MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Po konferencji prasowej w Klubie Motorowym Ostrów
19.11.2007

Redakcja

Adrian Gomólski podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Ostrowie podpisał kontrakt z Klubem Motorowym. Jeden z najlepszych polskich juniorów został wypożyczony do KM-u ze Startu Gniezno. W Ostrowie zobaczymy także Anglika Chrisa Harrisa.Działacze ustosunkowali się również do decyzji Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego.

-To wszystko, co stało się w ostatnich tygodniach to ogromna nauczka na przyszłość. Jedynym pozytywem w tym całym zamieszaniu jest to, że Klub Motorowy Ostrów wychodzi z tego „żywy”. Wiele innych ośrodków żużlowych w Polsce, gdyby znalazło się w podobnej sytuacji – mogłoby tego nie przetrwać. To, że nam się udało, pokazuje jak ważny dla ostrowian jest żużel i jak stabilne podstawy miał Klub Motorowy Ostrów. Te kilka lat pracy nie poszło na szczęście na marne – powiedział pełniący obowiązki prezesa Klubu Motorowego Ostrów, Janusz Stefański.

Dodał on również, że działacze decydując się na takie, a nie inne zadośćuczynienie, kierowali się wyborem mniejszego zła. –Każda inna decyzja oznaczałaby raczej brak ligowego żużla w Ostrowie w sezonie 2008 – tłumaczy Stefański. –Spotkaliśmy się w gronie sponsorów, zarządu i dyskutowaliśmy o tym, co zrobić, by uratować ostrowski żużel. Uznaliśmy, że to jedyna droga. Decyzja była trudna, ale nie mieliśmy innego wyboru – dodaje.

Tymczasowy szef ostrowskiego klubu podziękował także wszystkim, którzy podpisali się pod apelem do PZMOT-u oraz osobom zaangażowanym w zbieranie podpisów. –Akcja miała wymiar symboliczny, ale pokazała, jak ważny dla ostrowian jest żużel. Podpisało się w sumie 8214 osób. Mam nadzieję, że kibice będą z nami także podczas sezonu ligowego. Ich obecność na stadionie jest nieodzowna do tego, by klub mógł normalnie funkcjonować. Proszę pamiętać, jak wielkie obciążenie finansowe wzięliśmy na swoje barki – mówił Stefański.

Działacze KM-u podkreślali, że zależało im na ratowaniu żużla na wysokim poziomie w Ostrowie. Stąd też od razu przystąpili do budowania silnego składu. –To ma być waleczna drużyna z ambicjami, która zostawi na torze serce – zaznaczają działacze.

Idealnie do koncepcji zespołu pasują dwaj nowi zawodnicy – Adrian Gomólski i Chris Harris. Ten pierwszy podpisał dzisiaj kontrakt z KM-em. –Starty w drugiej lidze nie wchodziły w rachubę. Ostrów wybrałem dlatego, że od kilku lat to wiarygodny i profesjonalny klub. Poza tym ważna była odległość jaka dzieli Ostrów od mojego miejsca zamieszkania – tłumaczył czołowy polski junior. –Rozmowy były krótkie i konkretne. Wierzę, że spełnię oczekiwania działaczy, a kibicom przysporzę w nowym sezonie ogromu wrażeń – dodał złoty medalista DMŚJ.

Działacze Klubu Motorowego Ostrów w minionym tygodniu udali się do Anglii, by osobiście spotkać się z Chrisem Harrisem. –Łatwiej rozmawia się bezpośrednio niż telefonicznie. Cieszę się, że udało nam się przekonać Harrisa do startów w Ostrowie. To przecież jeden z topowych żużlowców świata. Zwycięzca prestiżowego GP w Cardiff, indywidualny mistrz Anglii, a także najlepszy zawodnik pierwszej ligi minionego sezonu – mówi Janusz Stefański. Harris oprócz dużej zdobyczy punktowej ma także zagwarantować ostrowskim kibicom dużo wrażeń za sprawą swojej widowiskowej jazdy.

Ważne kontrakty z Klubem Motorowym Ostrów ma szeroka ława krajowych juniorów – wychowanków ostrowskiego klubu. W Ostrowie startować będą także Anglik, Daniel King oraz Duńczyk Morten Risager, którzy mieli podpisane dwuletnie umowy. Kompletowanie składu KM-u nadal trwa. Kolejne nazwiska być może zostaną ogłoszone w najbliższych dniach. Nie wiadomo natomiast, kto poprowadzi ostrowski zespół w sezonie 2008. –Rozważamy kilka kandydatur. Proszę jeszcze o trochę cierpliwości, wkrótce wszystko się wyjaśni – dodaje p.o. prezesa KM-u.

Janusz Stefański zapewnił kibiców, że Ostrów nadal będzie organizował prestiżowe imprezy z udziałem zagranicznych żużlowców. –Co prawda odebrano na prawo organizacji Grand Prix Challenge, z czym osobiście się nie zgadzam. Kara za tzw. aferę korupcyjną dotyczy bowiem rozgrywek ligowych, a nie faktu organizacji imprezy międzynarodowej. Stało się jednak tak, a nie inaczej i musimy się z tym pogodzić. Nikt nam na szczęście nie zabierze Łańcucha Herbowego, który będziemy nadal organizować na jak najwyższym poziomie, by stał się jedną z najbardziej prestiżowych imprez indywidualnych na świecie – kończy Janusz Stefański.Chris Harrisinfo: M. Kmiecik (rzecznik prasowy KM Ostrów)


powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA