MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

"Najlepsze dla najlepszych"
11.03.2008

Marcin Herczak

Podczas ostrowskiego koncertu Scorpions nie będzie żadnych kompromisów jakościowych. Użyte systemy nagłośnieniowe, sceniczne i oświetleniowe to najwyższej klasy światowej sprzęt. To tak, jakby zamawiając samochód decydować się na Ferrari, czy Lamborghini - zapewniają organizatorzy.

Jak każdy koncert plenerowy gwiazdy takiego formatu, ostrowski koncert Scorpionsów wymaga zaangażowania odpowiedniej ilości osób oraz floty transportowej. Przy całości produkcji wydarzenia będzie pracowało 45 osób. 15 osób będzie montowało scenę i agregaty, 10 osób rozkładać będzie aparaturę dźwiękową, tyle samo pracowników zajmie się światłami a kolejnych 10 osób odpowiadać będzie za multimedia i realizację wizji. Do przewozu sprzętu użytych zostanie 10 ciągników siodłowych (TIR-ów) z naczepami.


SCENA
Scena będzie naprawdę bardzo duża, gdyż będzie miała 22 m szerokości, 10 m głębokości, i 12 wysokości. Podest sceniczny będzie na wysokości ponad 2 metrów. Dodatkowo zostanie przygotowany wybieg dla artystów. Całość waży 110 ton i zostanie przywieziona 6 Tirami. Ze względu na rozmiar konstrukcji scenicznej, do montażu sceny będzie potrzebny 45-tonowy dźwig i transportowe wózki widłowe.

Montaż sceny na sobotni koncert zacznie się już w środę, od godz. 08:00. Konstrukcja sceniczna będzie montowana 2 dni. W piątek 16 maja, od godz. 08:00 nastąpi montaż pozostałych urządzeń (dźwięk, światło, multimedia). Wieczorem, tego samego dnia programowane będą światła i odbędzie się próba dźwięku. Przed południem w dzień koncertu próbować będzie zespół, a wielki show Scorpionsów rozpocznie się wieczorem, o godz. 20:30.

Ze względu na charakter imprezy + dnia następnego w tym samym miejscu odbędzie się turniej żużlowy, czyli 56 Turniej o Łańcuch Herbowy + demontaż sceny zacznie się zaraz po koncercie, ok. 22:30. Aby wszystko przebiegło szybko i sprawnie do pomocy zostanie ściągnięta dodatkowa ekipa 10 wyspecjalizowanych monterów.NAGŁOŚNIENIE
Zespół zażyczył sobie urządzeń z absolutnie najwyższej półki. System L-Acoustics V-DOSC, który zostanie wykorzystany podczas koncertu, jest najwyżej cenionym systemem nagłośnieniowym na świecie. Sprzęt tej marki wykorzystany był przy realizacjach koncertów takich gwiazd, jak: Duran Duran, Red Hot Chili Peppers, Genesis, Pearl Jam, Linkin Park, Seal, Stanley Clarke, Shakira i wielu innych.

W Ostrowie zawieszonych zostanie 15 elementów V-DOSC oraz 3 elementy d-VDOSC na stronę - jest to maksymalna liczba systemów, które można podwiesić w jednym gronie.

Jako konsoleta frontowa FOH zostanie zastosowany MIDAS XL4 - absolutny król konsolet analogowych. MIDAS, producent doskonałych konsolet, określa XL4 krótko i treściwie: The best for the best - czyli najlepsza z najlepszych.

System monitorowy oparty jest o systemy odsłuchowe douszne, które zapewniają doskonałą słyszalność muzykom i jednocześnie ciszę na scenie, która jest z kolei kluczem do dobrego brzmienia całego koncertu. System sterowany będzie z konsolety Yamaha PM5D-RH. Zespół zażyczył sobie czterech niezależnych źródeł energii: dla oświetlenia (350kW), nagłośnienia (100kW), multimediów, wozu realizacyjnego oraz backlinu (po 100 kW).


OŚWIETLENIE
Jako oświetlenie zostaną użyte urządzenia najwyższej klasy firmy VARI*LITE z serii: VL3000 SPOT oraz VL2000 WASH


FIRMA
Za pełną obsługę techniczną koncertu grupy Scorpions w Ostrowie odpowiada firma Solaris Media, zapewniająca kompleksową organizację imprez artystycznych, sportowych, pokazów, wydarzeń specjalnych, a także produkcji telewizyjnych.
Najważniejszą rzeczą, przy tego typu wydarzeniach jest dobór odpowiednich partnerów - tłumaczy Rafał Ruszel z Solaris Media. - Podczas realizacji koncertu grupy Scorpions zaprosiliśmy: firmę Fotis Sound, która dostarczy nagłośnienie, Firmę Transcolor, która dostarczy oświetlenie, firmę Wizja, która dostarczy multimedia oraz firmę Scena-serwis, która dostarczy konstrukcję sceniczną i agregaty.


info: M. Kmiecik (rzecznik prasowy KM Ostrów)


powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA