Żużel

Piaszczyński i Korneliussen w Ostrowie!
12,12,2007

Marcin Herczak

Maciej Piaszczyński i Mads Korneliussen podpisali kontrakty z Klubem Motorowym Ostrów. Obaj ostatnio startowali w barwach PSŻ-u Poznań. Teraz reprezentować będą ostrowską drużynę.

Maciej Piaszczyński ma dopiero 18 lat, ale jak na swój wiek jest już doświadczonym zawodnikiem. Kibice w Ostrowie pamiętają go jeszcze jak na kilka lat przed uzyskaniem licencji trenował m.in. na ostrowskim owalu. „Żużlowe papiery” Piaszczyński uzyskał 7 czerwca 2005 roku w Rybniku jako zawodnik UKS Żaki Taczanów. W tym samym sezonie został wypożyczony do Ostrowa. Kolejne dwa lata startował w PSŻ-cie Poznań. W minionych rozgrywkach uzyskał średnią 1.437 pkt/bieg, co plasowało go na 38 pozycji w gronie pierwszoligowców. W poprzednim sezonie Piaszczyński był także reprezentantem Polski, startując w rundzie kwalifikacyjnej IMŚJ w brytyjskim Rye House, gdzie zajął 11 miejsce. W rundzie kwalifikacyjnej do DMŚJ w Poznaniu, Maciej Piaszczyński przyczynił się do awansu biało-czerwonych do finału w Abensbergu. Również w krajowych zawodach Maciej Piaszczyński prezentował się bardzo dobrze. W finale Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski w Rzeszowie zajął wysokie szóste miejsce. Jeszcze wyżej był w finale Srebrnego Kasku, gdzie uplasował się tuż za podium. Junior z Lubomierza został także Młodzieżowym Indywidualnym Wicemistrzem Wielkopolski.

"Cieszę się z podpisania kontraktu w Klubie Motorowym. To jest prawie mój dom, bo mieszkam blisko Ostrowa. Tutaj zaczynałem swoją przygodę z żużlem. Mam nadzieję, że kibice w Ostrowie przyjmą mnie tak samo dobrze, jak byłem traktowany w Poznaniu. Przy okazji dziękuję tamtejszym fanom za doping" - powiedział Maciej Piaszczyński.

Żużlowiec dodał, że miał oferty z kilku klubów, także ekstraligowych. "W rozmowach kontraktowych uczestniczył głównie mój tata, który wybrał dla mnie ofertę, która pozwoli mi się optymalnie przygotować do rozgrywek. Doszliśmy do wniosku, że jeszcze za wcześnie na starty w Ekstralidze. Może w przyszłości, nie wykluczone, że z ostrowską drużyną" - dodał Piaszczyński.

Maciej Piaszczyński (z prawej) i Janusz Stefański tuż po parafowaniu umowy

Mads Korneliussen urodził się 15 czerwca 1983 roku w Aalborgu. Duńczyk podobnie jak Piaszczyński - w poprzednim sezonie bronił barw PSŻ-u Poznań. Wystąpił jednak w zaledwie dwóch meczach, uzyskując średnią 0,333 pkt/bieg. Znacznie lepiej Korneliussen spisywał się w rodzimej lidze, gdzie był czołowym zawodnikiem drużyny Esbjerg ze średnią 2.231. W Szwecji Korneliussen wystąpił tylko w czterech meczach Elitserien w ekipie Vastervik. Notował tam średnio 1.529 pkt/bieg. Z kolei w Elite League Duńczyk bronił barw Swindon Robins.

"Ten zawodnik ma być uzupełnieniem naszego składu. Nie zapominajmy, że w sporcie żużlowym zdarzają się kolizje terminów, a także niestety kontuzje. Może jednak być tak, że Korneliussen zaprezentuje się naprawdę dobrze i wywalczy miejsce w składzie" - mówi Janusz Stefański, p.o. prezesa Klubu Motorowego Ostrów.

info: M. Kmiecik (rzecznik prasowy KM Ostrów)