MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

"Podstawš jest œwietna atmosfera w zespole" - rozmowa z Karolem Zšbikiem
25.11.2008

Marcin Herczak

Jeden z najzdolniejszych żużlowców młodego pokolenia w Polsce, wielokrotny reprezentant Polski, mistrz Świata, Europy i Polski w kategorii juniorów Karol Ząbik będzie w przyszłym roku reprezentował barwy Klubu Motorowego Ostrów. 22-latek został wypożyczony z zespołu Drużynowego Mistrza Polski - Unibaxu Toruń. Umowę na starty w Ostrowie uroczyście parafował w poniedziałek podczas spotkania podsumowującego sezon żużlowy w naszym mieście. Kilka chwil później zadaliśmy nowemu zawodnikowi ostrowskiego klubu kilka pytań.W przyszłym roku będziesz reprezentował Klub Motorowy Ostrów. Co zadecydowało o tym iż będziesz jeździł w Ostrowie?
Lepszą ofertę finansową przedstawił mi Tarnów. Zdecydowałem się jednak na Ostrów gdyż chciałem podziękować moim przyjaciołom z Ostrowa za tyle lat współpracy i za nieocenioną pomoc. Chciałbym się tutaj odbudować o czym wspominałem już wiele razy. Tutaj zaczynałem swoją karierę i mam nadzieję że ta atmosfera, która zawsze mi towarzyszyła kiedy przyjeżdżałem do tego miasta pomoże mi piąć się w górę.

Właśnie, bo trasę Ostrów-Toruń bardzo często chyba pokonywałeś?
Tak. Przemierzałem tę trasę wiele razy jeżdżąc po silniki czy też jeżdżąc na treningi. Także chciałbym jeszcze raz złożyć wielkie słowa podziękowania dla Ryszarda Małeckiego i Jacka Brucheisera za to iż silniki zawsze były przygotowane na czas i tor był przygotowany w 100%.

Jak Ci się jeździ na ostrowskim torze?
Jest łatwym torem pod względem technicznym. Także nie ma dla mnie żadnych zagadek na tym torze.

Co było nie tak w minionym sezonie, że praktycznie mogłeś go spisać na straty?
Brak regularnej jazdy. Jeśli ktoś nie jest w odpowiednim rytmie żużlowym. Czyli nie jeździ w niedzielę, poniedziałek, wtorek tylko siedzi w domu i ogląda telewizję to nie jest w stanie dojść do dobrej formy. To jest niemal tak jakby ktoś wypadł z pracy na miesiąc czy dwa i kiedy wraca to jest mu ciężko wrócić do pewnych nawyków które miał wcześniej.

Przygotowujesz się już do kolejnego sezonu? Jakie masz plany kontraktowe poza Polską?
W Wielkiej Brytanii będzie to Peterborough, a w Szwecji zespół Vetlandy. Jeśli chodzi o przygotowania do nowego sezonu to do końca listopada mam okres roztrenowania. Staram się spędzić jak najwięcej czasu ze znajomymi, a od grudnia zaczynamy ostrą jazdę.

Będziesz przygotowywał się w Toruniu?
Właśnie myślę o tym, aby zamieszkać w Ostrowie. Nie mogę zdradzić więcej szczegółów odnośnie mojego przygotowania, ale chcę współpracować z jedną osobą która mieszka w okolicach Ostrowa. Niezmiernie mi na tym zależy i jeśli mi się to uda to będzie to dla mnie wielki plus.

Zespół ostrowski jest dopiero w budowie. Mamy oprócz Ciebie kilku zawodników zagranicznych. Trzon zespołu powstaje. Z kim byś chciał jeździć ?
Wydaje mi się że podczas poprzednich lat popełniliście dosyć dużo błędów. Po pierwsze - zbyt duża presja ze strony nie wiem - kibiców, działaczy aby osiągnąć ten upragniony awans. Wszystko to powinno być trochę bardziej stonowane. Podstawą jest bowiem to aby budować atmosferę w zespole bo gdy ona jest dobra to jeździ się lepiej zawodnikom. Kibice wolą przychodzić na mecze by oglądać swoich zawodników, a nie jakichś zagranicznych zawodników którzy skasują za przyjazd, a po zdobyciu małej ilości punktów potrafią powiedzieć sorry. Taki polski zawodnik z pewnością bardziej będzie utożsamiał się z klubem i będzie przeżywał każdą porażkę. Dlatego ja stawiałbym na Polaków, szczególnie w 1 lidze. I poprosiłem już Pana Janusza aby porozmawiał z Adamem Skórnickim bo myślę że to byłoby dobre wyjście.

A zawodnicy, których mamy tutaj dzisiaj - Adrian Gomólski i Robert Miśkowiak też pasowaliby do tej koncepcji?
Nie ukrywam iż widziałbym właśnie taką koncepcję składu - Adrian Gomólski, Robert Miśkowiak, Adam Skórnicki, jestem ja. Jest z nami mocny junior zagraniczny. Potrzebujemy tylko jeszcze dobrego jednego solidnego polskiego zawodnika i uderzyłbym w stronę Adama Skórnickiego bo dzięki niemu atmosfera na pewno byłaby wręcz cudowna.

Jakie masz plany indywidualne na kolejny sezon?
Nie snuję żadnych planów. Robiłem to przed każdym sezonem i była to moja zguba. Moim celem jest to aby pomóc innym zawodnikom zbudować dobrą atmosferę w tym klubie i udowodnić że my jako zespół możemy zwojować pierwszą ligę i może awansować do ekstra.

Chciałbyś coś przekazać ostrowskim kibicom na powitanie?
Hej! Hej! KMO !
powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA