MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

"Fajnie zaaklimatyzowałem się w ostrowskim œrodowisku"
31.10.2008

Marcin Herczak

Był liderem Intaru Lazur Ostrów w minionych rozgrywkach ligowych. Niestety ze względu na kontuzję musiał wcześniej zakończyć sezon. Adrian Gomólski bo o nim mowa przebywał dziś w Ostrowie, a my korzystając z tej okazji zadaliśmy mu kilka pytań.

Na początek zapytam o zdrowie, gdyż jak wiadomo z powodu kontuzji przedwcześnie zakończyłeś miniony sezon...
Jest coraz lepiej. Uczęszczam właśnie na rehabilitację do różnych lekarzy w Gnieźnie. Trochę to kosztuje, ale na zdrowiu nie można oszczędzać. Trzeba wszystko tak zrobić żeby ręka w jak najszybszym tempie doszła do tego stanu w którym była przed kontuzją. Nie wiem, może jakieś 60% mocy jest w tej ręce już, ale teraz jeszcze miesiąc czasu do nadrobienia tego. Tak aby w grudniu zacząć już konkretnie przygotowania do sezonu. Uczęszczam do kriokomory, na masaże, na basen, są treningi na taśmach elastycznych, na piłkach rehabilitacyjnych. Troszkę z lekarzami działam, troszkę sam w domu i wszystko idzie w dobrym kierunku.

Nim doszło do tego wypadku spisywałeś się bardzo dobrze. Jak Ty ocenisz ten sezon?
Sezon był naprawdę bardzo dobry. Mogę powiedzieć że najlepszy w dotychczasowej mojej karierze. Brakło tylko tej przysłowiowej kropki nad i czyli chodzi o miesiące wrzesień i październik, które zostały do końca sezonu. Ale niestety zostałem pozbawiony walki o ligowe punkty, walki o mistrzostwo Świata juniorów drużynowo i indywidualnie. Uciekł mi także Złoty i Srebrny Kask. Było więc jeszcze do odjechania kilka fajnych, bardzo ciekawych imprez dla mnie. Tym bardziej że przygotowałem się do tych dwóch miesięcy bardzo poważnie. Były poczynione odpowiednie kwestie sprzętowe - remonty, zakup części które były bardzo potrzebne, ale niestety wszystko praktycznie w jednej chwili się zepsuło i mogłem sobie to wybić z głowy.

Miniony rok był dla Ciebie pierwszym w Klubie Motorowym. Jak oceniasz swoje przenosiny do Ostrowa?
Myślę że fajnie się zaaklimatyzowałem w tutejszym, ostrowskim środowisku. Poznałem wielu ludzi, miałem wspaniałych sponsorów, publiczność także była przyjazna. No i dzięki temu był wynik sportowy choć troszeczkę zabrakło tego szczęścia w końcówce sezonu i troszkę zdrowia. No ale co zrobić.

Jest zatem szansa iż zostaniesz na kolejny rok w Ostrowie?
Szansa jest, jak zawsze. Jest to kwestia rozmów z działaczami. W chwili obecnej wiadomo jaka jest sytuacja w klubie. Nie jest jakoś super rewelacyjnie. Jakieś problemy się pojawiły nie tylko w Ostrowie, ale też w kilku innych ośrodkach żużlowych w Polsce. Pozostaje być tylko dobrej myśli. Ja przede wszystkim w chwili obecnej koncentruje się na tym aby ręka doszła do pełnej sprawności, a później będę myślał o nowym sezonie. Będzie także trzeba rozpocząć przygotowania i powolutku myśleć o kwestiach sprzętowych - jeśli chodzi o silniki, o ramy. Jednym słowem o to wszystko co jest potrzebne na to żeby być przygotowanym do kolejnego sezonu.

Przyszły sezon będzie dla Ciebie pierwszym w kategorii seniorów. Odejdzie Ci zatem nieco imprez - młodzieżowych. Czy planujesz wobec tego już teraz starty w zagranicznych ligach?
Na pewno. Bardzo poważnie podchodzę też do ligi szwedzkiej. Już jest kilka ofert z ekstraligi i z 1 ligi. Na pewno polska liga jest priorytetową ligą. Chciałbym bardzo pojeździć w Szwecji. Może Dania, Czechy, Niemcy - tak jakoś okazyjnie, w tygodniu, żeby nie odjeżdżać treningów tylko jakieś zawody. Bo nawet zawody nieco niższej rangi są lepsze od treningu. Choć szczerze powiem że dla mnie takich nie ma, do każdych trzeba być w 100% przygotowanym. Robimy wszystko, aby tych imprez było jak najwięcej, a czas pokaże jak to się skończy.
powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA