MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Strong Man "Północ – Południe" sportowo-muzyczne show, sobota, godz. 19:00
26.09.2008

Wojciech Tarchalski

Najsilniejszych ludzi świata z Mariuszem Pudzianowskim na czele mieszkańcy Ostrowa i okolic będą mogli zobaczyć na żywo już jutro, czyli w sobotę 27 września na Stadionie Miejskim o godzinie 19:00. Wszystko za sprawą kolejnej poza żużlowej imprezy organizowanej przez Klub Motorowy Ostrów.

Zawody Strong Man Północ – Południe to nie tylko zmagania siłaczy, ale także – jak mówi współorganizator Grzegorz Wolny – znakomita rozrywka dla całych rodzin. - Każdą sportową konkurencję przeplatać będzie show muzyczno-rozrywkowe z udziałem pięknych dziewczyn. Będzie więc coś dla pań – umięśnieni mężczyźni, ale także dla panów – piękne cheerleaderki. Ale nie tylko. - Zaśpiewa zespół Nasty Ladies, który znakomicie wykonuje covery zarówno polskie jak i zagraniczne. To również piękne dziewczyny. Będzie więc zarówno coś dla ucha jak i oka – dodaje Wolny.

Podczas wrześniowej imprezy w Ostrowie kibice zobaczą sześć konkurencji m.in. przeciąganie tira, załadunek kul, martwy ciąg z samochodami oraz tzw.spacer farmera i spacer buszmena. - Konkurencje w Ostrowie będą stworzone w sposób bardzo widowiskowy. Większość konkurencji będzie podwójna, tzn. równocześnie dwóch zawodników będzie wrzucać kule na platformę lub przeciągać tira. Nada to każdej konkurencji większą atrakcyjność – dodaje Wolny.

W Ostrowie zobaczymy największe gwiazdy Strong Man: Mariusza Pudzianowskiego, Grzegorza Szymańskiego, Sławomira Toczka, Tomasza Nowotniaka i innych. - Do Ostrowa przyjadę zaraz po mistrzostwach świata. Mam nadzieję, że z piątym tytułem mistrza świata – mówi popularny „Pudzian”.

Strong Man w Polsce to coraz popularniejsza rozrywka, która przyciąga na zawody tysiące widzów. - Publiczność po prostu lubi emocje, a zawody siłaczy im je dają. Widzowie chcą zobaczyć, na co stać człowieka, jak radzimy sobie z takimi ogromnymi ciężarami – mówi Mariusz Pudzianowski, który sławę zyskał m.in. brawurowym występem w show „Taniec z Gwiazdami”.

- W tym roku odbyło się już 8 imprez Strong Man w Polsce. Cieszą się one sporym zainteresowaniem widzów. Średnia frekwencja to w graniach 6-7 tysięcy. Zdarzają się także zawody, które ogląda po 12-13 tysięcy widzów. Strong Man w Polsce pnie się więc ciągle do góry – dodaje Pudzianowski.

- Po raz kolejny Klub Motorowy Ostrów organizuje imprezę, która wybiega poza podstawową działalność, czyli mecze żużlowe. Mam nadzieję, że będzie to ciekawa propozycja dla mieszkańców miasta, powiatu, a nawet całej południowej Wielkopolski. Mariusza Pudzianowskiego nie trzeba nikomu przedstawiać. To znakomity sportowiec, mistrz świata w swojej dyscyplinie, a także wielki show. Oczywiście, myślimy także o tym, by w zmagania Strong Man wkomponować jakieś elementy żużlowe. Jakie? Zobaczymy, co uda się wymyślić, a przede wszystkim zrealizować przez siłaczy – dodaje Janusz Stefański.

- Nie boję się nowych wyzwań. Jeśli będzie trzeba przejechać się motocyklem, z pewnością przyjmę wyzwanie. Będę już po mistrzostwach świata, więc mogę zaryzykować. Ścigać się jednak na pewno nie będę – mówi Mariusz Pudzianowski.

Bilety na to sportowo-muzyczne show kosztować będą odpowiednio: 40 złotych – Trybuna Główna, 25 złotych - Normalny i 18 złotych - Ulgowy. Początek zawodów o godzinie 19:00.

Konkurencje Strong Man na zawody w Ostrowie
1. Przeciąganie tira na dystansie 20 metrów na czas.
2. Załadunek kul - na dwóch stanowiskach jednocześnie.
3. Martwy ciąg z samochodami osobowymi na platformach - na dwóch platformach jednocześnie.
4. Wnoszenie odważnika na schodach dwustronnych - dwóch zawodników jednocześnie.
5. Spacer farmera / przetaczanie opon - na dwóch torach jednocześnie
6. Spacer buszmena - na dwóch torach jednocześnie

Uczestnicy:

PÓŁNOC

1. SŁAWEK ORZEŁ:
- Zdobywca Pucharu Polski Strong Man 2005 w Piotrkowie Trybunalskim
- Reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata Ifsa Na Ukrainie w 2006 roku

2. SŁAWOMIR TOCZEK:
- 2 miejsce na Mistrzostwach Polski Strong Man we Wrześni w 2006 roku
- 1 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Świata w 2005 roku w Poznaniu

3. GRZEGORZ SZYMAŃSKI:
- 1 miejsce w IV Pojedynku Gigantów w Łodzi w 2008 roku
- 3 miejsce na Mistrzostwach Polski w Sosnowcu w 2007 roku

POŁUDNIE

1. MARIUSZ PUDZIANOWSKI
- czterokrotny Mistrz Świata Strong Man WSM

2. KRZYSZTOF RADZIKOWSKI
- 2 miejsce Puchar Polski Mysłowice w 2005 roku
- 2 miejsce Puchar Polski Bogatynia w 2007 roku

3. TOMASZ NOWOTNIAK
- 3 miejsce w Pucharze Polski w Szczecinku w 2007 roku
- 2 miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Europy w 2004 roku

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA