MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Kolejne medalowe szanse
15.08.2008

Wojciech Tarchalski

Rozpoczęty właśnie weekend przynosi nam kolejne szanse na zdobycie medali i bynajmniej nie chodzi tu o trwające właśnie Igrzyska olimpijskie. W piątek oraz w niedzielę zawodnicy Klubu Motorowego Ostrów staną do walki o medale Mistrzostw Polski na torach w Rybniku i Gorzowie.

Warto przypomnieć, że jak do tej pory Ostrów może pochwalić się zaledwie czterema medalami Mistrzostw Polski. Pierwsze dwa, srebrny i brązowy, zdobyli żużlowcy Klubu Motocyklowego w latach 1949 i 1950 w Drużynowych Mistrzostwach Polski i przez długi czas były to jedyne krążki w naszym żużlowym dorobku. Na kolejny sukces trzeba było czekać aż do roku 1999, kiedy to w pamiętnych zawodach na własnym obiekcie Młodzieżowcy Iskry Ostrów Tomasz Jędrzejak i Karol Malecha sięgnęli po złoto Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. Czas oczekiwania na kolejny medal – tym razem brązowy był nieco krótszy bo tylko do roku do roku 2005. Na torze we Wrocławiu w dramatycznych okolicznościach Tomasz Jędrzejak i Michał Szczepaniak wywalczyli dla Klubu Motorowego Ostrów brąz w Mistrzostwach Polski Par Klubowych.

W roku obecnym możliwość walki o Indywidualne Mistrzostwo Polski miał już Adrian Gomólski, były to jednak bardzo trudne zawody i skończyło się na czternastym miejscu. Już dzisiaj przed młodym zawodnikiem otwiera się jednak kolejna szansa. Lider Intaru Lazur Ostrów stanie do walki o Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwo Polski na rybnickim owalu, gdzie jest jednym z faworytów. Popularny „Gomóła” przyznaje, że nie chce otwarcie mówić o tym, co może osiągnąć ale obiecuje walkę o najwyższe pozycje.

Będzie to trzeci finał MIMP w karierze naszego zawodnika i kto wie, może sprawdzi się powiedzenie „Do trzech razy sztuka”? W poprzednich latach, jeszcze w barwach Startu Gniezno, Adrian dwukrotnie zdobywał siedem punktów i dwukrotnie zajmował ósme miejsce. Co ciekawe, w ubiegłym sezonie wyżej sklasyfikowani byli chociażby Sebastian Brucheiser, który zakończył już karierę czy też Maciej Piaszczyński, który w tym roku również reprezentuje nasz klub ale nie zakwalifikował się do finału.

Sukces Adriana jest jak najbardziej prawdopodobny, ale chętnych do zajęcia pierwszego miejsca nie brakuje. Z pewnością najpoważniejszymi kontrkandydatami będą reprezentanci gospodarzy Pawlaszczyk i Mitko – wiemy przecież, że szczególnie w kategorii juniorów znajomość toru ma niebagatelne znaczenie. Nie można też ukrywać, że mocnymi rywalami będą zawodnicy na co dzień startujący w Ekstralidze. Wystarczy tutaj wspomnieć chociażby o Grzegorzu Zengocie, który ostatnio jest podporą ZKŻ-u Kronopol. Dużo punktów potrafią zdobywać też Kasprzak i Szczepaniak. Niewykluczone, że dobrze zaprezentuje się któryś z najmłodszych zawodników przebijających się dopiero do czołówki. Chodzi tutaj głównie o takich żużlowców jak Maciej Janowski czy Przemysław Pawlicki. W takiej sytuacji pozostaje nam tylko mocno trzymać kciuki za Adriana!

Lista startowa:
1. Mateusz SZCZEPANIAK (CKM Złomrex Włókniarz Częstochowa)
2. Adam KAJOCH (Unia Leszno SSA)
3. Adrian GOMÓLSKI (KM Intar Lazur Ostrów Wielkopolski)
4. Borys MITURSKI (CKM Złomrex Włókniarz Częstochowa)
5. Patryk PAWLASZCZYK (RKM Rybnik)
6. Maciej JANOWSKI (WTS Atlas Wrocław)
7. Michał ŁOPACZEWSKI (ŻKS Polonia Bydgoszcz)
8. Michał MITKO (RKM Rybnik)
9. Grzegorz ZENGOTA (ZKŻ Kronopol Zielona Góra)
10. Marcin JĘDRZEJEWSKI (ŻKS Polonia Bydgoszcz)
11. Kamil BRZOZOWSKI (GTŻ Grudziądz)
12. Przemysław PAWLICKI (Unia Leszno SSA)
13. Artur MROCZKA (GTŻ Grudziądz)
14. Robert KASPRZAK (Unia Leszno SSA)
15. Adrian SZEWCZYKOWSKI (Caelum Stal Gorzów Wielkopolski)
16. Mateusz SZOSTEK (Marma Polskie Folie Rzeszów)

R1. Dawid LAMPART (Marma Polskie Folie Rzeszów)
R2. Daniel PYTEL (PSŻ Milion-Team Poznań)


Inna szansa na puchary i medale pojawi się już w niedzielę. Tym razem Adrian Gomólski wraz z kolegami z drużyny – Marcinem Liberskim i Emilem Idziorkiem będzie rywalizował w Gorzowie w finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. Składy poszczególnych drużyn są wyrównane i trudno dziś wskazać jednoznacznie ekipę, która bez problemu może odnieść zwycięstwo. Wydaje się, że nasi zawodnicy dobrze czują się na gorzowskim obiekcie i skutecznie włączą się w rywalizację o podium. Kto wie, może nawet powtórzą sukces z roku 1999?

Awizowane składy:

Złomrex Włókniarz Częstochowa
1. Mateusz Szczepaniak
2. Borys Miturski

Unia Leszno
3. Robert Kasprzak
4. Przemysław Pawlicki

Marma Polskie Folie Rzeszów
5. Dawid Lampart
6. Mateusz Szostek

ZKŻ Kronopol Zielona Góra
7. Grzegorz Zengota
8. Patryk Dudek

Intar Lazur Ostrów
9. Adrian Gomólski
10. Marcin Liberski

Caelum Stal Gorzów
11. Adrian Szewczykowski
12. Łukasz Cyran

RKM Rybnik
13. Rafał Fleger
14. Michał Mitko

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA