
Wojciechowski Wojciech
Wysota Dagmara
Zawada Daria
Zych Sławomir

212. Bestry Tomasz - 8 punktów
Czaja Jan
Frankiewicz Paulina
Górka Daria
Kociemba Dawid
Kociemba Regina
Krupka Miłosz
Kruszyk Mateusz
Pietrzak Mateusz
Stachurska Iwona
Stelmach Dominik
Wieczorek Paweł
Zmyślony Rafał

225. Górny Sebastian - 7 punktów
Koliński Henryk
Kowalczyk Marcin
Sosiński Henryk
Szwedziak Jarosław
Wasielewska Anna
Zieliński Mateusz

232. Barczak Paweł - 6 punktów
Bilski Dawid
Bluz Renata
Borowska Małgorzata
Borowska Maria
Bruzi Mateusz
Chlasta Dawid
Chlasta Kasia
Cofalski Patryk
Gajda Maciej
Gąsiorowski Krzysztof
Górska Julia
Grygiel Karolina
Jany Mateusz
Kaczmarek Jakub
Kiermasz Błażej
Kolińska Anna
Kołodziej Piotr
Kościelniak Krzysztof
Lamczak Małgorzata
Leonhard Szymon
Lis Michał
Maciejewski Mikołaj
Malina Dominika
Marchewka Maciej
mareczek1991-91
Matysiak Marek
Mielczarek Krzysztof
Olejniczak Norbert
Przerwa Bartosz
Skorzybót Adrian
Stodolny Damian
Teodorczyk Dawid
Walczak Daniel
Waniak Arkadiusz
Westfal Tomasz
Właśniak Paweł

269. Mazurkiewicz Miłosz - 5 punktów
Namysł Jakub
Przybył Łucja
Żurek Adrian

273. Grzesiek Sławomir - 4 punkty
Karolczak Hubert
Kobzda Zbigniew
Koziołek Anna
Kupaj Patryk
Piasecki Przemysław
Skraburski Mariusz

280. Bochen Kamil - 3 punkty
Florczak Damian
Frąckowiak Szymon
Grochowski Adam
Gryczka Magdalena
Jackowiak Mariusz
Kakol Piotr
Karolak Zbigniew
Kędziak Paweł
Kozłowski Sławomir
Kulas Karol
Kupczyk Piotr
Musielak Sebastian
Niemier Agata
Nowak Agnieszka
Pawlak Konrad
Pluta Krystian
Poprawa Teresa
Puchalska Justyna
Russek Ewa
Sobczak Bogusław
Sobczak Weronika
Sołtysiak Konrad
Szymczak Karol
Tomczak Natalia

305. Racz Karolina - 2 punkty

306. Bluz Nicola - 1 punkt
Brodala Marzena
Fogiel Marek
Goździcki Emil
Kaczmarek Miłosz
Klóska Tomasz
Sikora Paweł

313. Bednarek Łukasz - bez punktów
Kaźmierczak Wiktoria
Pawłowski Dawid


powrót








Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 




© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA