MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

"Potrzebny jest rozsšdek" - rozmowa z Januszem Stefańskim
26.11.2008

Marcin Herczak

W poniedziałek podsumowany został miniony sezon żużlowy w Ostrowie. Tuż po zakończeniu uroczystości zadaliśmy kilka pytań Januszowi Stefańskiemu - pełniącemu obowiązki prezesa w Klubie Motorowym Ostrów.


Poniedziałkowe spotkanie było podsumowaniem minionego sezonu. Jaki on był dla Klubu Motorowego Ostrów?
Niezwykły, bo na pewno trochę były to takie niezwykłe warunki, zdeterminowane przez to co wydarzyło się jesienią ubiegłego roku. Ta afera to nie była tylko kwestia tego iż było trzeba zapłacić 400 tysięcy, że startowaliśmy z minus siedmioma punktami na koncie. To rzutowało na wielu różnych płaszczyznach. Na inny sposób organizacji klubu w tym wyjątkowym sezonie. Jednak nie czas i miejsce aby to wszystko teraz dokładnie roztrząsać. Był to na pewno sezon niezwykły, ale myślę też ciekawy. Bo tak naprawdę takie wydarzenia jak koncert zespołu Scorpions, zawody Strongmanów, turnieje indywidualne oraz fantastyczne mecze ligowe to było wszystko to co myślę przyciągało uwagę wszystkich mieszkańców Ostrowa, całej Południowej Wielkopolski i tak naprawdę chyba o to chodzi.

Wspomniany został koncert zespołu Scorpions. Wiadomo już iż w przyszłym roku planujecie także duże wydarzenie muzyczne. Czy można zdradzić już coś więcej na ten temat?
Powiem może tak, aby było nieco więcej szczegółów. Nie ukrywam iż dzięki temu że ten koncert Scorpionsów się udał my dzisiaj mamy wiele drzwi otwartych do tego świata że tak powiem showbiznesu muzycznego. Można w tej chwili powiedzieć że mamy jakby wybór, bo wiadomo iż musimy się opierać o realne możliwości jeśli chodzi o kwoty, pomiędzy trzema wykonawcami. Chociaż mamy jednego zdecydowanego faworyta. Kto ostatecznie zagra zobaczymy. Wiadomo, że jest to kwestia pozyskania jeszcze sponsorów, wielu różnych innych spraw organizacyjnych. Ale na pewno mamy taki zamiar, będziemy się starali wszystko zrobić, aby do tego doszło.

Powróćmy do strony żużlowej. W poniedziałek oficjalnie kontrakt z Klubem Motorowym Ostrów podpisał Karol Ząbik. Kiedy poznamy kolejne nazwiska?
Już niedługo. Ja wiem, że naturą kibica w tym okresie jest to że chciałby już wiedzieć, że chciałby poznać cały skład. Ale myślę, że zdrowy rozsądek podpowiada że trzeba bardzo rozsądnie i powoli podpisywać różne zobowiązania. Sytuacja w gospodarce jest specyficzna i ona też rzutuje na negocjacje kontraktowe. Nie ukrywam że zawodnicy już zmieniają podejście. Już rozmawiamy o innych kwotach, o innych pieniądzach. Po prostu zmienia się sytuacja i myślę że tutaj pośpiech akurat nie jest wskazany tylko wskazany jest rozsądek.

Do tej pory w większości z mediów dowiadujemy się raczej z jakimi zawodnikami klub nie rozmawia. Może teraz dla odmiany dowiemy się coś o tych z którymi klub prowadzi rozmowy?
Raczej nie powiem nazwisk. Mogę tylko uspokoić, że kibice nie muszą się martwić. My naprawdę nie siedzimy z założonymi rękami. Rozmawiamy z zawodnikami. Tylko tak jak powiedziałem - tutaj naprawdę potrzebny jest rozsądek bo w grę wchodzą pieniądze, a rzecz polega na tym że trzeba będzie później je wypłacić. Trzeba być wiarygodnym partnerem i o to chodzi, żeby wynegocjować takie warunki, które z jednej strony zapewnią zawodnikowi możliwość dobrego przygotowania się do sezonu. A z drugiej strony spowodują to że klub będzie wiarygodny i wypłacalny. Do tego to wszystko zmierza i miejmy nadzieję że się uda.

Może choć troszkę zaspokoimy ciekawość kibiców?
No dobrze. Aby chociaż tak troszkę pogdybać to powiem, że w kręgu zainteresowań Klubu Motorowego Ostrów jest zawodnik z Grand Prix. Jest również zawodnik, który w minionym roku... nie, nie mogę tak mówić bo zdradzę tajemnicę. Tak się chyba po prostu nie da. Rozmawiamy, staramy się aby to był zespół ciekawy. Myślę że rzucanie słów na wiatr nie ma w tym przypadku większego sensu. Ja mogę tylko obiecać że te kontrakty będą i mam nadzieję że będzie to drużyna która będzie spełniała oczekiwania.

Janusz Stefański po podpisaniu kontraktu z Karolem Ząbikiem
powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA