MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

,,Będę dawał z siebie wszystko''
24.12.2007

Marcin Herczak

W miniony poniedziałek podczas podsumowania sezonu 2007 uroczyście kontrakt na starty w barwach Klubu Motorowego Ostrów w sezonie 2008 podpisał Lukas Dryml. Czech, który w przyszłym roku rywalizował będzie także w cyklu IMŚ Grand Prix wiąże z przyszłym sezonem wielkie nadzieje.

Mimo ważnego kontraktu z Częstochową musiałeś zmienić klub w lidze polskiej...
"Działacze z Częstochowy postanowili dokonać drobnych zmian. Do drużyny dołączył Nicki Pedersen, a jak wiadomo tylko dwóch zawodników z Grand Prix może jeździć w jednym spotkaniu polskiej ekstraligi. Wobec tego nie miałem gwarancji częstych startów. Może pojechałbym w ośmiu, dziesięciu spotkaniach, a to dla mnie zbyt mała liczba. Ja chcę jeździć często i dlatego szukałem innego klubu. Działacze z Częstochowy zrozumieli to i pozwolili mi odejść".

Zdecydowałeś się na Ostrów...
"W ostatnich tygodniach miałem sporo ciekawych ofert z dobrych klubów. Zdecydowałem się na Ostrów i cieszę się że będę tu teraz jeździł. Ostrowski tor bardzo mi odpowiada. Przed sezonem byliśmy tutaj na zgrupowaniu z moją szwedzką drużyną (Dackarna Malilla - dop. autor) i polubiłem ten tor. Jest on bardzo podobny do toru w moich rodzinnych Pardubicach - jest duży i szybki. Ostrowski klub ma także bardzo dobrą renomę i właśnie z tych powodów zdecydowałem się na związanie z Klubem Motorowym".

Na decydujące rozmowy prezes wybrał się osobiście do Ciebie do Pardubic...
"Tak, to była bardzo dobra sprawa. Zawsze lepiej jest porozmawiać w cztery oczy niż przez telefon. To że prezes przyjechał do mnie na rozmowy i negocjacje było dużym plusem dla Ostrowa. Dzwonili do mnie także prezesi innych klubów, ale uznałem że jazda w Ostrowie będzie dla mnie najlepszym rozwiązaniem. Negocjacje były bardzo szybkie i uważam że obie strony będą zadowolone. Szczerze mówiąc już nie mogę się doczekać sezonu".

A jak oceniłbyś siłę zespołu stworzonego w Ostrowie?
"Nasz zespół jest mocny. Chris Harris to zawodnik z doświadczeniem w Grand Prix, który już nie raz pokazał iż potrafi świetnie jeździć. Inny zawodnicy także powinni punktować. Dobrze znam Joonasa Kylmaekorpiego - to dobry, waleczny i skuteczny zawodnik. David Ruud także powinien być silnym punktem drużyny. Słyszałem też od ludzi z klubu wiele dobrych słów na temat naszych juniorów dlatego myślę że w Ostrowie stworzony został ciekawy, silny zespół".

Czy stawiasz sobie jakieś cele na nadchodzący sezon?
"Nie chcę nigdy nic planować czy obiecywać. Jestem tutaj po to by być najlepszym jak to tylko możliwe. Na torze będę dawał z siebie wszystko. Czasem może być lepiej, czasem gorzej. Pomiędzy ekstraligą a pierwszą ligą nie ma bowiem wielkiej różnicy. Startują tutaj przecież świetni żużlowcy jak choćby Andreas Jonsson czy Bjaerne Pedersen. Ale ja będę zawsze walczył do końca. Chciałbym być ważną częścią ostrowskiego zespołu. Chcę jeździć skutecznie, aby wszyscy byli zadowoleni. Po prostu zawsze będę starał się jak najlepiej potrafię".

Ważne dla Ciebie będą z pewnością także zawody Grand Prix. Po trzech latach przerwy powracasz do walki o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata...
"Ważne jest by tam być i dobrze jeździć. Zrobię wszystko by osiągać dobre wyniki. To trudna sprawa, ale kiedyś już byłem tam przez trzy lata. Miałem dobre wyniki. Zmienił się system rozgrywania Grand Prix od czasu gdy ja tam występowałem i myślę że jest on bardziej korzystny. Oczywiście czeka mnie ciężka praca z motocyklami, z odpowiednim dopasowaniem silników do różnych warunków. Ale wracam do cyklu IMŚ Grand Prix z dużymi nadziejami, a jak w rzeczywistości będzie zobaczymy".


powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA