MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

"Mieć ambitnš drużynę" - rozmowa z Januszem Stefańskim
20.11.2007

Marcin Herczak

W minioną sobotę ostatecznie wyjaśniła się sytuacja Klubu Motorowego Ostrów, a już w poniedziałek działacze ogłosili nazwiska pierwszych nowych zawodników ostrowskiego klubu. Jak zapewniają wkrótce poznamy kolejnych żużlowców którzy tworzyć będą zespół ostrowski w nowym sezonie. O bieżącej sytuacji w Klubie Motorowym rozmawialiśmy w poniedziałek z p.o. prezesa klubu Januszem Stefańskim.

Wreszcie wyjaśniła się sytuacja odnośnie przyszłorocznego sezonu. Wiemy już iż Klub Motorowy Ostrów wystartuje w pierwszej lidze, ale aby tak się stało klub musiał poddać się karze...
"Nie było zbytnio innego wyjścia z tej sytuacji ponieważ jeśli chodzi o Polski Związek Motorowy to nie ma tam po prostu uregulowań dotyczących karania za korupcję. Nie ma tam jakichś drabinek i tego typu rzeczy. I tak naprawdę jest tam tylko jedna ewentualność. Albo zawieszenie czy też degradacja, albo po prostu uniewinnienie. Więc w momencie kiedy nie ma możliwości zadziałania inaczej my musieliśmy tą możliwość stworzyć wychodząc z tą inicjatywą tego zadośćuczynienia czy tego samo ukarania obojętnie jakby to ktoś nazwał. A ponieważ nie chcieliśmy doprowadzić do sytuacji w której klub zostałby zawieszony i w efekcie nie mógłby wystartować w 2008 roku w rozgrywkach podjęliśmy to wyzwanie, dla ratowania tego żużla w Ostrowie i to żużla na dobrym poziomie. Bo nikt mi dzisiaj nie jest w stanie odpowiedzieć i myślę że nikt by się nie podjął takiej odpowiedzi na to pytanie co by się stało gdyby w 2008 roku żużla ligowego czy jakiegokolwiek w Ostrowie nie było. Czy to by była tylko jednoroczna przerwa czy też skutkowałoby to przerwą dłuższą tak jak to miało miejsce między innymi w Świętochłowicach, Pile. Myślę że nikt tego ryzyka nie chciał podjąć jak i myślę kibice i sponsorzy tego ryzyka nie oczekiwali. Bo każdy chce jednak żeby te emocje na stadionie w Ostrowie były".

Drużyna na skutek tej kary wystartuje z minus siedmioma punktami na koncie. Jakie wobec tego cele postawione zostaną przed zespołem?
"Tak jak wspomniałem już podczas konferencji to ma być przede wszystkim waleczna drużyna z ambicjami, która zostawi serce na torze. Natomiast czy z tego dobrze budowanego klubu o solidnych fundamentach i właśnie z tej drużyny ambitnej, mającej zawodników którzy walczą, którzy nie odpuszczają będą wynikać odpowiednie wyniki sportowe? Mam nadzieję że tak. Bo taki jest też cel działalności klubu bo działa w końcu na niwie sportowej. Natomiast nie chciałbym aby to był cel sam w sobie i myślę że też warto by było aby kibice w ten sposób na to spojrzeli, że owszem zależy nam, bardzo nam zależy na tych wynikach sportowych bo to oczywiście sól tej całej działalności, ale nie jest to jedyna rzecz. Bo jeżeli będziemy sprawę stawiać w ten sposób to może to doprowadzić do takich sytuacji jakie miały miejsce w tym roku. A chyba musimy z tego wyciągnąć też wnioski i już nigdy do takich sytuacji nie dopuścić".

Dziś kontrakt z ostrowskim klubem podpisał Adrian Gomólski. Zapewne będzie on dość ważnym ogniwem w zespole?
"To obecnie jeden z najlepszych polskich juniorów. Myślę, że z Adrianem możemy wiązać nadzieje nie tylko na dobre występy w spotkaniach ligowych, ale również powinien on odgrywać czołowe role w imprezach juniorskich zarówno w kraju jak i na arenie międzynarodowej".

Nową twarzą w ostrowskim zespole jest także Chris Harris z którym umowa podpisana została w ubiegłym tygodniu. Jak doszło do podpisania kontraktu z tym zawodnikiem?
"Nie było to łatwe z różnych powodów. Harris jednak obawiał się o sytuację Klubu Motorowego jaka jest. Dzisiaj te informacje bardzo szybko przepływają i dla nikogo nie była tajemnicą sytuacja ostrowskiego klubu. I podjęliśmy decyzję że lecimy do Coventry bo nie ma innej metody na taką sensowną rozmowę jak rozmowa bezpośrednio w cztery oczy przy stole. Bo przez telefon ta rozmowa jest taka karkołomna, szczególnie gdy są do wytłumaczenia jakieś takie kwestie dosyć skomplikowane. A na pewno sytuacja Klubu Motorowego była sytuacją skomplikowaną. Także polecieliśmy do Coventry i efektem tego będzie to że Chris Harris będzie jeździł w Ostrowie."

Kiedy można spodziewać się kolejnych wieści związanych ze składem zespołu?
"Myślę że to już będą dni jeśli chodzi o ujawnianie kolejnych nazwisk. To nie będzie już trwało długo. Wiadomo już także, że lista tych potencjalnych kandydatów jest znacznie ograniczona bo byliśmy wyłączeni z tego rynku transferowego przez półtora miesiąca, a w tym czasie przecież inni nie czekali na to aż się wyjaśni sprawa Klubu Motorowego Ostrów tylko kontraktowali zawodników. To grono jest już na pewno mocno zawężone. Także będziemy chyba już dosyć szybko i konkretnie działać".

A czy podobnie jak w ubiegłym sezonie trzon drużyny będzie oparty głównie na zawodnikach zagranicznych czy może też tym razem większą szansę otrzymają zawodnicy krajowi?
"Zobaczymy jak to wyniknie z bezpośrednich rozmów i już tych końcowych ustaleń. Nie przyświeca nam żaden cel - czy to będzie drużyna w głównej mierze polska czy złożona z zawodników zagranicznych. Chcemy mieć po prostu drużynę ambitną i to jest chyba ten cel nadrzędny".

Wielu kibiców zadaje pytanie czy nadal możliwe jest pozostanie w ostrowskim zespole lidera w poprzednich sezonach - Petera Karlssona?
"Peter Karlsson nie podpisał jeszcze kontraktu tego definitywnego w Gorzowie. A czy coś z tego wynika to już czas pokaże".

A czy zatem ostrowski klub jest nim zainteresowany?
"Karlsson był przez ostatnie trzy lata prawdziwym liderem zespołu z Ostrowa i trudno powiedzieć że my mielibyśmy być nie zainteresowani Karlssonem. Każdy klub nawet ekstraligowy czy pierwszoligowy chciałby mieć takiego zawodnika w swoich barwach i wychodząc z takiego podejścia do sprawy to tak - to oczywiście my byśmy chcieli Karlssona również mieć".

A czy jest możliwość iż któryś z pozostałych zawodników reprezentujących ostrowski klub w minionym sezonie otrzyma szansę także w kolejnym czy już definitywnie klub pożegna się z nimi?
"Poczekajmy. Bo jest takie powiedzenie że nigdy nie należy mówić nigdy. Więc spokojnie z takimi deklaracjami. Wiadomo, że generalnie zależy nam na tym aby to były nowe twarze, żeby dać ostrowskim kibicom jakby nowych bohaterów, którzy walczyć będą na torze. A co z tego wyniknie to zobaczymy już pewnie za tydzień, półtora".


powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA