Żużel

Remis w żużlowym futsalu
29.11.2007

Marcin Herczak

Remisem 3:3 zakończył się rozegrany dzisiaj w kaliskiej hali Winiary Arena mecz halowej piłki nożnej pomiędzy zespołem Intaru Lazur Ostrów, a drużyną nazwaną "Żużlowcy i Przyjaciele".

Mecz pomiędzy Intarem Lazur Ostrów, a zespołem "Żużlowcy i Przyjaciele" był tzw. Meczem Gwiazd, który uatrakcyjnił odbywający się dzisiaj w Kaliszu turniej Polish Media Cup 2007. Pierwsi na prowadzenie wyszli rywale ostrowskiego zespołu, a broniącego bramki Intaru Lazur Ostrów Pawła Stangreta pokonał Dariusz Dziekanowski. Do wyrównania jeszcze w pierwszej połowie doprowadził Mateusz Pawlicki. Na początku drugiej połowy spotkania prowadzenie objęli ostrowianie po bramce Tomasza Jędrzejaka. Kilkadziesiąt sekund później na 3:1 podwyższył Sebastian Brucheiser. Rywale nie zamierzali jednak rezygnować z osiągnięcia korzystnego wyniku czego efektem była bramka kontaktowa Krzysztofa Buczkowskiego. Gdy wydawało się już iż Intar Lazur odniesie zwycięstwo decydującą akcję przeprowadzili rywale. Na siedem sekund przed końcem spotkania piłka po uderzeniu jednego z przeciwników ostrowskiego zespołu zmierzała do pustej bramki. Tomasz Jędrzejak próbował jeszcze ofiarnie zapobiec utracie gola i co prawda wybił piłkę tuż przed linią bramkową, ale uczynił to ręką za co otrzymał czerwoną kartkę. Chwilę później Dariusz Dziekanowski wykorzystał rzut karny i spotkanie zakończyło się ostatecznie remisem 3:3. Spotkanie trwało 2 x 15 minut, a ostrowski zespół gorąco dopingowała kilkunastoosobowa grupa kibiców speedway'a.

Intar Lazur Ostrów wystąpił w następującym składzie: Paweł Stangret, Mateusz Pawlicki, Emil Idziorek, Sebastian Brucheiser, Mateusz Szczepaniak, Tomasz Jędrzejak.

Zespół "Żużlowcy i Przyjaciele" tworzyli z kolei dwaj żużlowcy: Krzysztof Buczkowski, Marcin Jędrzejewski (obaj Budlex Polonia Bydgoszcz) a także Szymon Kołecki(sztangista), Dariusz Dziekanowski(był reprezentant Polski w piłce nożnej), Tomasz Zubilewicz(TVN), Sergiusz Ryczel(TVN), Rafał Patyra(TVP).