MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

"Chciał jechać"
27.06.2008

Marcin Herczak

Działania podjęte przez działaczy Klubu Motorowego Ostrów sprawiły iż mimo startu w półfinale DMŚJ w niemieckim Diedenbergen Adrian Gomólski kilka godzin później bronił także barw Intaru Lazur Ostrów Wielkopolski w meczu ligowym z GTŻ-em Grudziądz. O tym kiedy zapadła decyzja i jak wyglądało sprowadzenie juniora ostrowskiego klubu na mecz ligowy do Polski rozmawialiśmy tuż po zakończeniu niedzielnego spotkania z Januszem Stefańskim, pełniącym obowiązki prezesa Klubu Motorowego Ostrów.

Kiedy zapadła decyzja o sprowadzeniu Adriana Gomólskiego? Można powiedzieć iż bez niego tego meczu chyba byśmy nie wygrali...
"W sobotę wieczorem. Dlatego iż o kontuzji Chrisa Harrisa dowiedzieliśmy się w piątek późnym wieczorem. W sobotę od początku myśleliśmy o tym, ale był kłopot, bardzo duży kłopot żeby znaleźć odpowiedni samolot. Musiał to być samolot, który nie dość że bardzo szybko pokona tę odległość bo szybko się zorientowaliśmy że są bardzo różne samoloty - niektóre potrafiły przelecieć tę odległość w godzinę i kilkanaście minut a inny w dwie i pół godziny. Prędkości odgrywały bardzo dużą rolę. A druga sprawa, że czym lepszy był samolot, im szybszy tym jednak miał większe kłopoty z przystosowaniem się do takiego lotniska jak lotnisko w Michałkowie. I było trzeba znaleźć taki samolot , który nie dość że będzie leciał szybko to będzie jeszcze potrafił wylądować w Michałkowie. Powiedziano nam, nie wiem czy to jest prawda więc nie chciałbym podawać tego na 100% że są tylko dwa takie samoloty, które będą spełniały oba te warunki. Właścicielami obu tych samolotów są prywatni biznesmeni".

A jak wyglądała ta cała operacja?
"Przede wszystkim musieliśmy wczoraj znaleźć ten samolot. Samolot znaleźliśmy. Umowę - zamówienie na ten samolot podpisaliśmy chyba dokładnie o 23. Wtedy też mogłem dopiero utwierdzić Adriana w tym iż rzeczywiście taka sytuacja będzie miała miejsce - że będziemy go transportować. Wcześniej oczywiście dałem mu znać iż w ogóle o tym myślimy..."

Jak On to przyjął?
"Powiem szczerze że to było fantastyczne. Bo on praktycznie rzecz biorąc, ani przez moment - nie było nawet chwili w której by się zastanawiał nad tym czy warto, czy mu się uda. On po prostu od razu się do tego pomysłu zapalił bo chciał jechać. Cały czas on bardzo zachęcał do tego. Wszystko potem było po kolei układane. Musieliśmy mu oczywiście także zapewnić na odległość, co też nie było proste transport ze stadionu w Diedenbergen na lotnisko we Frankfurcie nad Menem. Później musieliśmy uczestniczyć w ustalaniu pozwoleń na start, zajęcie przestrzeni powietrznej. To też nie jest proste, aby wpakować się w ten ruch lotniczy. Wiele, wiele takich różnych szczegółów, przy okazji można się czegoś dowiedzieć i nauczyć. Około 16:30 zakończyły się zawody w Diedenbergen. Potem był transport szybki na lotnisko i chyba o 17:11 miałem ostatni telefon, że wyłącza komórkę, wsiada do samolotu i startują. Bodajże o 18:33 wylądował na lotnisku w Michałkowie. Była zapewniona eskorta..."

Czyli można powiedzieć że ten zawodnik czuł się jak prawdziwa gwiazda?
"A czy taką nie był?"

Kosztowne było to wszystko?
"Znacznie więcej byśmy stracili przegrywając to spotkanie. I to jest bardzo prosta odpowiedź. A drugi punkt jest też taki, jeśli już rozmawiamy od strony finansowej to gdyby startował Harris, Dryml i Kylmakeorpi to oni by nie startowali za zero złotych. Oni by też kosztowali więc w tym momencie można powiedzieć że pewne rzeczy chociaż częściowo się równoważą"

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA