MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Karol Malecha: "Zrobię wszystko, aby wrócić do dawnej formy..."
06.12.2002

Grzegorz Sokołowski

Karol Malecha to z całą pewnością jeden z największych żużlowych talentów ostatnich lat. Ten wciąż młody, bo liczący zaledwie 22 lata, zawodnik wywodzi się z Ostrowa Wielkopolskiego. Pomimo młodego przecież wieku, posiada jednak na swoim konciewiele sukcesów, o których wielu żużlowców może jedynie pomarzyć. Jako przykład można wymienić tytuł Indywidualnego Wicemistrza Europy Juniorów wywalczony w 1999 roku na torze w Gnieźnie, czy zdobyty w tym samym roku złoty medal MMPPK, na który zapracował wraz z Tomaszem Jędrzejakiem oraz Michałem Szczepaniakiem. Zaraz po uzyskaniu licencji sportu żużlowego, reprezentował on barwy ostrowskiej Iskry. W roku 2001 przeniósł się do Częstochowy by przez dwa lata (sezony 2001 i 2002) reprezentować barwy Włókniarza. Niektórzy uważają, że jest on typowym przykładem zawodnika, który p o bardzo dobrej jeździe w kategorii juniora, zagubił gdzieś swą dawną formę i nie potrafi odnaleźć się wśród seniorów. Jednak chyba większa rzesza kibiców, głównie tych z Ostrowa, wciąż w niego wierzy licząc, że znów będzie mogła oklaskiwać jego widowiskową i skuteczną walkę na torze. Jedno jest pewne: jest to zawodnik obdarzony wielkim talentem, o wielkich i z pewnością nie do końca wykorzystanych możliwościach...

- Sezon 2002 to już drugi twój sezon spędzony w Częstochowie. Jednak w tym roku po raz pierwszy startowałeś w gronie seniorów. Jak oceniłbyś te dwa lata spędzone poza Ostrowem?

- W roku 2001 startowałem jeszcze jako junior i sezon ten był dla mnie w miarę udany. Miałem kilka dobrych występów. Jednak co do mijającego sezonu, to mogę powiedzieć, że był on najgorszy w mojej dotychczasowej przygodzie z żużlem.

- Czy starty w kategorii seniora wymagają lepszego przygotowania do sezonu, lepszego zaplecza sprzętowego?

- Muszę przyznać, że jest o wiele trudniej niż w gronie juniorów. Wśród seniorów panuje większa rywalizacja, ciągle trzeba być w świetnej formie i mieć dobrze przygotowane motocykle. Włókniarz Częstochowa to naprawdę świetny zespół. Jest tam wielu klasowych zawodników i było mi trudno z nimi rywalizować.

- W trakcie sezonu nie miałeś zbyt wielu okazji do startów, jednak z powodu kontuzji Grzegorza Walaska życie niejako samo „posadziło” cię na motocykl. Jednak startów w końcówce sezonu nie zaliczysz chyba do zbyt udanych? Z czego to wynikało? Byłeś źle przygotowany do sezonu?

- Na taką a nie inną dyspozycję wpływ miała przede wszystkim mała liczba startów. Jeśli dodamy do tego nie najlepszy sprzęt, na którym przyszło mi jeździć, to otrzymamy odpowiedź na to pytanie. Sport żużlowy jest wbrew pozorom dość skomplikowany. Na wynik w tym sporcie składa się bardzo wiele czynników. Mnie kilku z nich zabrakło, jednak chcę aby w przyszłym roku ta sytuacja się zmieniła.

- W sierpniu kierownictwo Włókniarza wysłało cię na cykl trzech turniejów o Puchar Bałtyku, które odbyły się w Niemczech. Jaki miały one cel?

- Najpierw małe sprostowanie. Do Niemiec nikt mnie nie wysyłał. Wyjazd załatwiłem sobie sam. Miał on na celu podwyższenie moich umiejętności i „rozjeżdżenie się”. Niestety doznałem tam kontuzji. Jednak na dzień dzisiejszy wszystko jest już w porządku.

- Wielu ostrowskich kibiców zastanawia się czy w przyszłym sezonie zobaczą dawnego, dobrze dysponowanego Karola Malechę zdobywającego punkty dla ostrowskiego zespołu. Co ty na to? Masz już plany na przyszły sezon?

- Być może w przyszłym roku będę reprezentował właśnie barwy Klubu Motorowego Ostrów. Zrobię jednak wszystko, aby wrócić do dawnej formy i udowodnić kibicom, że potrafię jeszcze skutecznie walczyć na torze i zdobywać punkty.

- Dlaczego nie startowałeś w Łańcuchu Herbowym? Wiem, że zawody oglądałeś z trybun.

- Niestety organizatorzy nie widzieli mnie w składzie tego turnieju. Podobno miała startować czołówka polskich zawodników i dla takich jak ja zabrakło miejsca. Szkoda...

- Jakim sprzętem dysponujesz w dniu dzisiejszym?

- Obecnie posiadam sprzęt, na którym startowałem zarówno w ubiegłym jak i w tym sezonie. Niestety jest on już dość mocno wyeksploatowany i wymaga kapitalnego remontu.

- Dziękuję za rozmowę i życzę wielu świetnych startów w przyszłym roku, najlepiej w Ostrowie.

- Ja również dziękuję. Korzystając z okazji chciałbym pozdrowić wszystkich kibiców żużla, szczególnie tych z Ostrowa Wielkopolskiego i Częstochowy!

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA