Żużel

KMO 2009 - Frank Facher
08.12.2008

Wojciech Tarchalski

Karuzela transferowa kręci się na pełnych obrotach, kluby kompletują składy, tymczasem my prezentujemy sylwetkę kolejnego zawodnika KM Ostrów. Tym razem chcielibyśmy przybliżyć sylwetkę zdolnego młodzieżowca z Niemiec – Franka Fachera.

FRANK FACHER (Niemcy)
Data urodzenia: 11.06.1989

Frank Facher

Frank Facher jest uważany za jednego z najbardziej utalentowanych żużlowców młodego pokolenia w Niemczech. Już w wieku 8 lat startował w specjalnych rozgrywkach dla najmłodszych zawodników, a do dorosłego żużla trafił w 2003 roku, kiedy to przesiadł się na motocykl o pojemności 500 cm3. Zamieszkuje w miejscowości Olching i jednocześnie jest reprezentantem miejscowego klubu MSC Olching, z którym zdobył już trzy tytuły Drużynowego Mistrza Bundesligi. Jego marzeniem jest profesjonalna kariera i jazda w cyklu Grand Prix. Sezon 2009 będzie dla niego pierwszym sezonem zarówno w Klubie Motorowym Ostrów jak i w lidze polskiej.

Miniony rok był niezbyt udany dla Franka jeśli chodzi o rozgrywki indywidualne w Niemczech. Szans na zdobycie tytułu najlepszego młodzieżowca swojego kraju pozbawił go defekt motocykla, natomiast zaledwie jednego punktu zabrakło mu aby wystartować w dodatkowym wyścigu o mistrzostwo Niemiec wśród seniorów. Nieco lepiej było na arenie międzynarodowej. W finale DMEJ Frank Facher zdobył 8 punktów i przyczynił się do zdobycia przez juniorską reprezentację Niemiec srebrnego medalu. Przypomnijmy, że Polacy zajęli w tej imprezie dopiero czwarte miejsce. Młody zawodnik miał wystartować w finale IMEJ, jednak ostatecznie nie stanął na starcie. Ponadto, bardzo dobrze zaprezentował się w RK IMŚJ w Zielonej Górze, gdzie co prawda nie wywalczył awansu ale wygrał jeden z wyścigów, w którym pokonał m.in. Adriana Gomólskiego, Grzegorza Zengotę oraz Artjoma Wodjakowa. Pod koniec minionego sezonu Frank triumfował w turnieju Goldenes Band, w pokonanym polu pozostawiając między innymi znanych już w naszym kraju Martina Smolinskiego, Kevina Wolberta czy Tobiasa Buscha.