MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

"Myœlę że to dobry wybór" - rozmowa z Patrykiem Pawlaszczykiem
03.12.2008

Marcin Herczak

Patryk Pawlaszczyk jest nowym zawodnikiem Klubu Motorowego Ostrów. 20-letni wychowanek RKM-u Rybnik we wtorek tuż po godzinie 12 oficjalnie podpisał kontrakt w siedzibie ostrowskiego klubu. Kilka chwil później zadaliśmy mu kilka pytań.


W minionym sezonie zdobyłeś kilka medali w kategorii juniorów. Sezon więc chyba był dla Ciebie udany?
Zdobyłem kilka medali, ale szczerze powiem, iż pozostał pewien niedosyt po poprzednim sezonie bo mogło być znacznie lepiej. Szkoda finału Mistrzostw Polski, który odbywał się na moim domowym torze w Rybniku. Wyszło tak, a nie inaczej - zająłem dopiero szóstą pozycję. Myślę, że w przyszłym sezonie będzie lepiej.

Patryk czuje pewien niedosyt po minionym sezonie
i liczy iż w przyszłorocznym będzie lepiejDziś podpisałeś kontrakt w Ostrowie. Dlaczego zdecydowałeś się na Klub Motorowy?
Ten klub zyskał opinię, że jest bardzo profesjonalnym klubem, że nie ma tutaj żadnych problemów. Można spokojnie skupić się przede wszystkim na jeździe, a nie na tym czy dojedzie się sezon do końca. Myślę, że był to dobry wybór.

Czy wpływ na Twoją decyzję miały też osoby Jana Grabowskiego i Ryszarda Małeckiego, z którymi współpracowałeś wcześniej w Rybniku?
Jak najbardziej. Wspominam tę współpracę bardzo dobrze. Cieszę się, że teraz będziemy mieli znów okazję do wspólnej pracy. Myślę, że wyjdzie to tylko na dobre i klubowi i mi jako zawodnikowi.

W ostatnim czasie otrzymałeś nominację do kadry narodowej juniorów. Jak ją przyjąłeś?
Przyjąłem to z bardzo dużym spokojem bo już parę lat wcześniej byłem nominowany do szerszej kadry. A tak to wychodzi, że później skład kadry może się diametralnie zmienić przed samymi zawodami. Myślę, że to czy będę miał okazję startować w kadrze wyjdzie w czasie sezonu bo to przede wszystkim zależy od formy jaką się prezentuje.

Rozpocząłeś już przygotowania do nowego sezonu?
Rozpocząłem od połowy listopada przygotowania fizyczne. Teraz gdy już wiem w jakiej lidze będę jeździł można powoli zabierać się za przygotowania sprzętowe - zamówić sprzęt, silniki. Myślę, że w połowie lutego, najpóźniej na początku marca będę kompletnie przygotowany do sezonu i będzie można śmiało trenować.

Wracając do przygotowań pod względem fizycznym - trenujesz indywidualnie?
Trzeci rok z rzędu będę się przygotowywał wraz z moim trenerem - Panem Sebastianem Pierchałą. W każdym roku bardzo dobrze przepracowaliśmy razem zimę. Myślę, że i tym razem nie będzie gorzej.

Masz już jakieś plany na przyszły sezon?
Przede wszystkim chciałbym jeździć w meczach ligowych i zdobywać punkty dla drużyny z Ostrowa. Indywidualnie na pewno chciałbym te starty w gronie juniorów zakończyć jakimś miłym sukcesem. I będę się mocno starał, aby tak było.

A czy planujesz starty poza Polską?
Chciałbym bardzo podpisać kontrakt w lidze szwedzkiej i również tam regularnie startować. Wiadomo, że jest to mój ostatni rok startów w kategorii juniora i trzeba się pokazać jakoś w tym ostatnim roku, żeby godnie przejść w wiek seniora.

Jesteś nowym zawodnikiem Klubu Motorowego Ostrów. Zapytam więc także jak zainteresowałeś się w ogóle żużlem. Jak rozpoczęła się Twoja kariera?
Od małego jakoś tam jeździłem na motocyklach. Później powstał taki mały tor u mnie za domem. Tam razem z kolegami jeździliśmy na przerabianych starych motorach. No i zapisałem się do szkółki w Rybniku gdzie trenerem był Pan Jan Grabowski. Po trzech latach spełniałem warunki przystąpienia do egzaminu na licencję. Zdałem ją i tak jakoś się zaczęło.

A czy masz jakiś wzór zawodnika?
Wzorem sportowym zawsze był dla mnie Tomek Gollob, który przez jakiś już okres czasu prezentuje stałą, wysoką formę. Potrafi zaskoczyć przede wszystkim pozytywnie, zawsze zrobi dobrą akcję przy bandzie.

Patryk Pawlaszczyk przed Adrianem Gomólskim i Chrisem Harrisem
powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA