MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

"Jak najlepiej jeŸdzić"
24.12.2007

Marcin Herczak

Do ostrowskiego zespołu podczas przerwy zimowej dołączył także Maciej Piaszczyński, dla którego będzie to powrót do Ostrowa po dwóch sezonach spędzonych w Poznaniu. I choć nie stawia przed sobą konkretnych celów to chciałby, aby przyszły sezon był jeszcze bardziej udany od minionych czego oczywiście mu życzymy.

Twoja dobra jazda w drużynie z Poznania spowodowała iż miałeś z pewnością wiele ofert. Dlaczego więc trafiłeś do Ostrowa?
"Ja za bardzo nie chciałbym się wypowiadać na te tematy. Od rozmów, tego całego załatwiania jest tata, który jest takim moim menedżerem. Ja mu tylko powiedziałem po zakończeniu sezonu że chciałbym też spróbować swych sił w ligach zagranicznych i być bardzo dobrze przygotowanym sprzętowo do nowego sezonu. I tata miał tak wybierać oferty, aby to wszystko było jak najlepiej zorganizowane. I z tego wszystkiego wyszło na tyle iż Ostrów spełnia te wszystkie warunki których oczekiwałem".

Przed jazdą w Poznaniu ścigałeś się już w barwach ostrowskiego klubu. Nie wspominasz jednak chyba tego najlepiej?
"Nie było wówczas wyniku więc dlaczego trener miałby mnie wstawiać. Pierwszy mój rok startów w Ostrowie nie był udany. Myślę jednak że teraz będzie całkiem inaczej".

Oczekiwania co do Twojej osoby są chyba duże. Wszak wystartujecie w lidze z minus siedmioma punktami na koncie. I Ty wspólnie z Adrianem Gomólskim tworząc chyba najsilniejszą parę juniorów w lidze także będziecie w dużej mierze odpowiedzialni za wynik. Czy w związku z tym pojawia się jakaś dodatkowa presja?
"Z rozmowy z prezesem wynika iż presji może nie ma. Co będzie to będzie, wiadomo nie stawia się jak co roku na wynik. W minionych latach przywiązywano do tego dużą wagę, a nigdy się nie udało. Zobaczymy jak będzie w tym roku, ale myślę że wspólnie z drużyną jesteśmy w stanie zrobić dobry wynik".

Mówisz jak będzie tak będzie, ale chyba kibice w Ostrowie wreszcie doczekali się pary juniorów, która będzie wygrywała bo do tej pory było z tym różnie...
"Ja nie chcę nic mówić na przód, obiecywać. Nigdy nic nie planuję bo to jest tylko sport. Dużo zależy od przygotowania sprzętowego, ale jak wiadomo ja też jestem tylko człowiekiem. Będę chciał oczywiście pokazać się z jak najlepszej strony. Potrafiłem to zrobić w Poznaniu, myślę że w Ostrowie też to zrobię. A wiadomo że tutaj się czuję jak u siebie w domu".

Liga, ligą. A co z innymi zawodami? Pewnie myślisz o wywalczeniu medali w gronie juniorów...
"Będę się starał na ile to będzie możliwe. Chciałbym jeździć jak najlepiej od początku sezonu, a wówczas powinno być dobrze."

A czy dociera do Ciebie to iż jesteś jednym z najlepszych juniorów w kraju?
"Jeszcze nie pokazałem się na tyle by tak mówić. Myślę że w tym roku będę miał większe pole do popisu bo dojdą starty w ligach zagranicznych: w Szwecji, Danii, Czechach. Zobaczymy jak to wyjdzie".

Nie za dużo tych lig?
"Nie, nie. Po prostu chciałem mieć możliwość częstych startów. A z tym niekiedy różnie bywa. Czasami było bowiem tak że miałem tydzień czy dwa przerwy, nic nie jeździliśmy. Teraz takiego czegoś miał nie będę. Gdy się zacznie sezon to będzie tylko żużel, żużel, żużel...i nic więcej. Mam nadzieję że dzięki temu sezon będzie jeszcze lepszy w moim wykonaniu".

Przygotowujecie się kondycyjnie do nowego sezonu. Jak to wygląda w Twoim przypadku?
"W styczniu planuję wyjechać do sanatorium. Chcę sobie odpocząć trochę. Tam będę też przygotowywał się indywidualnie. Gdy wrócę to zaraz z kolegami z ostrowskiego zespołu wyjedziemy na obóz w góry. Po kilku dniach będę chciał ponownie jechać w góry, a następnie dograć sprawy sprzętowe i czekać tylko na dobrą pogodę i rozpoczęcie sezonu".

A czy stawiasz przed sobą jakieś konkretne cele na nadchodzący rok?
"Żadnego roku nie stawiam żadnych celów. Już trochę jeżdżę na żużlu i znam takich którzy szli taką parą, mieli wielkie pieniądze, inwestowali w sprzęt i obiecywali czego to nie osiągną. A przyszedł koniec sezonu i w rzeczywistości taki zawodnik niczego co obiecywał nie osiągnął. Dlatego też ja nie chcę obiecywać sobie, kibicom że może coś osiągnę. Po prostu jestem nastawiony by jak najlepiej jeździć i nic więcej".

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA