MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

"Samemu wiedzieć do czego dšżyć" - rozmowa z Adrianem Gomólskim
06.12.2008

Marcin Herczak

Adrian Gomólski drugi rok z rzędu będzie bronił barw Klubu Motorowego Ostrów. 22-latek w piątek w siedzibie ostrowskiego klubu uroczyście podpisał kontrakt na sezon 2009.

Jakie czynniki miały największy wpływ na to, iż przedłużyłeś kontrakt w Ostrowie?
Jest kilka czynników, które o tym zadecydowały. W szczególności bracia Garcarkowie, którzy zaoferowali mi dużą pomoc, współpracę i mam nadzieję, że będzie to kontynuowane jak w poprzednim sezonie. Na brak ofert ogólnie nie narzekałem i było kilka innych możliwości. Dużym argumentem był także bliski dostęp do mojego tunera Pana Andrzeja Krawczyka i jego syna Jarka. Oni także dbają o moje silniki i praktycznie można powiedzieć są pod ręką - całkiem niedaleko od stadionu i zawsze po drodze można tam wjechać i silniki podrzucić itd. Jest jeszcze grono kilku osób, które mi pomagało i dalej zaoferowali swą pomoc więc mam nadzieję, że będzie ona kontynuowana.

Adrian Gomólski i Janusz Stefański podczas podpisywania kontraktu

Wśród ofert, które się pojawiły wymieniało się przede wszystkim Gniezno i Gdańsk. Co mógłbyś powiedzieć na temat tych propozycji?
Oferty były. Rozmowy przebiegały też w dobrym kierunku. Ale zdecydowałem się pozostać w Ostrowie i temat jest już zamknięty.

W przyszłym roku reprezentował będziesz również zespół drużynowych wicemistrzów Szwecji - VMS Elit Vetlanda. Co spowodowało zmianę ligi z Allsvenskan na Elitserien?
Po prostu pojawiła się dobra propozycja. Powiem szczerze, że pojawiło się kilka ofert ze szwedzkich klubów, ale wydaje mi się, że klub z Vetlandy jest dosyć dobrze prowadzony. Jeździ tam chociażby Jason Crump, a więc nie jest to byle jaki klub. I mam nadzieję, że będę mógł się trochę pouczyć - będzie kontakt z najlepszymi i mam nadzieję że wszystko pójdzie w dobrym kierunku.

Rozpocząłeś przygotowania do nowego sezonu?
Tak, na początku tak troszkę delikatnie. Cały czas prowadzę jeszcze rehabilitację. Wszystko idzie w dobrą stronę. Zaraz po nowym roku będziemy wszystko działać jeśli chodzi o bark, żeby usunąć te mniej potrzebne rzeczy. Powinno być wszystko w porządku. Trenujemy, z dnia na dzień delikatnie podnosząc poziom jeśli chodzi o intensywność ćwiczeń.

A jak przygotowania sprzętowe?
Części są już pozamawiane, silniki zawiezione do mechanika. Teraz pozostaje czekać na finalizację kontraktu, abym mógł po prostu tymi pieniążkami obracać i inwestować w sprzęt.

Stawiasz przed sobą jakieś cele indywidualne na przyszły rok?
Wydaje mi się, że czym więcej planowania tym bardziej nie wychodzi. Tworzy to jakąś niepotrzebną presję. Lepiej tak jak mówiłem wcześniej zostawić sobie cele w głowie i samemu wiedzieć do czego trzeba dążyć.

W przyszłym roku ostrowski zespół oparty będzie na zawodnikach krajowych. To chyba dobra wiadomość dla Ciebie gdyż różnie układała się współpraca z obcokrajowcami?
Niektórzy może źle mnie rozumieli. Chodziło po prostu czasami o postawę na torze. Teraz będziemy blisko siebie. Nie będzie problemów z rozmowami, z kontaktem między sobą. Będą fajni zawodnicy - jest Karol, miejmy nadzieję że będzie też Adam Skórnicki. Stworzymy dobrą atmosferę. Jeśli teraz wszystko pójdzie w dobrą stronę i będzie Adam to będzie z kim robić show. Pierwszorzędną sprawą będzie oczywiście wynik, a potem będziemy się bawić razem z kibicami.

Adrian Gomólski walczy z Adamem Skórnickim. Być może w 2009 roku będą wspólnie robić show dla ostrowskich kibiców...


powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA