MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Finał IMŒJ już w niedzielę w Ostrowie !
08.09.2007

Marcin Herczak

Już w najbliższą niedzielę, 9 września na torze Stadionu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim rozegrany zostanie finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów.

Po raz pierwszy w historii IMŚJ w turnieju weźmie udział zawodnik, który ma już na swoim koncie tytuł najlepszego juniora świata (w latach wcześniejszych regulamin zabraniał taką możliwość). Bronił złotego medalu wywalczonego przed rokiem w Terenzano będzie Karol Ząbik, który oczywiście uchodzi za jednego z głównych faworytów niedzielnych zawodów. Do jego najgroźniejszych rywali można zaliczyć Emila Sajfutdinowa oraz Chrisa Holdera. Stawka finalistów jest jednak bardzo wyrównana i pozostali żużlowcy z pewnością również będą starali się o jak najlepszy wynik co zapowiada nam w niedzielny wieczór wielkie sportowe emocje. W Ostrowie pojawią się reprezentanci aż dziesięciu krajów. Polskę reprezentować będą Karol Ząbik oraz Paweł Hlib, a rezerwowym będzie Adrian Gomólski.

O godzinie 10 rozpocznie się odbiór techniczny motocykli, a w samo południe rozpocznie się oficjalny trening finalistów IMŚJ. Wówczas wstęp na trybuny Stadionu Miejskiego będzie bezpłatny. Trening potrwa do godziny 14:00.

W pobliżu toru speedrowerowego, który znajduje się w okolicach parku maszyn Stadionu Miejskiego w specjalnyum "Miasteczku Kibica" będzie można zaopatrzyć się w biało-czerwone gadżety. A od godziny 16:00 będzie można tam spotkać zaproszonych gości - jedynego jak dotąd polskiego Indywidualnego Mistrza Świata - Jerzego Szczakiela oraz piłkarza Lecha Poznań - Piotra Reissa. Pojawią się także polscy żużlowcy - Karol Ząbik, Paweł Hlib oraz Adrian Gomólski.

Niedzielny finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów będzie pierwszymi zawodami jakie rozegrane zostaną przy sztucznym świetle. Tuż przed finałem ukończona została także nowa trybuna główna.

W historii ostrowskiego sportu żużlowego będą to najpoważniejsze jak dotąd zawody. Organizatorzy, czyli włodarze Klubu Motorowego Ostrów robią wszystko by impreza udała się jak najlepiej i została na długo w pamięci uczestników jak i widzów.

Uroczyste otwarcie finału, które rozpocznie się o godzinie 18:30 będzie oryginalnym i niepowtarzalnym spektaklem, w którym wystąpi kilkudziesięciu statystów. Hymn narodowy uroczyście odśpiewa światowej sławy tenor Marek Torzewski, który wcześniej zaprezentuje także krótki recital.

Start do pierwszego wyścigu zawodów zaplanowano z kolei na godzinę 19:00. Po zakończeniu sportowej rywalizacji i wręczeniu medali odbędzie się światowej klasy pokaz sztucznych ogni.

Harmonogram finału IMŚJ:
10:00 - odbiór techniczny motocykli
12:00-14:00 - Oficjalny trening (wstęp bezpłatny)
16:00 - otwarcie bram stadionu
18:30 - uroczystość otwarcia imprezy
19:00 - start do pierwszego wyścigu
22:00 - dekoracja zwycięzców i pokaz sztucznych ogni


Lista startowa Finału IMŚJ:
1. Morten Risager (Dania)
2. Danił Iwanow (Rosja)
3. Ricky Kling (Szwecja)
4. Edward Kennett (Wielka Brytania)
5. Kjastas Poudżuks (Łotwa)
6. Emil Saifutdinow (Rosja)
7. Kevin Woelbert (Niemcy)
8. Chris Holder (Australia)
9. Lubos Tomicek (Czechy)
10. Jurica Pavlic (Chorwacja)
11. Karol Ząbik (Polska)
12. Lewis Bridger (Wielka Brytania)
13. Filip Sitera (Czechy)
14. Thomas H.Jonasson (Szwecja)
15. Paweł Hlib (Polska)
16. Simon Gustafsson (Szwecja)
r1. Robert Księżak (Australia)
r2. Adrian Gomólski (Polska)

Sędzia zawodów: Mick Bates (Anglia)

Bilety:
Normalny: 25 złotych
Ulgowy: 18 złotych (przysługuje kobietom, emerytom, rencistom, młodzieży szkolnej i studentom za okazaniem ważnej legitymacji)
Program: 12 złotych

Kasa numer 1 czynna w dniu zawodów od godziny 10:00.


Bilety zamówione przez internet i w biurze podróży:
...będzie można odbierać od godziny 14:00 w specjalnie ustawionych stoiskach "INFO" firmy Eurobilet.com pomiędzy parkingiem, a trybuną główną na zewnątrz stadionu.


powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA