MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Spotkanie z kibicami w Ostrowie
15.05.2003

Marcin Herczak

Wczoraj w restauracji Ratuszowa odbyło się kolejne spotkanie ostrowskich kibiców. Gośćmi spotkania byli prezes Klubu Motorowego Ostrów - Pan Łukasz Malaka, oraz zawodnik Intaru Przegląd Żużlowy.pl - Tomasz Kwiatkowski.

O przełożeniu spotkania w Opolu...
Wtorkowe spotkanie z kibicami rozpoczęło się od przybliżenia kibicom przyczyn odwołania spotkania w Opolu.
"Część zawodników ostrowskich uważała, że spotkanie można rozegrać, a część wolała rywalizować w innych warunkach. Myślę że niuanse na temat tego czy taki tor nadawał się do walki czy też nie lepiej mogą przedstawić sami zawodnicy. Sędzia podjął decyzję o przełożeniu spotkania argumentując to tym iż tor nie był jednocześnie przygotowany do strony wewnętrznej jak i zewnętrznej. Mecz został przełożony na pierwszego czerwca. My do tego musimy się dostosować. Ja zapewniam, że pierwszego czerwca pojawimy się w Opolu w bardzo podobnym zestawieniu, czyli z Panem Gunnestadem i z Panem Ljungiem" - powiedział prezes Łukasz Malaka.
"Tor rzeczywiście nie wyglądał najlepiej, ale myślę że jeżeli działacze z Opola potraktowaliby ten mecz poważniej to mogliby już od samego rana pracować na torze, a tak to niestety tor był jaki był. Osobiście nie chciałbym startować na takim torze, ale wiadomo jak trzeba jechać to trzeba. Warunki były ciężkie, ale tor jednak nadawał się do jazdy. My chcieliśmy nawet poczekać godzinę czy półtorej, aby wjechały samochody i zaczęły to wszystko ubijać. Niestety sędzia podjął taką a nie inną decyzję i zawody zostały przełożone" - powiedział Tomasz Kwiatkowski.

Peter Ljung...
Od minionego poniedziałku ostrowski klub posiada trzeciego zawodnika zagranicznego. Ostatnim zakontraktowanym jest Szwed Peter Ljung, którego wczoraj kibicom krótko przedstawił prezes Łukasz Malaka:
"W ubiegłym tygodniu zakontraktowaliśmy tego zawodnika. Jest on ostatnim zawodnikiem zagranicznym z którym będziemy w tym sezonie współpracowali. Ten 20-letni zawodnik startuje w bieżącym sezonie także w lidze szwedzkiej - w zespole Luxo Stars Malilla. Punktuje w tym zespole na poziomie 6-7 punktów i taki wynik zadawala trenera Romualda Łosia. Wierzymy w to, że jest on zawodnikiem perspektywicznym i wiążemy z nim plany na przyszły sezon. Chcemy, aby w nadchodzących spotkaniach definitywnie wypełnił on lukę po Słoweńcu Mateju Ferjanie, z którym nasza współpraca się niestety, ale zakończyła. Sam Ljung przyjechał do Opola. Stwierdził, że jest do występów w polskiej lidze dobrze przygotowany, ma dwa motocykle przygotowane specjalnie na polską ligę. W tym tygodniu Ljung wraca do ligi angielskiej. W piątek pojawi się w składzie zespołu z Eastbourne, tak więc niejako także został zauważony przez promotorów z ligi angielskiej. Mamy nadzieję wraz z pozostałymi członkami zarządu że ten zawodnik nie będzie nas zawodził i uważamy że stać go na wynik w granicach 8-10 punktów"

Szkółka żużlowa...
Jeszcze kilka lat temu Ostrów słynął z dobrej pracy z młodzieżą. W ostatnim czasie głównie ze względów finansowych było jednak w tym względzie nienajlepiej. Nie dziwi więc pytanie jednego z kibiców który chciałby wiedzieć jak obecnie wygląda szkolenie młodzieży w Ostrowie.
"Mamy młodych zawodników, którzy regularnie trenują od początku tego sezonu na torze pod okiem trenera Romualda Łosia. Najbliższy egzamin licencyjny odbędzie się w Zielonej Górze i prawdopodobnie do niego przystąpią kolejni wychowankowie ostrowskiego klubu. Jest grupka zawodników, która przejawia jakiś talent. Najdobitniej mówi o tym fakt iż tydzień temu Sebastian Brucheiser na egzaminie licencyjnym w Łodzi był najlepszym zawodnikiem. Wierzę że tym śladem podążą kolejni zawodnicy, którzy będą do egzaminów przystępowali. W tym sezonie jeszcze 2-3 naszych adeptów będzie skierowanych na licencję. Do tego trzeba jednego - trzeba trenera, a myślę że jeśli zatrzymamy na dłużej w tym zespole Pana Romualda Łosia, który jest uznanym szkoleniowcem i w poprzednich klubach potrafił pracować z młodymi zawodnikami to jakieś wymierne efekty tego będziemy mieli. Dla nas w tej chwili jednak głównym celem jest wynik z pierwszą drużyną, a dopiero później mocniej się angażować w młodzież. Jeśli bowiem nie ustawimy organizacyjnie i sportowo pierwszego zespołu to nie wyjdzie nic ze szkolenia młodzieży, gdyż nie byłoby na to środków" - wyjaśnił prezes ostrowskiego klubu.

Roni Jamroży kolejnym zawodnikiem Intaru Przegląd Żużlowy.pl?
Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu mówiło się o pozyskaniu tego wrocławskiego juniora, ale sprawa jakby ucichła. Jak się okazuje Jamroży najprawdopodobniej założy jednak plastron ostrowskiego zespołu. - "W czwartek do Ostrowa przyjeżdża Roni Jamroży, który jest w tej chwili zawodnikiem Atlasu Wrocław i prawdopodobnie będziemy dopinali sprawy związane z wypożyczeniem tego zawodnika. Jest pozytywna decyzja ze strony klubu wrocławskiego. Myślę że z samym zawodnikiem także osiągniemy porozumienie i powinien on w bieżącym sezonie bronić barw naszego zespołu" - ujawnił prezes Łukasz Malaka.

Co z ostrowskimi juniorami?
W kadrze Intaru Przegląd Żużlowy.pl od początku sezonu znajdowało się czterech juniorów: Adam Jaziewicz, Marcin Dąbrowski, Piotr Tajchert oraz Mariusz Grabicki. Jednak ci dwaj ostatni do tej pory nie mieli specjalnej okazji do wyjazdu na tor. Kibiców zastanawiał fakt czym jest to spowodowane. Kwestię tą wyjaśnił prezes Łukasz Malaka
"Prasa czy inne media podają, że Ostrów opływa w złotówkach, ale niestety nie jest tak do końca. Są pieniądze, ale są to pieniądze na bieżące wypłaty, na bieżące rzeczy. Pan Grabicki miał otrzymać motocykl od Pana Poprawskiego, ale motocykl który przyszedł do klubu nie jest do końca kompletny. Potrzeba w nim kilku przeróbek, dokupienia części, ale myślę że lada dzień Pan Grabicki bardziej skupi się na tym i w ciągu tygodnia-dwóch będzie gotowy do wyjazdu na tor. Jeśli chodzi natomiast o Pana Piotra Tajcherta to nie było mnie stać na sprzęt którego on oczekiwał. Miał podstawiony kompletny motocykl, ale niestety stwierdził że na tym sprzęcie na razie nie będzie jeździł. Po kilku dniach jednak zmienił decyzję i stwierdził że dokona jakich przeróbek w sprzęcie który posiada i będzie kontynuował jazdę. Jeden zawodnik jak i drugi ma możliwość jazdy ale nie będziemy na początku spełniali żadnych wygórowanych wymagań zawodników".

Tomek Kwiatkowski zmienił mechanika...
W meczu z GTŻ Grudziądz zabrakło kilku punktów. Jednym z tych który wówczas pojechał poniżej oczekiwań był z pewnością Tomasz Kwiatkowski, który zdobył zaledwie 5 punktów. Takiego zdania byli też kibice, którzy pytali Tomka o tamten występ.
- "Ja sam liczyłem na coś więcej. Tym bardziej, że w pierwszym meczu jeździło mi się wyśmienicie. Niestety mecz z Grudziądzem już od samego początku mi się nie układał. Już na próbie toru rozleciał mi się praktycznie jeden silnik. W momencie gdy wyjechałem do drugiego wyścigu rozleciał się drugi silnik. Dzięki pomocy Tomka Poprawskiego mogłem w ogóle wystartować w pierwszym biegu. Udało mi się wygrać ten wyścig i uzgodniliśmy z Tomkiem że w kolejnych wyścigach także będę startował na jego motocyklu. Sytuacja ułożyła się jednak inaczej i Tomek także startował wobec czego musiałem korzystać z własnych motocykli i nie było to już to co powinno być. To nie jest tak że w tej chwili próbuję się jakoś usprawiedliwiać, ale te zawody już od samego początku mi się nie układały. Przegraliśmy to spotkanie, ale myślę że jeszcze nic straconego i uda nam się to odrobić. Wracając do moich motocykli to postanowiłem zmienić mechanika. Zaraz po tym meczu zawiozłem dwa moje silniki do Pana Andrzeja Krawczyka. Jest to mechanik, który jest na miejscu. Może więc być także na treningach, może mi coś podpowiedzieć i doradzić" - powiedział Tomasz Kwiatkowski.

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA