MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

,,Propozycja była konkretna'' - rozmowa z Adrianem Gomólskim
19.11.2007

Marcin Herczak

Nowym żużlowcem Intaru Lazur Ostrów został Adrian Gomólski, który w dniu dzisiejszym w siedzibie ostrowskiego klubu uroczyście podpisał kontrakt. Został on wypożyczony ze Startu Gniezno, którego jest wychowankiem.

Adrian urodził się 29 kwietnia 1987 roku. Jest jednym z najlepszych polskich młodzieżowców, a na swoim koncie posiada między innymi złoty medal Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów, który wywalczył wraz z kolegami z polskiej reprezentacji w bieżącym sezonie.

Co głównie zadecydowało o tym iż zdecydowałeś się na starty w Ostrowie?
"Po prostu propozycja działaczy ostrowskich była konkretna. Rozmowy szybko nabierały tempa i jest dzisiaj podpis z czego jestem bardzo zadowolony”.

Wahałeś się długo przed decyzją o związaniu się z Klubem Motorowym na przyszły sezon? Czy miało wpływ na tę decyzję także to iż z Gniezna masz blisko, a ostrowski klub jest wiarygodny, profesjonalny?
"O, właśnie - wiarygodny, profesjonalny klub to był bardzo ważny aspekt. Na pewno odległość też brana była pod uwagę bo jakieś dalsze wyjazdy w ogóle nie wchodziły w rachubę. Dochodzą bowiem inne starty i przy dużej odległości pojawia się później duże przemęczenie, a do Ostrowa mamy tylko sto kilometrów".

Czy postawiłeś już przed sobą jakieś konkretne cele związane z ostrowskim zespołem?
"Chwilowo skupiam się na dalszym podpisywaniu kontraktów. Chciałbym bardzo ostro przepracować zimę. Przygotować park maszynowy na odpowiednim poziomie, aby osiągać odpowiednie wyniki. A z drużyną ostrowską będziemy walczyć o jak najwyższe cele".

Zapewne będziesz chciał się również znaleźć w finale Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. To będzie taki główny cel jeśli chodzi o starty w przyszłorocznym sezonie?
"Jeżeli chodzi o starty indywidualne to na pewno. Ale chciałbym przede wszystkim osiągać jak najlepsze wyniki w lidze, mieć jak najlepszą średnią. W ligach zagranicznych też pokazywać się z jak najlepszej strony. Są także inne turnieje. Na pewno bardzo ważną imprezą będzie finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski czy pary. Jest kilka imprez, aczkolwiek rzeczywiście finał IMŚJ jest priorytetowy. W zeszłym roku finał odbywał się w Ostrowie, było fajnie, blisko, można było potrenować itd. ale niestety na własne życzenie nie awansowałem do niego i byłem tylko rezerwowym".

Czy możemy więc liczyć na to że kolekcja medali Klubu Motorowego Ostrów w imprezach juniorskich wzbogaci się dzięki Tobie?
"Nie wiem. Ja na pewno będę dawał z siebie wszystko. Teraz tylko żeby troszkę szczęście dopisało i co najważniejsze aby zdrowie było".

Pod koniec sezonu wystartowałeś na brytyjskich torach. Jak wspominasz te występy? Czy to rzeczywiście jak się mówi taka szkoła żużla?
"Szczerze to zawsze mi się marzyło aby tam jeździć. I pod koniec sezonu pojawiła się propozycja z Poole, aby pokazać się, pojeździć, poznać to wszystko, zobaczyć jak to wygląda od środka. I potwierdzam - naprawdę trzeba tam jechać, spróbować tego. To jest zupełnie inny żużel. Trzeba całkiem inaczej jechać, dużo więcej myśleć, dużo więcej gazem manewrować i na łukach i na prostej. Jest to dobra szkoła na pewno".

Chciałbyś startować w tamtejszej lidze?
"Tak, ale w Polsce w ostatnim roku startów w gronie juniorów mam jeszcze dużo imprez młodzieżowych i nie chciałbym tego zaniedbać. Anglia jest na pewno bardzo wymagająca, jest duża ilość spotkań. Dlatego jeszcze nie wiem, zobaczymy, to jest kwestia czasu".

A czy wiadomo już właśnie w jakich ligach będziesz startował oprócz Polski?
"Jeszcze nie wiem. Ogólnie był plan aby do końca roku podpisać kontrakty. Priorytetem była Polska. Jest już klub z Ostrowa. Nie wiem czy będzie Anglia-Polska, Szwecja-Polska czy może trzy ligi na raz. To jest kwestia czasu".

Myślisz że logistycznie będziesz przygotowany na to?
"Myślę że tak, nie powinno być problemów".

Powróćmy jeszcze do ligi polskiej. Wystartujecie z minus siedmioma punktami. Myślisz że to może mocno skomplikować sytuację drużyny?
"Na pewno troszkę bo minus siedem punktów to jest dużo jakby nie patrzeć. Ale w tym momencie będziemy musieli szukać punktów w meczach z tymi mocniejszymi zespołami czyli na pewno chodzi o Gdańsk, Bydgoszcz. Choć oczywiście nie należy zapominać o reszcie drużyn bo nie wolno lekceważyć przeciwnika. Ale myślę że działacze z Ostrowa zmontują taki skład że będziemy walczyć o pierwszą czwórkę, a dalej już o wyższe cele".


Adrian Gomólski przed Mikaelem Maxem
powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA