MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Dookoła Scorpions...
13.05.2008

Marcin Herczak

Już w najbliższy weekend na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim odbędzie się impreza "Legendy Rocka - Legendy Żużla". W sobotę odbędzie się koncert grupy Scorpions. Kilka informacji na temat tego wydarzenia zamieszczamy poniżej.


Program pobytu grupy Scorpions
Zespół wraz z kierownictwem i obsługą techniczną przyleci do Wrocławia samolotem z Monachium w piątek, 16 maja o godzinie 18.25. Będzie przebywał w Polsce przez trzy dni do niedzieli, 18 maja.

Do Ostrowa Wielkopolskiego niemiecka grupa zawita w sobotę po południu. Wcześniej, bo już w piątek do Ostrowa dotrą członkowie kierownictwa produkcji.

Po zakończeniu koncertu „Scorpionsi” wezmą udział w okolicznościowym party, które zostanie zorganizowane na placu asfaltowym przy ulicy Paderewskiego.


Ostrów wśród wielkich
Ostrów Wielkopolski znalazł się w niezwykle doborowym towarzystwie jeśli chodzi o wykaz miast na tegorocznej trasie koncertowej grupy Scorpions. Oto bowiem w kwietniu niemiecki zespół dał koncerty między innymi w Petersburgu i Moskwie. Teraz koncertuje w Hiszpanii (m.in.: Madryt). Kilka dni po imprezie w Ostrowie Scorpionsi zagrają w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie). W sierpniu na trasie koncertowej pojawią się takie ośrodki jak: Minneapolis (USA), Rio de Janeiro i Sao Paulo (Brazylia).


Specjalne stoisko z gadżetami
Przed ostrowskim koncertem będzie można kupić oryginalne pamiątki związane z grupą Scorpions. Specjalne stoisko z gadżetami przywiezionymi z Niemiec zostanie usytuowane w pobliżu wejścia na trybunę główną.


Geografia zakupu biletów
Około 50 procent biletów na koncert grupy Scorpions zostało sprzedanych poza województwem wielkopolskim. Najwięcej fanów muzyki przyjedzie do Ostrowa z Wrocławia i okolic. Na drugim miejscu pod względem zainteresowania ostrowską imprezą plasuje się województwo łódzkie. Jak się okazuje grupa Scorpions ma także wielu sympatyków w województwach: śląskim i kujawsko – pomorskim. W sumie bilety na pierwszy dzień imprezy pod nazwą „Legendy Rocka - Legendy Żużla” kupili mieszkańcy wszystkich polskich województw. Do Ostrowa w dniach 17 – 18 maja przyjadą także kibice oraz fani muzyki z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Czech i Rumunii.


Różne formy promocji
Ostrowska impreza była i jest bardzo szeroko promowana w całej Polsce. W niektórych przypadkach formy promocji są niekonwencjonalne. Między innymi koncert grupy Scorpions reklamowany jest poprzez ogromnych rozmiarów baner, który został powieszony nad kasami biletowymi na dworcu głównym PKP w Poznaniu.
Patronat medialny nad imprezą objęła jedna z największych w Polsce rozgłośni radiowych – RMF FM, a także ogólnopolski portal INTERIA.PL. Patronat sprawują ponadto dziennik „Polska Times Głos Wielkopolski”, tygodnik „Ziemia Kaliska”, „Tygodnik Żużlowy” telewizja kablowa „PROART”, Radio Centrum Kalisz 106.4 FM, portal „Sportowe Fakty” oraz „Gazeta Ostrowska”.
Ponadto w niektórych mediach patronackich ukażą się specjalne dodatki poświęcone imprezie „Legendy Rocka – Legendy Żużla” m.in. 8-stronnicowa wkładka do Tygodnika Żużlowego czy też dodatek do „Głosu Wielkopolskiego”. Ponadto telewizja kablowa PROART od jakiegoś czasu emituje specjalny program poświęcony ze spotkania z zespołem Scorpions w Hanowerze. "Dzięki naszej imprezie niesamowitą promocję ma nie tylko Klub Motorowy, żużel jako dyscyplina, ale przede wszystkim miasto Ostrów Wielkopolski" - podkreśla Janusz Stefański, prezes klubu i przewodniczący Komitetu Organizacyjnego.

info: M. Kmiecik (rzecznik prasowy KM Ostrów)


powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA